تاریخ انتشار: ۱۴:۰۱ - ۲۱ دی ۱۴۰۱ - 2023 January 11
کد خبر: ۲۳۱۵۶

انتقاد نماینده مجلس به تیک آبی رئیس جمهور

مدیرکل روابط عمومی ریاست جمهوری در واکنش به فضاسازی‌ها درباره تیک آبی اینستاگرام صفحه رییسی اعلام کرده بود صفحه رییس جمهور در اینستاگرام فعال نیست.
انتقاد نماینده مجلس به تیک آبی رئیس جمهور

به گزارش تلنگر؛ اینستاگرام در دولت رئیسی فیلتر شد و بسیاری از کسب‌وکار‌های مجازی آسیب اقتصادی دیدند. چه کسی و کدام نهاد و اندیشه به رئیس دولت سیزدهم و معاونان و همراهانش در هیات دولت اجازه شرعی و قانونی داده است از امتیاز ویژه برخوردار باشند.

معین‌الدین سعید، نماینده چابهار در مجلس در نشست علنی امروز مجلس(یکشنبه ۲۱ دی‌ماه) در نطق میان دستور خود  ضمن سلام و درود و رحمت خداوند بر ملت بزرگ ایران و همچنین تبریک به مناسبت میلاد بانوی بزرگ اسلام دخت نبی حضرت فاطمه زهرا (س) به‌ویژه بانوان و مادران نیز که مربیان واقعی انسان و انسانیت هستند اظهار کرد: بزرگان کشور و مسئولان ایران مقدس! شمارا به خدا مردمانتان را دریابید، مردمان سیستان و بلوچستان سالیان درازی است که با امید به وعده‌های ما و شما شب و روز می‌گذرانند بس است دیگر.

به گزارش ایرنا، وی افزود: از خدا بترسید و بترسیم که ناامید کردن خلق خدا ناروا است این بار درخواستم متفاوت است به حرمت مروتتان برچسب محرومیت را از استان، شهرها و روستاهای ما بردارید که با تزریق این واژه شوم بر اهل و دیار ما هیچ پیشرفتی حاصل نشد، بلکه انگیزه رشد از جوانان ما گرفته شد و در پناه این تعبیر نامناسب به سکون تن داده‌اند، ما محروم نیستیم و ما ثروتمندترینیم و هم‌منزل اقیانوسیم. دیار ما مهد عالمان، شاعران، اندیشمندان و دادخواهان است تمنا می‌کنم از انفورماتیک فیلمی نه از محرومیت بلکه از مظلومیت آن مردم و بی‌تدبیری ما به تماشا بگذارند خاضعانه اما مصرانه از اعضای هیئت‌رئیسه هم می‌خواهم اندکی به حرمت نه بنده بلکه به حرمت آن مردم سکوت را رعایت کنند.

نماینده مردم چابهار، نیک شهر، کنارک و قصرقند در مجلس عنوان کرد: عزیزان همین انسان‌هایی که در صف بنزین و آرد دیدید به خدا قسم اگر خطری مام میهن را تهدید نماید اولین کسانی هستند که سینه خود را برای وطن سپر خواهند کرد من جا دارد از عزیزان در کمیسیون انرژی که ۱۴۰۰ کیلومتر راه را در کمتر از ۴۸ ساعت پیمودند و درد این مردم را از نزدیک دیدند و همچنین از مدیرعامل شرکت پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی تشکر کنم انشا الله در این سفر تدبیری عاجل بیندیشند.

این نماینده مردم در مجلس بیان کرد: همچنین از همکارانم در کمیسیون‌های فرهنگی، عمران و کشاورزی که انصافاً نگاه ویژه به حوزه سواحل مکران دارند تشکر می‌کنم، با توکل به خدا و تعهد به وطن و  اراده آهنین و تلاش بی‌وقفه قطار توسعه شهر، استان و کشور را سرعت می‌بخشیم. رهبر انقلاب سال‌هاست بر توسعه سواحل مکران تأکید داشتند اما ما و مسئولان اجرایی چه کردیم جز همایش و نمایش و سیمنار . 

سعیدی تأکید کرد: متولیان توسعه، توسعه یک فرآیند برون‌زا نیست که بتوان آن را تزریق کرد توسعه باید در شاخص‌های توسعه انسانی شکل گیرد با صف‌های طولانی بنزین چون دریایی ناپیدا کرانه، حاشیه عظیم، نانوایی با آزادهای آغشته به خاک، کمترین سرانه فضای آموزشی، بیمارستانی با کمبودهای عدیده و بیمارانی افتاده در چنگال درد و افتاده در راهرو و تانکرهای آبی که خرید آن‌ها به بهای تمام حقوق کارمندان و کارگران می‌انجامد به توسعه نخواهیم رسید اما جا دارد از زحمات مدیران جهادی نظیر وزیر نیرو، آقای فتاح ریاست بنیاد مستضعفان و آقای  نیک زاد ریاست بنیاد مسکن به دلیل نگاهشان به سواحل مکران تشکر می‌کنم.

وی تأکید کرد: از دولت انتظار داریم که بحث نگاه ویژه را کنار بگذارند و در عمل به دردهای استان سیستان و بلوچستان بپردازند همچنین عنایت داشته باشید که با توجه به شرایط آرامی که در کشور وجود دارد از رئیس‌جمهور انتظار داریم بحث فضای مجازی را جدی بگیرند و پلتفرم‌هایی که فیلتر شدند و باعث بیکاری حجم عظیمی از مردم شدند را باید آزاد کرد نمی‌شود ما و شما دنبال تیک آبی و خاکستری باشیم اما مردم دسترسی نداشته باشند.

انتهای مطلب/ی.ن

 

برچسب ها: مجلس رئیسی
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی