تاریخ انتشار: ۱۳:۴۷ - ۲۵ دی ۱۴۰۱ - 2023 January 15
کد خبر: ۲۳۲۰۱

198 دلال بازار ارز به دام پلیس افتادند

درپی نوسانات موجود در بازار ارز، متاسفانه افراد سودجو و فرصت طلب نیز وارد این فضا شده و با اعلام قیمت‌های فراتر از واقعیت، انجام معاملات صوری، فضاسازی در فضای مجازی و ... اقدام به افزایش قیمت ارز کردند.
198 دلال بازار ارز به دام پلیس افتادند

به گزارش تلنگر؛ رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ گفت: ده‌ها هزار واحد ارزی و به خصوص ارزهایی مانند دلار، یورو، روپیه، پوند و ... از این افراد کشف شده است.

سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای طرح مشترک رعد و کاشف پلیس پایتخت که پیش از ظهر امروز در مقر پلیس آگاهی تهران بزرگ به اجرا درآمد، با حضور در جمع خبرنگاران درباره اقدامات پلیس در بازار ارز و برخورد با سوداگران و دلالان گفت: در حدود یک ماه گذشته و هفته‌های اخیر با توجه به فضای پیش آمده در بازار ارز، پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ نیز با هماهنگی بانک مرکزی وارد عمل شده و اقدام به برخورد با دلالان و اخلالگران بازار ارز کرد.

وی با بیان اینکه این افراد با اقداماتی نظیر اعلام قیمت‌های صوری، انجام معاملات صوری، قیمت گذاری کاذب، معاملات فردایی و ... سبب افزایش قیمت ارز شده بودند، گفت: در همین راستا نیز تاکنون ۱۰ مرحله طرح برای مقابله با دلالان و اخلالگران ارزی به اجرا درآمده که در جریان آن ۱۹۸ نفر از دلالان و افراد سودجو و فرصت‌طلب که اقدام به ایجاد اخلال در بازار کرده بودند، شناسایی و بازداشت شدند.

رحیمی با بیان اینکه برخی از این افراد در فضای مجازی نیز فعالیت داشتند، گفت: ۶۹ نفر از دستگیر شدگان جزو گردانندگان و مدیران ۹۲ صفحه و حساب کاربری در فضای مجازی بودند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه در اجرای این طرح بر واحد‌های صنفی و صرافی‌ها نیز نظارت می‌شود، گفت: در همین راستا نیز ۱۵ واحد صنفی که در حوزه معاملات ارزی، معاملات فردایی و صوری و ایجاد اخلال نقش داشتند پلمب شدند. تعدادی دیگر نیز اخطار دریافت کردند.

رحیمی تاکید کرد: اجرای چنین طرح‌هایی با مشارکت بانک مرکزی همچنان در سطح پلیس پایتخت ادامه خواهد داشت.

انتهای مطلب/ی.ن

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی