تاریخ انتشار: ۱۴:۱۰ - ۲۵ دی ۱۴۰۱ - 2023 January 15
کد خبر: ۲۳۲۰۲

برترین پهپادهای ایران

پهپادها در حال حاضر از مهمترین ابزارهای نظامی هستند و ایران از پیشروان این حوزه در جهان محسوب می‌شود.

برترین پهپادهای ایران

به گزارش تلنگر؛ دانش ساخت و استفاده از پهپاد‌ها طی سالیان اخیر در ایران به حد زیادی رشد کرده و به طور گسترده در زمینه‌های مخابرات، ناوبری جهانی، تحقیقات هواشناسی، جغرافیایی و جاسوسی به کار گرفته می‌شود.

پرنده‌های بدون سرنشین (پهپاد) یا به عبارتی دیگر Drone ها، دستگاه‌های کنترل از راه دور هستند که در بسیاری از صنایع مانند دفاعی، جنگی و نظامی، امدادرسانی، سرگرمی و بسیاری دیگر امور استفاده می‌شوند. پهپاد‌ها توانسته‌اند با اولین حضور خود در عملیات‌های نظامی تغییرات قابل توجهی را ایجاد کنند.

از جمله این تغییرات می‌توان به استراتژی در جنگ‌ها اشاره کرد. این تغییرات اساسی در عملیات‌های شناسایی و نظارت، شامل کاهش هزینه‌های جانی و مالی نسبت به هواپیما‌ها به دلیل ارتفاع بیشتر، آموزش و راه‌اندازی آسان‌تر و اکثرا بدون نیاز به باند پرواز و سرعت بالای آن‌ها هستند. همچنین پهباد‌ها می‌توانند به افزایش ایمنی در جنگ نیز کمک کنند، چرا که قابلیت مخابره اطلاعات را بدون امکان ردیابی خواهند داشت.

برترین پهپادهای ایران

در نتیجه پهباد‌ها در عملیات‌های مختلف نظامی به یک دارایی ارزشمند تبدیل شده‌اند. از انواع پهباد‌ها که در ارتش کشور‌های مختلف استفاده می‌شوند می‌توان به پهباد‌های بال ثابت، تک روتور‌ها و مولتی روتور‌ها اشاره کرد.

انتهای مطلب/ی.ن

برچسب ها: پهپاد
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی