تاریخ انتشار: ۱۱:۳۲ - ۲۶ دی ۱۴۰۱ - 2023 January 16
کد خبر: ۲۳۲۱۱

گفته های رئیس جمهور درباره کاهش هزینه های درمان

رئیس جمهور با اشاره به لزوم برنامه ریزی برای تامین پایدار نیاز دارویی مردم و پیشگیری از بروز کمبودهای فصلی بر تلاش مسئولان وزارت بهداشت برای کاهش هزینه‌های درمان تاکید کرد.
گفته های رئیس جمهور درباره کاهش هزینه های درمان

به گزارش تلنگر؛ رئیس‌جمهور به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دست‌اندرکاران بخش دارویی کشور تاکید کرد برای تأمین پایدار نیازهای دارویی مردم و پیشگیری از بروز کمبودهای فصلی و مقطعی اقلام دارویی، برنامه‌ریزی و تدبیر کنند.

در این جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی و همچنین رییس سازمان غذا و دارو از روند اجرای طرح دارویار گزارش دادند و نیاز‌های کشور در بخش دارو را مطرح کردند.

در این جلسه که به ریاست آیت‌الله سیدابراهیم رییسی برگزار شد وزیر بهداشت اعلام کرد با همکاری شرکت‌های داخلی تولیدکننده و واردکنندگان دارو کمبود برخی اقلام دارویی که در آغاز فصل پاییز مشکلاتی برای مردم ایجاد کرد تا حد زیادی برطرف شده است و ذخایر دارویی کشور در سطح مناسبی قرار دارد.

رییس جمهور به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دست‌اندرکاران بخش دارویی کشور تاکید کرد برای تأمین پایدار نیاز‌های دارویی مردم و پیشگیری از بروز کمبود‌های فصلی و مقطعی اقلام دارویی، برنامه‌ریزی و تدبیر کنند.

آیت‌الله رییسی همچنین به وزیر و مسئولان بخش درمان کشور تاکید کرد تمام تلاش خود را برای کاهش هزینه‌های درمان و تأمین و پرداخت مابه‌التفاوت افزایش قیمت دارو از طریق بیمه‌ها و نظارت و کنترل قیمت دارو‌ها بکار گیرند.

انتهای مطلب/ی.ن

 

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی