تاریخ انتشار: ۱۰:۰۵ - ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - 2023 January 23
کد خبر: ۲۳۳۰۶

آتش زدن قرآن کریم توسط افراطی گران در مقابل سفارت ترکیه

حسین امیرعبداللهیان در راستای محکوم کردن هتک حرمت قرآن کریم گفت: هتک حرمت قرآن کریم و نفرت پراکنی علیه مقدسات اسلامی که باز در سوئد اتفاق افتاد را به شدت محکوم می‌کنم.
آتش زدن قرآن کریم توسط افراطی گران در مقابل سفارت ترکیه

به گزارش تلنگر؛ حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در توئیتی هتک حرمت قرآن کریم در سوئد را محکوم کرد.

وی نوشت: نباید جریحه دار کردن احساسات مسلمانان جهان و اسلام هراسی به بهانه حمایت از آزادی بیان به امری مرسوم در برخی کشور‌های اروپایی مدعی حقوق بشر تبدیل شود.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه پیش از این هتک حرمت قرآن کریم در سوئد را قویا محکوم کرده و گفته بود: افکار عمومی جهان اسلام انتظار دارد دولت سوئد از تکرار این قبیل رفتار‌های اسلام ستیزانه جلوگیری کرده و عاملان آن را بی مجازات نگذارد.

گفتنی است، تعدادی از گروه‌های افراطی در اقدامی هتاکانه اقدام به آتش زدن قرآن کریم در مقابل سفارت ترکیه در استکهلم کردند که واکنش تند دولت ترکیه را به همراه داشت. سخنگوی پلیس سوئد هم در اقدامی اسلام‌ستیزانه عنوان کرد که به رهبر اسلام ستیز حزب راست‌افراطی استرام کورس دانمارک اجازه داده تا در راهپیمایی مقابل سفارت ترکیه، قرآن را بسوزاند.

انتهای مطلب/ی.ن

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی