تاریخ انتشار: ۱۱:۲۲ - ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - 2023 January 23
کد خبر: ۲۳۳۱۰

خطوط انتقال گازی برای اولین بار از زاهدان به زابل کشیده شد

احمد وحیدی وزیر کشور گفت: به صورت مرتب با نمایندگان در ارتباط هستیم. ستاد بحران در استان سیستان و بلوچستان برقرار است و سایر اعضای دولت در تهران شرایط را دنبال می‌کنند.
خطوط انتقال گازی برای اولین بار از زاهدان به زابل کشیده شد

به گزارش تلنگر؛ احمد وحیدی وزیر کشور درباره آخرین عملیات دولت جهت سوخت‌رسانی به مردم زابل و سایر مناطق استان سیستان و بلوچستان همزمان با کاهش شدید دمای هوا، گفت: اردیبهشت امسال وزارت نفت برای اولین بار خطوط انتقال گازی را از زاهدان به زابل کشیده است. در کل ۱۵۰۰ کیلومتر خطوط انتقال گاز در زابل مورد نیاز بود که در حال حاضر۴۷۰ کیلومتر آن کشیده شده است.

وی درباره تکمیل پروژه گازرسانی در استان سیستان و بلوچستان، بیان کرد: آن طور که وزارت نفت اعلام کرده است، پروژه خطوط مورد نیاز برای انتقال گاز در استان سیستان و بلوچستان تا آخر امسال پایان یافته و تکمیل خواهد شد.

وزیر کشور درباره رساندن سایر سوخت‌ها از جمله نفت سفید به مردم منطقه زابل که گاز شهری ندارند، عنوان کرد: دو و نیم برابر نفت سفید در همین مدت، نسبت به سال پیش برای منطقه فراهم شده است.

وحیدی تأکید کرد: مسئولین در حوزه‌های مختلف از جمله وزارت نفت برای تأمین نیاز‌های مردم در استان سیستان و بلوچستان پرتلاش هستند و پیگیری‌ها برای رفع مشکلات ادامه دارد.

وزیر کشور در واکنش به این نکته که علیرغم همه این اقدامات مردم با مشکلات جدی مواجه هستند و نمایندگان حوزه انتخابیه زابل در مجلس از شرایط سخت مردم منطقه در دمای منفی ۲۰ درجه گلایه دارند، خاطرنشان کرد: به صورت مرتب با نمایندگان در ارتباط هستیم. ستاد بحران در استان سیستان و بلوچستان برقرار است و سایر اعضای دولت در تهران شرایط را پیگیری می‌کنند. امید است به زودی مشکلات منطقه مرتفع شود.

انتهای مطلب.ی.ن

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی