تاریخ انتشار: ۰۹:۴۳ - ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - 2023 January 24
کد خبر: ۲۳۳۲۴

پس از سال ها اولین محموله کیا خودرو در گمرک ایران ترخیص شد

با وجود ترخیص محموله کیا خودرو توسط شرکت کوشاخودرو ، همچنان زمان و تاریخ دقیق عرضه محصولات وارداتی کیا اعلام نشده است.
پس از سال ها اولین محموله کیا خودرو در گمرک ایران ترخیص شد

به گزارش تلنگر؛ اولین محموله خودروهای وارداتی کیا شامل سدان سراتو، کراس‌اوور سلتوس، کراس‌اوور کامپکت سونت و سدان کامپکت پگاس در محل شوروم مرکزی شرکت کوشاخودر ترخیص شده و منتظر مشخص شدن وضعیت عرضه هستند.

شرکت کوشا خود در پارت بعدی محموله‌ خودروهای وارداتی مدل‌های کیا K5 (اپتیما سابق) ، کراس‌اوور محبوب اسپورتیج و هاچ‌بک نام آشنای پیکانتو را وارد خواهد کرد.

پس از ممنوعیت واردات خودرو درسال 1397 این اولین بار است که خودروهای مدل روز کیا به عنوان خودروهای وارداتی وارد کشور شده است و همواره به صورت محموله‌های گذری جهت فروش در کشورهای همسایه مانند عراق در جاده‌های ترانزیتی مشاهده می‌شدند و گاها نسخه‌های گذر موفقت نیز در خیابان‌ها دیده می‌شد اما خب برای اولین بار و پس از طی مراحل طولانی و عجیب حالا شاهد خودروهای کیا در کشورمان هستیم و به احتمال زیاد به زود برنامه عرضه این خودروها مشخص خواهد شد.

البته با توجه به تیراژ بسیار پایین واردات خودرو، نحوه غیرمعقول عرضه خودروهای وارداتی در بورس کالا و در نهایت وضعیت نابسامان قیمت دلار چشم‌انداز مناسبی برای قیمت این خودروها قابل تصور نخواهد بود و با توجه به سازوکار وزارت صمت برای عرضه این خودروها، قیمت نهایی مطمئنا اصلا ارزان و برخلاف تمام شعارهای دولتی به هیچ عنوان اقتصادی نخواهد شد.

انتهای مطلب/م.ع

 

 

 

برچسب ها: خودرو واردات
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی