تاریخ انتشار: ۰۸:۰۹ - ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - 2023 January 26
کد خبر: ۲۳۳۵۷

خرید مستقیم آجر لفتون (۱۰ سوراخ) در تهران

یکی از راه‌کارهای صرفه جویی در خرید آجر لفتون، خرید آجر سوراخ دار از درب کارخانه است از این رو ما به معرفی یکی از تولید کنندگان آجر لفتون (10 سوراخ) در این مقاله پرداخته‌ایم.

خرید مستقیم آجر لفتون (۱۰ سوراخ) در تهران

 

اگر تجربه‌ی انجام پروژه‌ی ساخت‌وساز یا بازسازی ساختمان را داشته باشید حتما می‌دانید که آجر لفتون یکی از مهم‌ترین مصالح موردنیازتان است. این آجر سوراخ‌دار که نام خود را از روستای زادگاهش در اصفهان وام گرفته، مصارف متعددی از دیوارچینی و تیغه‌چینی تا نمای ساختمان دارد. به‌دلیل استفاده‌ی گسترده از این محصول در ساختمان‌سازی قیمت آن، یکی از اولین دغدغه‌های سازنده‌ها و مجریان پروژه است.

اما چه عواملی بر قیمت آجر لفتون اثرگذار هستند؟ چطور می‌توان آن را به قیمتی ارزان‌تر خریداری کرد؟ در این مقاله به این سوالات پاسخ داده و یکی از بهترین تولیدکنندگان این محصول با قیمت مناسب را نیز معرفی می‌کنیم. اگر قصد خرید آجر لفتون برای پروژه خود را دارید تا پایان با ما همراه باشید.

همچنین جهت مشاهده لیست قیمت انواع آجر جهت نماکاری ساختمان می‌توانید از طریق لینک صفحه قیمت آجر زیر، تمامی لیست‌ها را مشاهده نمایید.

https://amirannama.com/brick-price/

عوامل موثر بر قیمت آجر لفتون

اگر قصد خرید مصالح ساختمانی را دارید، بهتر است عوامل موثر بر قیمت این محصولات را شناخته و درنتیجه پیش‌بینی بهتری از قیمت آنها در ماه‌های آینده داشته باشید. دراین‌صورت می‌توانید خریدی به‌موقع و با حداقل هزینه‌ی ممکن را انجام دهید. در این بخش، عوامل موثر بر قیمت آجر لفتون را معرفی می‌کنیم.

وضعیت بازار مسکن و عرضه و تقاضا

اصلی‌ترین بازار مصرف‌کننده‌ی آجر لفتون، مسکن و ساخت‌وساز است. هرچه این بازار رونق بیشتری داشته باشد، تقاضا برای آجر لفتون نیز افزایش یافته و قیمت آن متعاقبا بیشتر می‌شود. فارغ از فاکتورهایی مانند تصمیمات دولت، وضعیت بورس و تورم که در رونق ساخت‌وساز در کشور ما نقش دارند، تغییر فصل، یکی از اولین و مهم‌ترین دلایل رکود یا رونق ساخت‌وساز محسوب می‌شود.

با آغاز فصل سرما معمولا پروژه‌های ساختمانی سرعت کمتری به خود گرفته یا اساسا متوقف می‌شوند. همچنین سازنده‌ها معمولا پروژه‌های خود را در فصول گرم سال آغاز می‌کنند. به‌همین‌دلایل، تقاضا برای مصالح ساختمانی در فصول سرد سال، کمتر و قیمت آنها مناسب‌تر است.

قیمت ارزهای خارجی

یکی از مهم‌ترین بازیگران عرصه‌ی اقتصاد و تورم در کشور ما، قیمت ارزهای خارجی است. فارغ‌ازاینکه در چه فصلی از سال هستیم و وضعیت دیگر بخش‌های اقتصادی چگونه است، قیمت ارز به‌ویژه دلار و یورو می‌تواند در قیمت هر محصولی اثرگذار باشد. این اثرگذاری معمولا به شکل منفی است به این صورت که حتی با کاهش مقطعی قیمت ارزهای خارجی عمدتا شاهد کاهش قیمت مصالح ساختمانی مانند آجر لفتون نبوده‌ایم. بسیاری از کارشناسان، قیمت دلار در ماه‌های آینده را در کانال حداقل 40 هزار تومانی پیش‌بینی می‌کنند که از متوسط ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۱ بسیار بیشتر است.

هزینه های تولید، توزیع و مواد اولیه

مواد اولیه‌ی تولید آجر لفتون، شامل خاک رس و ترکیبات معدنی مخصوص هستند، همچنین، نقش انرژی گاز نیز در این صنعت پررنگ است. هزینه‌های مربوط به این موارد معمولا به‌صورت سالانه افزایش می‌یابد. به اینها باید هزینه‌ی نیروی انسانی و توزیع و سوخت را نیز اضافه کنیم. هزینه‌ی نیروی انسانی تولیدکننده‌های آجر لفتون قطعا در سال آینده افزایش خواهد یافت و از هم‌اکنون گمانه‌زنی‌هایی در رابطه با افزایش قیمت سوخت در ماه‌های آینده نیز شنیده می‌شود. بنابراین تاثیر این عوامل در قیمت آجر لفتون در سال ۱۴۰۲ نیز افزایشی خواهد بود.

خرید مستقیم؛ راهکاری برای صرفه جویی در هزینه آجر لفتون

یکی دیگر عوامل موثر در قیمت آجر لفتون برای مصرف‌کننده که بررسی آن را به این بخش موکول کردیم، هزینه‌هایی است شرکت‌های پخش‌کننده و حتی دلال‌ها به این چرخه اضافه می‌کنند. اصلی‌ترین هزینه‌های پخش‌کننده‌ها عبارتند از:

 • انبارداری
 • نیروی انسانی
 • توزیع و حمل‌ونقل
 •  

خرید آجر 10 سوراخ مستقیم از درب کارخانه و ثبت سفارش به صورت غیر حضوری و ارسال بار با کامیون

علاوه‌بر‌این، آنها قطعا حاشیه سودی را نیز برای خود درنظر می‌گیرند که به قیمت مصرف‌کننده‌ی آجر لفتون اضافه می‌کند. برخی از آنها نیز با احتکار این محصول و انتظار برای افزایش آن در آینده، نقشی مخرب در این چرخه دارند. بنابراین یکی از راه‌کارهایی که مصرف‌کننده‌های آجر لفتون برای کاهش هزینه‌های خود دارند خرید مستقیم از تولیدکننده است. این اقدام، مزایای زیر را نیز در بر دارد:

 • تسریع فرآیند خرید
 • کاهش فرآیند حمل‌و‌نقل و درنتیجه، کاهش هزینه‌ها و احتمال خسارت به آجرها
 • افزایش تنوع گزینه‌های خرید
 • اطمینان از اصالت کالا و ضمانت محصولات

امیران نما بزرگترین تولیدکننده آجر لفتون در ایران

هنگام خرید آجر لفتون، علاوه‌بر مسئله‌ی قیمت و حتی پیش از آن باید به کیفیت آجر توجه کنید. آجر لفتون، در بخش‌های حساس ساختمان مانند دیوار، سقف و نما به کار می‌رود و عدم برخورداری آن از کیفیت لازم، می‌تواند خسارات جبران‌ناپذیری با خود به همراه بیاورد. بهترین راه برای اطمینان از کیفیت آجر لفتون، خرید از برندی معتبر است که امتحان خود را نزد سازنده‌های زیادی پس داده باشد. امیران نما یکی از اولین برندهایی است که در این صنعت نام آن را از بسیاری سازنده‌ها و فروشنده‌های مصالح ساختمانی می‌شنویم.

امیران نما یکی از بزرگترین کارخانه های تولید کننده انواع آجر لفتون (سوراخ دار) است.

شرکت امیران نما بزرگترین کارخانه تولیدکننده آجر نما و آجر لفتون در کشور ماست که از سال ۱۳۸۸ فعالیت خود را آغاز کرده است. این شرکت دو کارخانه در استان‌های تهران و البرز دارد و علاوه‌بر تامین نیاز بخش مهمی از بازار ایران به آجر لفتون، محصولاتش را به ۱۰ کشور خارجی نیز صادر می‌کند.

خرید مستقیم آجر لفتون از امیران نما

شرکت امیران نما آجر لفتون خود را در سه گرید زیر تولید می کند:

 • ممتاز؛ که به‌صورت صد درصد مکانیزه تولید می‌شود.
 • درجه‌یک؛ که با تلفیقی از روش‌های سنتی و مکانیزه تولید می‌شود.
 • درجه‌دو؛ که به روش عمدتا سنتی تولید می‌شود.

هرچه دخالت روش‌های سنتی در تولید آجر لفتون کمتر باشد کیفیت این محصول افزایش خواهد یافت. درعین‌حال استفاده از روش‌های مکانیزه، سبب افزایش سرعت تولید و کاهش هزینه‌ی نیروی انسانی برای امیران نما شده که نتیجتا مقرون‌به‌صرفه‌ترشدن قیمت آجر لفتون برای مصرف‌کننده را در پی داشته است. علاوه‌براین، امیران نما امکان خرید مستقیم تلفنی و اینترنتی را نیز فراهم کرده که خود سبب کاهش قیمت مصرف‌کننده آجر لفتون می‌شود.

سخن آخر

آجر لفتون یکی از اولین نیازهای هر پروژه‌ی ساخت‌وساز یا بازسازی ساختمان است. قیمت این محصول تاثیر زیادی بر هزینه‌های مجریان پروژه داشته و برآورد هرچه دقیق‌تر آن سبب برنامه‌ریزی مالی بهتر می‌شود. قیمت ارز، وضعیت بازار مسکن، هزینه‌های تولید و توزیع و میزان دخالت واسطه‌ها از مهم‌ترین عوامل اثرگذار بر قیمت این محصول هستند. یکی از راه‌کارهای کاهش قیمت و هزینه‌ی آجر لفتون، خرید مستقیم از تولیدکننده است. امیران نما بزرگترین تولیدکننده‌ی این محصول در ایران با سه گرید کیفیتی و امکان خرید مستقیم است.

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی