تاریخ انتشار: ۰۹:۵۸ - ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - 2023 January 28
کد خبر: ۲۳۳۷۱

پیشرفت شبکه ملی اطلاعات به 60 درصد رسید

امروزه ما در مقایسه با ۴۴ سال گذشته پیشرفت‌های فراوانی در حوزه‌های مختلف داشتیم.
پیشرفت شبکه ملی اطلاعات به 60 درصد رسید

به گزارش تلنگر؛ علی بهادری جهرمی سخنگو و دبیر هیات دولت شب گذشته در سلسله نشست‌های جهاد تبیین که در مسجد جامع امام خمینی (ره) پیشوا برگزار شد،گفت: مسیری که انقلاب اسلامی برای خودش انتخاب کرد یعنی مسیر استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی و انتخاب نه شرقی و نه غربی، جمهوری اسلامی، مسیری بود که مردم در آن اعتقاد به رهبری امام داشتند.

وی افزود: مسیری که ایران پیش از انقلاب اسلامی طی می‌کرد، مسیری نبود که مردم خودشان برای سرنوشت خود انتخاب کرده بودند، بلکه مسیری بود که صاحبان قدرت جهانی برای ملت ایران انتخاب کرده بودند.

سخنگوی دولت تصریح کرد: فرهنگ ایثار، مقاومت و ایستادگی مردم در مقابل دشمنان باعث شده تا ما امروز با قدرت رو به جلو حرکت و رشد کنیم.

بهادری جهرمی بیان کرد: ۴۴ سال دشمنان بر علیه ملت ایران جنگ رسانه‌ای و تبلیغاتی انجام دادند و کوچکترین نقاط ضعف جمهوری اسلامی را با تمام توان بار‌ها بزرگ جلوه دادند و نه تنها در مورد دستاورد‌های انقلاب اسلامی صحبتی نکردند، بلکه آن‌ها را نیز زیر سوال بردند.

وی اظهار کرد: امروز ما در مقایسه با ۴۴ سال گذشته پیشرفت‌های فراوانی در حوزه‌های مختلف از جمله پزشکی، آموزشی همگانی، نظامی، تکنولوژی، فناوری و علمی و موارد دیگر رشد داشته‌ایم.

دستاورد‌های انقلاب در مقایسه با ۴۴ سال گذشته قابل مقایسه نیست

دبیر هیات دولت سیزدهم گفت: مهم‌ترین نکته‌ای که در این ۴۴ سال می‌توان به آن پرداخت این است که ما بر روی پای خودمان ایستاده‌ایم، علی رغم همه دشمنی‌هایی که با انقلاب اسلامی شده، اما دستاورد‌های انقلاب اسلامی در مقایسه با ۴۴ سال گذشته و سایر کشور‌های جهان قابل مقایسه نیست.

بهادری جهرمی خاطرنشان کرد: موقعی ما در کشور به واکسن کرونا نیاز داشتیم و آن کشور‌هایی که دولت قبلی به آن‌ها دل بسته بود، واکسن‌های مورد نیاز ما را نمی‌دادند و می‌گفتند باید «اف‌ای تی اف» را بپذیریم، اما دولت جدید تصمیم گرفت معطل آن کشور‌ها نشود و واکسن را از کشوری دیگر وارد کند و به تولید داخل نیز متکی باشد.

وی تاکید کرد: حالا همان واکسن ایرانی که گفته می‌شد آب مقطر است، وضعیت را به حدی بهبود داد که امروز ما دورهم جمع شده‌ایم و به زندگی عادی خودمان می‌پردازیم.

سخنگوی دولت عنوان داشت: در دولت سیزدهم وضعیت تورم از ۶۰ درصد به ۴۰ درصد رسیده است، یعنی کاهش تورم ماهانه با وجود اجرای سیاست ارز ترجیحی از ۴.۲ درصد در شهریور سال ۱۴۰۰ به ۲ درصد رسیده است و رشد اقتصادی در طول یک دهه از میانگین صفر به بالای ۵ درصد رسیده است.

بهادری جهرمی با اشاره به شبکه ملی اطلاعات، خاطرنشان کرد: در طول یک سال و ۳ ماه این دولت، حدود ۳۰ درصد رشد در شبکه ملی اطلاعات داشتیم و پیشرفت این شبکه امروز به ۶۰ درصد رسیده است.

وی در مورد فضای مجازی نیز اشاره کرد: نگاه دولت سیزدهم در حوزه فضای مجازی این است که هر چه می‌توانیم به‌طور حداکثری دسترسی پایدار، ایمن و مناسب را برای مردم فراهم کنیم و بر این مهم مصمم بوده و هستیم.

انتهای مطلب/ی.ن

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی