تاریخ انتشار: ۱۰:۵۱ - ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - 2023 January 28
کد خبر: ۲۳۳۷۲

حمله مسلحانه به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران

صبح (جمعه هفتم بهمن‌ماه) حمله مسلحانه‌ای به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران به صورت گرفت.

حمله مسلحانه به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران

به گزارش تلنگر؛ گفته می‌شود ساعت هشت و سی دقیقه دیروز یک حمله مسلحانه به سفارت آذربایجان در تهران صورت گرفته و اگر چه این حمله دفع شد اما در این حمله فرد مسلح با استفاده از سلاح کلاشینکف اورخان عسگروف، رئیس گروه حفاظت سفارت را کشته و دو نفر دیگر را زخمی کرد.

براساس تصاویری که رسانه‌های منتشر کردند یک خودرو پراید به پشت ماشینی که مقابل در سفارت جمهوری آذربایجان پارک شده بوده و احتمالاً از خودرو‌های سفارت بوده، می‌کوبد. پس از آن سرنشین خودرو پراید پیاده شده و با اسلحه به داخل سفارت می‌رود.

رسانه‌ها به نقل از حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران، از «دستگیری» فرد مهاجم خبر دادند. [۱]طبق اعلام پلیس ایران، فرد مهاجم به همراه دو فرزند خردسال خود وارد سفارت شده و اقدام به حمله مسلحانه کرده‌است. به گفته قاضی محمد شهریاری، سرپرست دادسرای امور جنایی تهران، فرد مهاجم، انگیزه خود را مشکلات شخصی و خانوادگی اعلام کرده‌است.

الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور آذربایجان، با تروریستی دانستن این حمله آن را به شدت محکوم کرد. باکو همچنین تهران را مسئول حفاظت از اماکن دیپلماتیک دانست و اعلام کرد که سفارتش در ایران را تخلیه می‌کند.

در ادامه فیلم این حمله مسلحانه را با شما به اشتراک می گذاریم:

 

انتهای مطلب/ی.ن

 

 

 

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی