تاریخ انتشار: ۱۱:۴۶ - ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - 2023 January 28
کد خبر: ۲۳۳۷۴
جلیل رحیمی جهان‌آبادی:

چرا قول 17 هزار چراغ نفتی و بخاری برقی را دادید ولی 7 هزار توزیع کردید؟

یکی از نمایندگان مجلس گفت: وزیر نفت قول توزیع ۱۷ هزار چراغ نفتی و بخاری برقی را داده بود که به بدترین شکل و بی نظمی تمام تنها ۷ هزار دستگاه توزیع شد.
چرا قول 17 هزار چراغ نفتی و بخاری برقی را دادید ولی 7 هزار توزیع کردید؟

به گزارش تلنگر؛ جلیل رحیمی جهان‌آبادی، نماینده تایباد و تربت جام در مجلس یازدهم، آخرین وضعیت مردم تربت جام را وصف کرد و گفت: هفته قبل به دلیل کاهش دما در شمال شرق کشور از جمله منطقه تربت جام، رسیدن دمای هوا به منفی ۲۰ تا ۲۴ درجه، شرایطی ایجاد شد که با پیک مصرف گاز در منطقه و استان مصادف شدیم، در همین شرایط، گاز ترکمنستان که گاز شمال شرق کشور را محیا می‌کرد، قطع شد.

 بخش‌هایی از گفت و گوی رحیمی جهان آبادی را در ادامه می‌خوانید:

مدیریت نادرست و ضعیفی از سوی ستاد بحران استان خراسان رضوی اعمال شد، ستاد بحران نتوانست صنایع انرژی بر در مشهد و شهرک‌های صنعتی اطراف مشهد را مدیریت کند و از آنجایی که تربت جام در انتهای خط مسیر لوله گازشمال شرق کشور قرار دارد با افت فشار، گاز ۱۷ هزار مشترک شهر و روستای منطقه قطع شد و متاسفانه مسئولین استانی نتوانستند به موقع اقدام و افت فشار را جبران کنند.

در نهایت با پیگیری ها، صحبت با وزیر نفت و مدیرعامل گاز، وزیر سفری به استان خراسان رضوی انجام داد که با حضور در تربت جام دستور شیب کردن گاز داده شد تا گاز تربت جام تامین شود.

وزیر قول توزیع ۱۷ هزار چراغ نفتی و بخاری برقی را داده بود که به بدترین شکل و بی نظمی تمام تنها ۷ هزار دستگاه به صورت فله‌ای توزیع شد در حالی که شرکت گاز آمار مشترکینی که با قطعی گاز مواجه شدند را داشت و می‌توانستند لازم را به دست کسانی که گاز نداشتند برسانند به دلیل توزیع ناعادلانه وسایل تجمعاتی در مقابل هلال احمر و فرمانداری شکل گرفت.

با گذشت ۶ روز از قطعی گاز، به تدریج فشار گاز افزایش یافت، اما به مدت ۷ ساعت آب شهرستان دچار افت فشار شد چرا که به دلیل سرما یا لوله‌ها ترکیده بود یا پمپ‌ها سوخته بود که این هم به دلیل عدم رصد به موقع آبفا از تجهیزات آبرسانی بود.

وزیر نفت قول تخصیص اعتبار ۵۵۰ میلیارد تومانی برای انتقال گاز تربت جام از انتهای مسیر به خط لوله گاز سرخس داد که کمک بزرگی است همچنین قول پرداخت قبوض گاز دی ماه شهروندان تربت جام داده شده که انتظار داریم این قول‌ها عملی شود.

به وزیر نفت عرض می‌کنم که از ۱۷ هزار چراغ نفتی و برقی که قول داده بود تنها ۷ هزار دستگاه به دست مردم رسیده، ببینند باقی دستگاه‌ها کجاست یا آن را به مردم بدهند یا درانبار هلال احمر دپو کنند که در شرایط بحرانی در اختیار مردم قرار دهند. هر موقع اتفاقی در کشور رخ می‌دهد ستاد بحران غافلگیر می‌شود.

انتهای مطلب/ی.ن

برچسب ها: وزیر نفت
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی