تاریخ انتشار: ۱۰:۲۹ - ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - 2023 January 29
کد خبر: ۲۳۳۹۲

ویزای شینگن و شرایط دریافت آن

شینگن منطقه ای در اروپاست که 27 کشور این منطقه برای سفر نیازی به ویزا ندارند و بقیه محدودیت های مرزی برای تردد وجود دارد، بنابراین کشورهای این منطقه یک کشور واحد محسوب می شوند.

شینگن منطقه ای در اروپاست که 27 کشور این منطقه برای سفر نیازی به ویزا ندارند و بقیه محدودیت های مرزی برای تردد وجود دارد، بنابراین کشورهای این منطقه یک کشور واحد محسوب می شوند. اعضای این منطقه تا حد امکان با اتباع خود و گذرگاه مرزی خود راحت می گیرند، آنها با اتباع کشورهای خارج از این منطقه که نیاز به ویزا دارند سختگیر هستند. بر این اساس، با توجه به پیوستن بسیاری از کشورهای اروپایی به این منطقه، ویزای شینگن از ارزش و اعتبار بالایی در سراسر جهان برخوردار است.

این منطقه که در سایت رسمی شینگن از آن به عنوان بزرگترین منطقه بدون روادید جهان یاد می شود، در سال 1985 در لوکزامبورگ طی یک توافقنامه بین المللی ایجاد شد.
بر اساس این معاهده، 22 کشور عضو اتحادیه اروپا و 4 کشور عضو اتحادیه تجارت آزاد اروپا (EFTA)  با مساحت 4 میلیون و 300 هزار کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر 420 میلیون نفر به عنوان یک نهاد واحد عمل می کنند.

کشورهای عضو شینگن

ویزای شینگن و شرایط دریافت آن

اکنون 27 کشور عضو شینگن هستند. در این میان 3 کشور سوئیس، نروژ و ایسلند عضو اتحادیه اروپا نیستند اما در این حوزه عضویت دارند.
همچنین ایرلند از اعضای اتحادیه اروپاست ولی عضو شینگن نیست. انگلیس نیز به تازگی از اتحادیه اروپا خارج شده و عضو شینگن نیست.
کشورهای دیگر از جمله رومانی، بلغارستان و قبرس نیز از جمله کشورهای عضو این قرارداد هستند.

کشورهای زیر عضو شنگن هستند:
آلمان، اتریش، مجارستان، فرانسه، پرتغال، اسپانیا، بلژیک، اسلواکی، لهستان، ایتالیا، سوئیس، سوئد، اسلوونی، هلند، یونان، نروژ، دانمارک، فنلاند، ایسلند، چک، لتونی، استونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، لیختن اشتاین و اخیراً کرواسی نیز به شینگن پیوستند.

شرایط ویزای شینگن

قوانین جدید برای دریافت ویزای شینگن در سال 2022 توسط اتحادیه اروپا تعیین شده است.
اگر متقاضی این شرایط را نداشته باشد، درخواست ویزای شینگن وی رد می شود. شرایط اخذ ویزای شینگن به شرح زیر است:

گردش حساب بالا

برای درخواست ویزای شینگن، متقاضیان باید صورت حساب بانکی خود را برای 6 ماه گذشته ارائه دهند.
افسران ویزا میانگین مبالغ ورودی و خروجی شما را در 6 ماه گذشته محاسبه می کنند و سپس تصمیم به اعطای یا عدم اعطای ویزا می گیرند.

• تعیین هدف از سفر

با این کار به افسر پرونده ویزا  کمک می‌کنید تا راحت‌تر برای اعطای ویزا تصمیم بگیرد.
اگر می خواهید با هدف گردشگری به منطقه شینگن سفر کنید، می توانید یک برنامه سفر شامل جزئیات بازدید از کشور مورد نظر را به مدارک خود اضافه کنید.

تامین مالی کافی

توانایی مالی متقاضی به افسران ویزا ثابت می کند که برای پرداخت هزینه های اقامت و روزانه خود با مشکلی مواجه نخواهد شد و در پرداخت این هزینه ها از شخص دیگری کمک نخواهد گرفت.

 ویزای شینگن و شرایط دریافت آن

راحت ترین کشور برای دریافت ویزای شینگن

در سال های اخیر کشورهای عضو حوزه شینگن سخت گیری بیشتری در اعطای ویزا در نظر گرفته اند و تا زمانی که متقاضی واجد شرایط بودن خود را با ارسال مدارک تکمیل شده به ویژه توانایی مالی و نداشتن سوابق بد اثبات نکند، موفق به اخذ ویزا نمی شود.
توصیه ما به شما برای دریافت ویزای شینگن، شرکت در یک تور گروهی به این منطقه است تا شانس خود را برای دریافت ویزا افزایش دهید.
برای سفر به کشورهایی مانند سوئیس یا فرانسه باید سابقه سفر خوبی داشته باشید.
نمی توان کشوری را آسان ترین کشور برای ویزای شینگن در نظر گرفت اما در این بین اسپانیا در اعطای ویزا کمی انعطاف پذیرتر است و می توانید برای اولین بار از طریق این کشور برای ویزای شینگن اقدام کنید و ویزای شینگن اسپانیا دریافت  کنید.

زمان درخواست ویزای شینگن

طبق اطلاعات کمیسیون اروپا، شما باید حداقل 15 روز قبل از شروع تاریخ سفر، درخواست ویزای خود را ارسال کنید اما کنسولگری ممکن است از شما مدارک بیشتری بخواهد یا ممکن است زمان بیشتری برای بررسی درخواست شما طول بکشد.
بنابراین شما باید بین 30 تا 60 روز قبل از زمان سفر برای ویزای خود اقدام کنید.

ویزای شینگن و شرایط دریافت آن

 نکات ضروری برای ویزای شینگن

در مورد مدت اعتبار ویزای شینگن باید به یک موضوع مهم توجه کرد و آن این است که برای سفرهای هر فرد کد مشخصی وجود دارد که نشان دهنده تعداد دفعات مجاز سفر در این دوره 90 روزه است.

 این در صورتی است که اگر تک کد (کد سینگل) در ویزای شینگن فردی گنجانده شود، حتی اگر فقط 1 روز در منطقه شینگن اقامت داشته باشد و به هر دلیلی اروپا را ترک کند و هنوز زمان زیادی از اعتبار ویزای 180 روزه او باقی مانده باشد؛ برای ورود مجدد به این منطقه باید دوباره برای ویزا اقدام کند و تا زمانی که ویزای جدید صادر نشود، حق ورود به هیچ یک از کشورهای این منطقه را نخواهد داشت.

در اینجا چند نکته مهم دیگر در مورد این ویزا وجود دارد:

• برای درخواست ویزا از سفارت اتریش، تمامی مدارک باید به آلمانی ترجمه شوند.

• همراه داشتن 60 یورو در روز مصاحبه الزامی است.

• پس از صدور ویزا به ازای هر نفر 100 میلیون تومان گارانتی دریافت می شود.

• در صورت عدم تایید درخواست مبلغی بابت هزینه های جاری کسر و مابقی مبلغ مسترد خواهد شد.

مزایای ویزای شینگن

ویزای شینگن به دارنده آن مزایای بی شماری می دهد. همانطور که می دانید شینگن شامل27 کشور اروپایی است.
این کشورها با امضای معاهده شینگن این امکان را برای افرادی که قصد سفر به این منطقه را دارند، فراهم کرده اند تا بدون نیاز به اخذ مجدد روادید با ویزای یکی از کشورهای عضو، به سایر کشورهای منطقه سفر کنند.
ویزای توریستی شینگن 90 روز در 6 ماه اعتبار دارد. یعنی شما می توانید 90 روز در بازه زمانی 180 روزه در این منطقه حضور داشته باشید.
ویزای شینگن به افرادی که قصد شرکت در کنفرانس ها یا نمایشگاه های بین المللی را دارند نیز اجازه می دهد که کافی است با ارسال دعوتنامه برای ویزای شینگن اقدام کنید.

از دیگر مزایای این ویزا امکان کار در یکی از کشورهای این منطقه است.
برای این منظور باید از یک کارفرمای اروپایی دعوتنامه کاری دریافت کنید و در صورت داشتن شرایط، ویزای شینگن دریافت کنید.
لازم به ذکر است که میزان حضور شما در کشور مقصد بستگی به مدت قرارداد شما دارد.
ویزای شینگن برای افرادی که قصد درمان پزشکی در اروپا را دارند نیز خدمات ارائه می دهد. به این ترتیب پس از مذاکره با بیمارستانی در کشور مورد نظر و با در دست داشتن مدارک پزشکی، برای ویزای شینگن اقدام کنید.

برای دریافت ویزای شینگن می توانید با کارشناسان قصران گشت در ارتباط باشید.

شماره تماس : 02188697080

 
 

 

 

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی