تاریخ انتشار: ۱۱:۱۵ - ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - 2023 January 30
کد خبر: ۲۳۴۱۳

یارانه بهمن 1401 کی و چقدر واریز می شود؟

سازمان هدفمندی یارانه ها در ایران زمان دقیق واریز یارانه بهمن ۱۴۰۱ را اعلام کرد. در این مطلب به طور مفصل در مورد یارانه بهمن ماه سال ۱۴۰۱ توضیح داده می شود و به پاسخ سوالاتتان می رسید.

یارانه بهمن 1401 کی و چقدر واریز می شود؟

به گزارش تلنگر؛ پس از واریز دو مرحله یارانه نقدی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی به حساب سرپرستان خانوار، برخی از اعضای اقتصادی دولت احتمال تبدیل آن به کالابرگ الکترونیکی را مطرح کردند.

یارانه بهمن ۱۴۰۱ کی واریز میشود؟

یازدهمین یارانه سال ۱۴۰۱ که یارانه معیشتی است در روز ۲۰ بهمن ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

زمان واریز یارانه بهمن ماه ۱۴۰۱ همانند ماه‌های گذشته صبح روز بیستم بهمن ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد؛ و از ساعت ۲۴ قابل برداشت است.

البته بعضی از دولتمردان خبر داده اند که یارانه نقدی ممکن است در ماه‌های آینده تبدیل به کالابرگ الکترونیکی شود، اما همچنان از صحت این خبر اطلاع دقیقی وجود ندارد.

همچنین گفته می‌شود این طرح در حال حاضر در بعضی استان‌ها به صورت آزمایشی در حال اجرا است، اما تا زمانی که وضعیت کالا برگ مشخص نشود، پرداخت یارانه معیشتی به صورت نقدی ادامه دار خواهد بود.

مقدار یارانه بهمن ۱۴۰۱چقدر است؟

مبلغ پرداخت یارانه برای دهک‌های اول تا سوم ۴۰۰ هزار تومان، و دهک‌های چهارم تا نهم ۳۰۰ هزار تومان می‌باشد.

بعد از اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ زمان واریز یارانه جدید هر ماه اعلام شد. از این زمان به بعد، واجدین دریافت یارانه می‌توانستند در تاریخ بیستم هر ماه یارانه خود را دریافت کنند.

شماره تلفن پیگیری یارانه بهمن ۱۴۰۱

افرادی که به دهک بندی درآمد سرپرست خانوار شکایت داشته‌اند می‌توانند به سایت https://hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کرده و یا با تلفن گویای ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ اعتراض خود را نسبت به قطع یارانه خود اعلام کنند.

همچنین کسانی که از پرداخت یارانه جامانده اند و یا یارانه برای آن‌ها واریز نشده است هم می‌توانند با مراجعه به سایت https://my.gov.ir پیگیر قطع یارانه خود باشند.

افراد گفته شده، می‌توانند جهت کسب اطلاع از آخرین وضعیت ثبت نام خود، کد دستوری #کد ملی*۴۳۸۵۷*۴* (ستاره ۴ ستاره ۴۳۸۵۷ ستاره کد ملی، مربع) را با شماره تلفن همراه سرپرست خانوار شماره گیری کنند تا از وضعیت ثبت نام خود آگاه شوند.

انتهای مطلبی/.ن

 

برچسب ها: یارانه
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی