تاریخ انتشار: ۱۳:۰۰ - ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - 2023 February 02
کد خبر: ۲۳۴۶۱

شروع رسمی جشنواره فیلم فجر

چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر با حرف های مجتبی امینی (دبیر جشنواره فیلم فجر) در پردیس سینمایی ملت به طور رسمی آغاز شد.
شروع رسمی جشنواره فیلم فجر

به گزارش تلنگر؛ ۱۲ بهمن ماه اکران فیلم «استاد» به کارگردانی عماد حسینی و تهیه‌کنندگی بهروز افخمی آغازگر رسمی جشنواره فیلم فجر در دوره چهل و یکم شد که دقایقی پس از ساعت ۱۶ در پردیس سینمایی ملت، روی پرده رفت.

پیش از اکران این فیلم، مجتبی امینی با حضور در یکی از سالن‌های نمایش فیلم با اشاره به اینکه جشنواره همانند چند دوره قبل افتتاحیه ندارد، بیان کرد: در این دوره چیدمان فیلم‌ها در بخش سودای سیمرغ با حضور ۲۴ فیلم از اقلیم‌های مختلف کشور است و این آثار توسط هنرمندان در شرایط سخت تولید شده‌اند.

او افزود: سینمای ایران سه سال سختی را پشت سر گذاشته و زندگی و معیشت هنرمندان هم با سختی‌هایی مواجه بوده است.

دبیر جشنواره فیلم فجر گفت: کمک کنیم تا روح جدیدی به سینما دمیده شود و صنعت سینمای ایران در سال آینده پر رونق شود تا چرخه سینما هم به مرحله شکوفایی برگردد.

جشنواره‌ی فیلم فجر در اولین روز خود در شرایطی آغاز به کار کرده که هنوز تکلیف نهایی رای گیری مردمی (سیمرغ مردمی) مشخص نشده و نام فیلم‌های بخش‌های کوتاه و بین‌الملل هم معرفی نشده‌اند. همچنین گفته می‌شد در خانه رسانه برای نمایش فیلم‌های مستند و کوتاه هم سالن و سانس‌های در نظر گرفته شده است که زمان بندی آن‌ها به طور دقیق فعلاً اعلام نشده است.

انتهای مطلب/ی.ن

برچسب ها: فیلم فجر
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی