تاریخ انتشار: ۲۲:۰۰ - ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - 2023 February 12
کد خبر: ۲۳۵۷۰

همه شما شورا را رها کنید، شهر را رها کنید خودش اداره می‌شود!

زاکانی قبل از اینکه شهردار تهران شود گفته بود مشکل شهر تهران بخاطر بی‌لیاقتی و بی‌غیرتی مدیران شهرداری است. حالا که برف، شهر تهران را قفل کرده باید پرسید آقای زاکانی حالا چطور؟

همه شما شورا را رها کنید، شهر را رها کنید خودش اداره می‌شود!

به گزارش تلنگر؛ آیا شهرداری تهران، در مدیریت برف روبی در پایتخت باردیگر دچار غافلگیری شد؟ این غافلگیری در عصر تکنولوژی که از یک ماه قبل از هر نقطه جهان می‌توان وضعیت هوای نقطه‌ای دیگر را برای یکماه دیگر پیش بینی کرد چه معنایی دارد؟ ضمن اینکه حتی ۷۲ ساعت قبل از هر تغییرات آب و هوایی به طور دقیق می‌توان دریافت از وضعیت سه روز آینده داشت جز شکست مدیریتی هیچ معنایی ندارد.

امروز ۲۳ بهمن ۱۴۰۱، تهران پس از بارش برف، سفیدپوش شده است. اما شادیِ داشتن برف در پایتخت برای تهرانی ها، زیاد طول نمی‌کشد چراکه با مشکل تردد، حتی با پای پیاده مواجه می‌شوند. امروز امین توکلی زاده، معاون اجتماعی شهرداری تهران در توییتی نوشته است که: «در این شب و روز‌های سرد وظیفه دارم از همکاران خدوم معاونت خدمات شهری و همه عزیزان تلاشگر که بدون منت در تلاش هستند نوکری مردم شریف و عزیز کشورم را بکنند تشکر نمایم.»

این در حالی است که شهرداری ها، سازمان‌های خدمات رسان هستند و وظیفه ذاتی شان خدمت رسانی است، حال مشخص نیست منظور از کار بدون «منت»، برف روبی در شهر تهران چه کار اضافه بر سازمانی است که شهرداری تهران آن را پذیرفته و حال باید بر سر شهروندان منت گذاری هم شود!

مشاهدات خبرنگار رکنا در منطقه ۲ تهران نشان می‌دهد بسیاری از مردم در معابر فرعی، دچار مشکل در تردد شده اند و عده‌ای خودروهایشان را رها کرده اند.

بعضی از آن‌ها از صبح زود در خیابان‌ها در برف مانده و مدتی طولانی در تماس با ۱۳۷ شهرداری تهران بودند؛ ولی همچنان نیرو‌های خدمات شهری برای شن پاشی حضور پیدا نکردند.

همه این موارد در حالی است که ناصر امانی، عضو شورای شهر تهران چند روز پیش در توییتی ذکر کرده بود که بودجه برف روبی در تهران هدر می‌رود.

او امروز نیز در صحن شورای شهر تهران گفت: بروید ببینید مردم زیر پست عذرخواهی من چه نوشته‌اند؟ من شرم دارم کامنت‌های مردم را اینجا بخوانم. گفته‌اند همه شما شورا را رها کنید. شهر را رها کنید خودش اداره می‌شود. آقای زاکانی بعدازظهر روز چهارشنبه یا پنجشنبه باید به اتاق ماریتورینگ معاونت حمل و نقل می‌رفت و معاونت‌ها و شهرداران را به خط می‌کرد تا آن فاجعه نصف شب اتفاق نیافتد.

امانی افزود: در خانه تا ۳ و نیم نصف شب دیدم که مردم یا ماشین را هل می‌دهند یا ماشین‌شان را کنار خیابان پارک کرده و پیاده به خانه‌شان می‌روند. به من حق بدهید توییت بزنم و بگویم بودجه برف‌روبی شهرداری هدر می‌رود.

انتهای مطلب/ی.ن

برچسب ها: بارش برف شهرداری
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی