تاریخ انتشار: ۱۱:۳۴ - ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ - 2023 February 15
کد خبر: ۲۳۶۱۹

ژنرال روسی بعد از اینکه توسط پوتین برکنار شد، خودکشی کرد

مرگ این ژنرال جدیدترین موج از خودکشی‌ها در بین نیروهای امنیتی و نظامی ممتاز روسی به حساب می آید.
ژنرال روسی بعد از اینکه توسط پوتین برکنار شد، خودکشی کرد

به گزارش تلنگر؛ به نوشته روزنامه تلگراف، جسد ژنرال ولادیمیر ماکاروف ۷۲ ساله از طریق همسرش والنتینا درصورتی پیدا شد که به دلیل جراحت ناشی از شلیک گلوله به سرش فوت کرده بود. این ژنرال ژانویه سال جاری میلادی توسط ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه برکنار شده بود.

پلیس این مساله را مطرح کرد که مرگ این ژنرال جدیدترین موج از خودکشی‌ها در میان نیرو‌های امنیتی و نظامی برجسته روسی محسوب می‌شود.

یک ژنرال روسی که در سرکوب اپوزیسیون این کشور نقش داشت، پس از برکناری توسط پوتین با شلیک گلوله به سرش به زندگی خود پایان داد.
به نوشته روزنامه تلگراف، جسد ژنرال ولادیمیر ماکاروف ۷۲ ساله توسط همسرش والنتینا در حالی یافت شد که به دلیل جراحت ناشی از شلیک گلوله به سرش مرده بود. این ژنرال ژانویه سال جاری میلادی توسط ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه برکنار شده بود.

پلیس این مساله را مطرح کرد که مرگ این ژنرال جدیدترین موج از خودکشی‌ها در میان نیرو‌های امنیتی و نظامی برجسته روسی محسوب می‌شود.

خویشاوندان این ژنرال روسی گفتند، این مرد پس از آنکه از شغلش برکنار شد به شدت افسرده شده بود و نمی‌دانست باید چه کار کند.

منابع ناشناس نیز در رسانه‌های اجتمامی مرتبط با سرویس‌های امنیتی روسی مدعی شدند که این ژنرال در مقابل چشمان همسرش به خود شلیک کرد.

پسر وی روز دوشنبه و پس از این رویداد با اورژانس تماس گرفت؛ اما بهیاران نتوانستند جانش را نجات دهند.

ژنرال ماکاروف معاون رئیس اداره اصلی مقابله با افراط گرایی بود.

پوتین برای توصیف مخالفان و اپوزیسیون خود از واژه افراط گرا استفاده می‌کند که شامل الکسی ناوالنی، منتقد در بند و تمامی افرادی می‌شود که در اعتراضات ضد دولتی نقش داشتند.

تابستان گذشته میلادی نیز اجساد ژنرال بازنشسته یوگنی لوباچف از سرویس امنیت فدرال و ژنرال لِو سوتسکوف از سرویس اطلاعات خارجی روسیه در حالی پیدا شدند که گفته می‌شود آن‌ها نیز خودکشی کردند.

جسد سرهنگ وادیم بویکو نیز که گفته می‌شود در بسیج نیرو‌های جدید برای پوتین نقش داشت در نوامبر سال ۲۰۲۲ در حالی یافت شد که به دلیل جراحت ناشی از شلیک گلوله جان باخت.

انتهای مطلب/ی.ن

برچسب ها: ژنرال خودکشی
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی