تاریخ انتشار: ۱۲:۰۱ - ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - 2023 February 19
کد خبر: ۲۳۶۴۳

معلم قائمشهری معذرت خواهی کرد/ ماجرا از چه قرار بود+ فیلم

معلم قائمشهری با دستور استاندار مازندران و پس از ارسال درخواست آیت‌الله‌معلمی به مدرسه بازگشت.

معلم قائمشهری معذرت خواهی کرد/ ماجرا از چه قرار بود+ فیلم

به گزارش تلنگر؛ طی روز‌های اخیر ویدئویی از یک مدرسه غیرانتفاعی در شهرستان قائم شهر در فضای مجازی منتشر شد که در آن تعدادی از دانش آموزان در حال خواندن آهنگ گنگستر امل در این مدرسه بودند. 

استاندار مازندران در پی تصمیم قطع همکاری معلم قائمشهری که ناشی از پخش کلیپی کوتاه در فضای مجازی بود، گفت: پس از ارسال درخواست آیت‌الله‌معلمی، نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری و پدر دو شهیدوالامقام و همچنین ابراز ندامت معلم و عدم دقت به محتوای موسیقی از سوی ایشان، با بازگشت این معلم به کلاس درس در روز مبعث پیامبر رحمت، موافقت شد. ‎

سیدمحمود حسینی‌پور افزود: مسلما دانش‌آموزان و نوجوانان به‌عنوان سرمایه‌های آتی جمهوری اسلامی ایران در توسعه اجتماعی و فرهنگی کشور نقش مهم و برجسته‌ای دارند و وظیفه ما نیز فراهم کردن بستر‌های مناسب برای حفظ سرمایه‌های انسانی و تعلیم و تربیت بر اساس معارف دینی ـ اسلامی است و البته در سوی دیگر جلوگیری از ترویج ضدارزش‌ها نیز ماموریت مهم و ویژه دستگاه‌های متولی است که کم‌کاری در این بخش به‌هیچ عنوان پذیرفته نیست.

مقام عالی دولت در مازندران افزود: این معلم قائمشهری روز شنبه همزمان با عید مبعث به دفتر آیت‌الله معلمی نماینده مردم شریف مازندران در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائمشهر مراجعه کرد و ضمن ابراز پشیمانی، مرقومه‌ای را جهت مساعدت بازگشت به‌کار به امام جمعه قائمشهر تقدیم کرد.

استاندار مازندران، تصریح کرد: پس از ارسال درخواست آیت‌الله‌معلمی، نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری و پدر دو شهیدوالامقام و همچنین ابراز ندامت معلم و عدم دقت به محتوای موسیقی از سوی ایشان، با بازگشت این معلم به کلاس درس در روز مبعث پیامبر رحمت، موافقت شد.

استاندار مازندران با تاکید بر اینکه مدرسه کانون تربیت انسان برای اعتلای نسل‌های آینده این سرزمین است و به تعبیر امام عزیز مدرسه باید به کارخانه انسان سازی تبدیل و تهذیب بر تعلیم مقدم گردد، اظهار کرد: ایجاد شادی و نشاط، پخش موسیقی‌های فاخر و محلی در مدارس مورد تاکید است و برنامه‌های مبسوطی در این‌خصوص در شورای آموزش و پرورش استان مطرح و تصویب گردیده است.

رئیس شورای آموزش و پرورش مازندران افزود: پخش موسیقی مبتذل و مروج خشونت، پخش تصاویر دانش آموزان بدون اطلاع و رضایت والدین بر خلاف تمامی استاندارد‌ها حتی آن کشور‌های مدعی حقوق بشر است و لذا انتظار این است که متولیان این امر اهتمام جدی در جلوگیری ترویج مصادیق گفته شده داشته باشند.

آموزش ریاضی به سبک معلم قائمشهری


وساطت امام جمعه قائمشهر برای خانم معلم

آیت‌الله معلمی نماینده مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائم شهر با ارسال نامه‌ای به استاندار مازندران خواستار بازگشت معلم قائم‌شهری به مدرسه شد.

اطلاعیه آموزش و پرورش درباره رفتار یکی از معلمان

در پی پخش کلیپی از یکی از معلمان یکی از مدارس غیرانتفاعی قائم شهر که در حال خواندن آهنگی غیرمجاز در کلاس درس بود اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران اطلاعیه‌ای صادر کرد.

متن این اطلاعیه به این شرح است: با توجه به اهمیت و حساسیت مدرسه و ماموریت آموزش و پرورش در جهت آگاهی بخشی و تعلیم ارزش‌های انسانی، نقش مربیان و معلمان در تبیین و تشریح و تربیت اخلاقی و انسانی دانش آموزان مخصوصاً در دوره ابتدایی از اهمیت بسزایی برخوردار است و بر کسی پوشیده نیست که آموزش و پرورش در الگوسازی و تربیت انسانی‌هایی کارامد و مسئولیت پذیر در تراز انقلاب اسلامی نقش مهمی دارد.

لازم به ذکر است اگر در مدرسه‌ای رفتار غیر حرفه‌ای از معلمی سر بزند طبیعی است آموزش و پرورش طبق ضوابط و مقررات در خصوص آن فرد و مدرسه تصمیم گیری نماید و این خواسته بحق مردم شریف ایران است که در لحظه لحظه شکل گیری شخصیت دانش آموزان، از روح و جان امید‌های ارزشمند این دیار پر گهر امانتداری و حفاظت گردد.

در مورد مسئله‌ی مدرسه مورد نظر، تنها برخورد صورت گرفته به خاطر پخش موسیقی یا استفاده از روش‌های فرح بخش تدریس نبوده است، بلکه فعالیت‌هایی همچون «آغاز با نشاط» که تاکید بر ساماندهی مراسم صبحگاه مدارس با رویکرد استفاده از توانمندی‌های دانش آموزان داشته و یا طرح «سه دقیقه با نشاط» که در کلاس درس موجب ایجاد موجی از شور و نشاط در دانش آموزان می‌گردد با قوت و به شکل وسیعی در حال اجراست.

ایجاد رشته‌های تخصصی موسیقی در هنرستان ها، برگزاری سرود‌های همگانی و گروهی و همچنین برگزاری دوره‌ها و جشنواره‌های روش‌های برتر تدریس با رویکرد آموزش روش‌های خلاقانه و اثربخش تدریس نیز از دیگر اقدامات تحول آفرین در آموزش و پرورش استان است که خود مبین نگرش این نظام پویا در مسیر ایجاد رشد و پیشرفت در مسیر هدایت و تعالی دانش آموزان عزیز است.

مع الوصف با توجه به اینکه مدیر مدرسه طی نامه ای؛ کتباً درخواست تجدید نظر و مساعدت در خصوص ادامه همکاری این معلم را نموده اند و معلم مربوطه هم با اعلام ندامت و اذعان به عدم توجه به آثار سوء شانیت بخشی به برخی رفتار‌های غیر اخلاقی و هنجار شکن موجود در متن این ترانه، درخواست مساعدت جهت جبران اتفاقات اخیر را داشته است، تجدید نظر خواهی آنان با حضور همه اعضای شورای نظارت مطرح و در خصوص ادامه همکاری وی تصمیم گیری خواهد شد.

لازم به ذکر است از آنجائیکه یکی از وظایف اصلی شورای نظارت بر مدارس غیر دولتی، نظارت و ارزیابی بر امور تربیتی و آموزشی مدارس غیردولتی می‌باشد؛ به همین منظور در اسرع وقت موضوع تجدید نظر خواهی این معلم و مدیر در شورای نظارت، با حضور تمامی اعضاء مطرح و با نگاه رافت اسلامی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

امید است با تلاش‌های بی وقفه و تأثیرگذار معلمان عزیز و ارزشمند شاهد برداشتن گام‌هایی بلند در جهت شکوفایی استعداد‌های دانش آموزان و پرورش مدیرانی ارزنده برای آینده این کشور باصلابت باشیم.

ماجرا چه بود؟

در پی پخش آهنگ مبتذل و هم‌خوانی یک معلم با دانش‌آموزان در یک مدرسه غیردولتی یکی از شهرستان‌های استان ما‌زندران، آموزش و پرورش نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و اعلام کرد که با مدیر مدرسه و معلم برخورد شده است.

حسین کمالی مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به پیگیری‌های انجام شده در این زمینه و غفلت صورت گرفته اظهار داشت: با توجه به اینکه آموزش و پرورش متولی امور تربیتی و آموزشی دانش‌آموزان است، پس از پخش این کلیپ، پس از شناسایی مد‌رسه مدنظر، موضوع پیگیری شد با عوامل برخورد کردیم.

وی با بیان اینکه قطعا واحد‌های نظارتی با معلمان خاطی برخورد قاطع خواهند کرد، افزود: معلم خاطی در مدارس غیردولتی فعالیت داشته و این هم‌خوانی در یکی از مدارس غیردولتی صورت گرفته ا‌ست و از ادامه همکاری این معلم با آموزش و پرورش جلوگیری شد.

کمالی با تقبیح این رخداد ضدارزشی تصریح کرد: با وجودی که مدارس غیردولتی نقش مهمی در عرصه تربیتی و آموزشی دارند، اما با خاطیان این حوزه برخورد خواهد شد و در نخستین گام با مدیر مدرسه به صورت جدی برخورد شده است؛ و‌ی با بیان اینکه آموزش و پرورش درباره رخداد‌هایی در مدارس استان برخورد قاطعانه خواهد داشت و در جلسات توجیهی با مدیران و معلم خواسته‌ایم از ورود چنین موسیقی‌های مبتذلی در مدارس جلوگیری شود، خاطرنشان کرد: هر چند کنترل فضای مجازی سخت است، اما تقویت سرودسازی را در دستور کار قرار داده‌ایم و در برابر تولید موسیقی‌های ضد‌فرهنگی ما نیز دست به تولید آثار خواهیم زد.

واکنش معلم قائم شهری به انتشار ویدئو جنجال ساز

انتهای مطلب/ی.ن

 

برچسب ها: معلم
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی