تاریخ انتشار: ۱۸:۰۰ - ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - 2023 February 19
کد خبر: ۲۳۶۴۵

حمله به سفارت باکو با برنامه ریزی حاکمیت ایران صورت گرفت

اتهامات بی‌پایه و اساس رئیس‌جمهور آذربایجان درباره حمله مسلحانه به سفارت باکو در تهران، بیان کرد که حاکمیت ایران در پشت پرده حمله یک فرد مسلح به سفارت این کشور در ایران قرار دارد.
حمله به سفارت باکو با برنامه ریزی حاکمیت ایران صورت گرفت

به گزارش تلنگر؛ الهام علی اف در حاشیه جلسات مونیخ، ضمن طرح اتهامات بی‌پایه و اساس بر علیه ایران، مدعی شد که عادی‌سازی روابط با ایران به تحقیقات مربوط به حمله مسلحانه به سفارت آذربایجان در تهران، بستگی دارد.

به نقل از بلومبرگ، آذربایجان پس از حمله یک فرد مسلح به سفارت این کشور در ایران، سفارت خود در تهران را تعطیل کرد.

وی با طرح اتهامات بی‌پایه و اساس درباره این حمله، ادعا کرد که حاکمیت ایران در پشت پرده حمله یک فرد مسلح به سفارت این کشور در ایران قرار دارد.

علی‌اف در این سخنان همچنان از ناتوانی پلیس ایران در ممانعت از ورود و اقدامات این فرد مسلح انتقاد کرد و گفت: تلویزیون ایران چندساعت پس از این حمله، مصاحبه‌ای را با این فرد مسلح منتشر کرد که نشان می‌دهد او از سوی تهران فرستاده شده بود.

رئیس‌جمهور آذربایجان همچنین در ادامه اتهام زنی‌های عجیب خود خواستار محاکمه افرادی شد که به ادعای او این فرد مسلح را به سفارت فرستاده بودند.

این در حالی است که مقامات کشورمان به سرعت پس از وقوع این حمله خواستار رسیدگی به ابعاد ماجرا و برخورد با فرد ضارب شدند و با بررسی‌های قضایی انگیزه شخصی فرد مسکل و جزئیات آن مورد اثبات قرار گرفت.

انتهای مطلب/ی.ن

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی