تاریخ انتشار: ۰۰:۰۰ - ۰۱ اسفند ۱۴۰۱ - 2023 February 20
کد خبر: ۲۳۶۴۹

سرگذشت تیم ملی بدون مربی چه می شود؟

در اسفند ماه فدراسیون فوتبال برنامه دارد با گزینه مدنظر خود برای هدایت تیم ملی فوتبال ایران به توافق برسد.
سرگذشت تیم ملی بدون مربی چه می شود؟

به گزارش تلنگر؛ تیم ملی فوتبال ایران هم‌چنان بدون داشتن سرمربی به کار خود ادامه می‌دهد و هنوز تکلیف گزینه نهایی این فدراسیون برای هدایت ایران در جام ملت‌های آسیا یا جام جهانی ۲۰۲۶ مشخص نشده است.

با پایان همکاری تیم ملی و کارلوس کی‌روش، حالا فدراسیون مصمم‌تر از گذشته به دنبال گزینه بعدی تیم ملی است و طبق آخرین اطلاعات موجود، در طول هفته‌های آینده از سرمربی تیم ملی ایران رونمایی می‌شود و این گزینه هدایت ایران را در دو دیدار دوستانه تیم ملی در نوروز ۱۴۰۲ برعهده خواهد داشت.

انتخاب سرمربی تیم ملی در اسفند ۱۴۰۱

فدراسیون فوتبال از هم اکنون رایزنی‌های خود را برای دیدار دوستانه با روسیه و عراق را در فیفا دی انجام داده و تا آن موقع تکلیف سرمربی را هم مشخص خواهد کرد. به نظر می‌رسد تا در هفته دوم یا سوم اسفند تکلیف گزینه نهایی را مشخص کند.

این روز‌ها صحبت‌هایی هم درباره انتخاب سرمربی تیم ملی امید شنیده می‌شود، اما اولویت نخست این فدراسیون در مقطع کنونی انتخاب سرمربی تیم ملی است، اما تغییراتی در گزینه‌ها به وجود آمده است.

بازگشت گزینه‌های خارجی به روی میز فدراسیون

برخلاف اظهارات گذشته مهدی تاج مبنی بر این که بهترین گزینه می‌تواند یک مربی داخلی باشد، در حال حاضر انتخاب سرمربی خارجی قوت بیش‌تری گرفته است.

از مربیان خارجی شاغل در ایران و مربیانی که در گذشته در ایران فعالیت کرده‌اند، به عنوان گزینه‌های محتمل برای هدایت تیم ملی نام برده می‌شود چرا که این مربیان با فضای کنونی و تحریمی ایران برای پرداخت دستمزد مربیان هم آشنایی لازم را دارند.

به جز کارلوس کی‌روش که با پیوستن به تیم ملی قطر، حالا تیم ملی یک گزینه جدید را روی نیمکت این تیم خود خواهد داشت. از پاکو خمز و ژوزه مورایس به عنوان مربیان خارجی شاغل در ایران نام برده می‌شود که به واسطه عملکرد خوب خود، توانستند نظر فدراسیون را جلب کنند، اما هم‌چنان نام‌های خارجی دیگر که در گذشته در ایران فعالیت کرده‌اند، مطرح هستند.

انتهای مطلب/ی.ن

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی