تاریخ انتشار: ۲۲:۰۰ - ۰۶ اسفند ۱۴۰۱ - 2023 February 25
کد خبر: ۲۳۷۲۵

شکستن آتش بس بین آذربایجان و ارمنستان

بر اساس گزارش خبرنگاران، ارتش جمهوری آذربایجان روز سه‌شنبه با شلیک سلاح‌های سبک در خط تماس آتش‌بس در قره باغ کوهستانی آتش بس را نقض کرده است.
شکستن آتش بس بین آذربایجان و ارمنستان

به گزارش تلنگر؛ وزارت دفاع ارمنستان ادعای باکو مبنی بر نقض آتش بس در نواحی مرزی را بشدت رد کرد. با این حال همچنان تنش بین این دو کشور وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری «آرکا» وزارت دفاع ارمنستان روز چهارشنبه گزارش‌های باکو مبنی بر اینکه نیرو‌های ارمنستان آتش‌بس را در بخش‌های شمال شرقی و غربی مرز نقض کرده‌اند، تکذیب کرد.

خبرگزاری «آرمنا پرس» نیز به نقل از وزارت دفاع ارمنستان گزارش کرد که ارتش جمهوری آذربایجان روز سه‌شنبه با شلیک سلاح‌های سبک در جهت شمال و شرق خط تماس آتش‌بس در قره باغ کوهستانی آتش بس را نقض کرده است.

این وزارتخانه افزود که فرماندهی نیرو‌های حافظ صلح روسیه در مورد این حادثه مطلع شده و وضعیت اینک در نقاط مرزی با ثبات است.

ارمنستان و جمهوری آذربایجان با وجود آتش‌بس، کماکان درگیری دارند و در دو ماهه گذشته، معترضان جمهوری آذربایجانی با در دست داشتن پلاکارد‌ها و پرچم‌ها، کریدور لاچین را مسدود کرده‌اند. آن‌ها دسترسی به قره‌باغ کوهستانی را مسدود و غذا، دارو و تدارکات را برای ۱۲۰۰۰۰ ساکن ارمنستانی آن قطع کرده‌اند.

نیکول پاشینیان نخست‌وزیر ارمنستان پنجشنبه (۱۶ فوریه) در یک نشست خبری گفت ایروان پیش‌نویس پیشنهادی برای حل‌وفصل صلح‌آمیز در خصوص مناقشه درباره منطقه قره‌باغ کوهستانی را برای باکو فرستاده است. پیش‌تر وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که این کشور آماده تنظیم مذاکرات میان وزارت خارجه‌های جمهوری آذربایجان و ارمنستان در خصوص توافق صلح است. از سوی دیگر وزارت خارجه روسیه خبر داد که وزیر خارجه روسیه و همتای جمهوری آذربایجانی خود سه‌شنبه درباره اوضاع گذرگاه لاچین رایزنی کردند.

انتهای مطلب/ی.ن

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی