تاریخ انتشار: ۱۶:۴۰ - ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ - 2023 March 04
کد خبر: ۲۳۸۰۹

امروز هم 86 دانش آموز مسموم شدند/ این داستان همچنان ادامه دارد...

امروز هم در 3 استان کشور مسمومیت دانش آموزان اتفاق افتاد و طبق معمول در مدارس دخترانه این واقعه به تکرار انجامید.
امروز هم 86 دانش آموز مسموم شدند/ این داستان همچنان ادامه دارد...

به گزارش تلنگر؛مدیر آموزش و پرورش شهرستان کوار در استان فارس گفت: دانش آموزان یک کلاس در دبیرستان دوره دوم متوسطه فاطمه الزهرا (س) شهرستان کوار امروز صبح ساعت 9 صبح اعلام کردند که موادی در بخاری کلاس ریخته شده است.

علی اصغر رشیدی متذکر شد: خوشبختانه معلمی که در حال تدریس در کلاس بوده سریعا اقدام به تخلیه کلاس کرده و بقیه دانش آموزان با دیدن این شرایط کلاس های درس خود را ترک کردند.

وی افزود: در همین حالت 3 دانش آموز از یک کلاس دیگر می گویند که سر درد و حالت تهوع دارند که بلافاصله از طریق اورژانس به بیمارستان کوار انتقال پیدا کردند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان کوار عنوان کرد: بعضی از دانش آموزان دیگر هم که بیماری های زمینه ای نظیر بیماری های ریوی، قلبی، دیابتی، آلرژی و بیماری های نقص ایمنی یا گرفتار اظطراب و استرس شده بودند هم به مراکز درمانی منتقل شدند و از آنها مراقبت صورت گرفت.

رشیدی گفت: تا به حال 27 دانش آموز از این مدرسه به بیمارستان روانه شدند که جز یک نفر که مشکل اش جدی بود و تحت نظر پزشک قرار دارد بقیه دانش آموزان با مشکل قابل توجهی رو به رو نشدند و حال آنها خوب است.

این مسئول با ذکر اینکه هنوز تیم های بهداشتی در مدرسه ساکن و مشغول بررسی علل این مشکل هستند، گفت: سلامتی دانش آموزان برای آموزش و پرورش حائز اهمیت است و اگر دانش آموزی دچار مشکل شود برا رفع نگرانی او و خانواده اش سریعا اقدامات لازم صورت می گیرد.

این آموزشگاه 614 دانش آموز دختر دارد و رشیدی یاد آوری کرد که شرایط تحت نظارت و کنترل مسئولان قرار دارد و جای نگرانی نیست.

دانش آموزان 2 مدرسه دخترانه در همدان مسموم شدند

همچنان، علیرضا توقیری سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان از پیدایش مسمومیت دانش آموزان در دو مدرسه دخترانه در همدان کبودرآهنگ خبر داد و اظهار کرد: به دنبال تماس با اورژانس استان، خدمات انتقال آسیب دیدگان به بیمارستان در حال انجام است و تمام امکانات اورژانسی فراهم است برای مصدومان.

وی با بیان اینکه همه ظرفیت‌های درمانی و فوریت‌های پزشکی و بیمارستان های استان در حال آماده باش هستند، اظهار کرد: حال عمومی دانش آموزان مساعد و جزئیات این موضوع در حال بررسی است و اطلاعات کامل شده  متعاقباً اعلام می‌شود.

احاله 30 دانش آموز ارومیه ای به بیمارستان

صبح امروز چندی از دانش آموزان مدرسه شاهد نورالزهرا (س) ارومیه به ادله نامعلوم دچار مسمومیت شدند.

این دانش‌آموزان توسط اتوبوس آمبولانس به مراکز درمانی سطح شهر انتقال داده شدند.

تا به حال ۳۰ دانش‌آموز گرفتارعلائم مسمومیت بوده که به بیمارستان منتقل شده‌اند.

مسمومیت دانش‌آموزان دختر به زنجان هم راه پیدا کرد| ۲۹ نفر بستری شدند

حسن بختیاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان در ارتباط با مسمومیت دانش‌آموزان زنجانی، اظهار کرد: در پی گزارشی حاکی از مسمومیت تعدادی از دانش‌آموزان مدرسه دخترانه، ولی عصر زنجان، آمبولانس و اتوبوس آمبولانس فورا به محل اعزام و اقدامات اولیه انجام شد.

او با اشاره به اینکه دانش‌آموزانی که بر اثر مسمومیت نیاز به بستری شدن داشتند، به بیمارستان آیت‌الله موسوی زنجان منتقل شدند، افزود: اکنون حدود ۲۹ نفر از دانش‌آموز به بیمارستان انتقال پیدا کردند و با توجه به علائم، درمان‌های لازم انجام شده است.

این مسئول با بیان اینکه خوشبختانه مورد مهلکی در بین دانش‌آموزان مسموم شده در زنجان وجود ندارد، با صراحت گفت: برخی از دانش‌آموزان وضعیت بهتری دارند و به بخش‌های دیگر منتقل شدند و سایر دانش‌آموزان مسموم شده نیز طبقه‌بندی می‌شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان اینکه امکان افزایش تعداد دانش‌آموزان مسموم شده وجود دارد، خاطرنشان کرد: همه افراد مسموم شده دانش‌آموز هستند و از کادر مدرسه، ولی عصر موردی از مسمومیت گزارش نشده است.

انتهای مطلب/ی.ن

 

 

 

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی