تاریخ انتشار: ۱۳:۲۳ - ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ - 2023 March 07
کد خبر: ۲۳۸۴۶

حمله اسرائیل از خاک آذربایجان به ایران

ایلوت انگل نماینده کنگره آمریکا می‌گوید: اسرائیل قصد دارد از خاک جمهوری باکو برای حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران استفاده کند و باکو با این امر موافقت کرده است.
حمله اسرائیل از خاک آذربایجان به ایران

به گزارش تلنگر؛ روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» خبر داد که تل‌آویو «به‌ازای دریافت نفت و جای پا برای خود در مجاورت ایران» تجهیزات نظامی رزمی به ارزش میلیارد‌ها دلار به جمهوری آذربایجان فروخته است.

پایگاه خبری «معا» فلسطین، بامداد امروز (دوشنبه)، به نقل از روزنامه اسرائیلی هاآرتص خبر داد که هواپیما‌های ترابری جمهوری آذربایجان ۹۲ بار طی هفت سال گذشته در فرودگاه «عوودا» در جنوب فلسطین اشغالی فرود آمده که این امر تأییدکننده انتقال محموله‌های تسلیحاتی و مهمات اسرائیلی به جمهوری آذربایجان است.

این رسانه صهیونیستی در ادامه با اشاره به اینکه دو طرف از ۲۰ سال گذشته تاکنون با یکدیگر ائتلاف راهبردی دارند، اضافه کرد که فرودگاه عوودا متعلق به نیروی هوایی رژیم صهیونیستی، تنها فرودگاه دارای مجوز برای انتقال مواد منفجره است.

طبق این گزارش، یک هواپیمای قدیمی «ایلیوشین ایل-۷۶»، روز پنجشنبه گذشته، در فرودگاه عوودا فرود آمده، سپس به سمت شمال شرق و پایگاه خود در پایتخت جمهوری آذربایجان -باکو- حرکت کرده و در آنجا فرود آمده است.

هاآرتص همچنین به نقل از منابع خارجی ادعا کرد: «جمهوری آذربایجان به سرویس موساد اسرائیل اجازه راه‌اندازی یک ایستگاه پیشرفته را داده که امکان بالایی در ردیابی و پایش آنچه در ایران می‌گذرد، فراهم می‌سازد. همچنین مقامات جمهوری آذربایجان در صورت تصمیم [تل‌آویو]برای حمله به تأسیسات هسته‌ای ایران، یک فرودگاه برای کمک به اسرائیل اختصاص داده‌اند».

انتهای مطلب/ی.ن

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی