تاریخ انتشار: ۱۰:۱۲ - ۰۶ فروردين ۱۴۰۲ - 2023 March 26
کد خبر: ۲۳۹۶۷

آخرین قیمت پژو، پراید، دنا و تارا در سال 1402

رشد قیمت خودرو در سال جدید آنقدر سریع است که در این مدت کوتاه شاهد افزایش دوبرابری برخی خودروها هستیم.
آخرین قیمت پژو، پراید، دنا و تارا در سال 1402

به گزارش تلنگر؛ بازار خودرو در حالی کار خود را در سال نو آغاز می‌کند که در سال ۱۴۰۱ تحولات و نوسانات قیمتی بسیاری را تجربه کرد.

بازار خودرو سال گذشته را با نوسانات بسیاری همراه بود، به طوری که در برخی خودروها شاهد بودیم قیمت‌ها نزدیک به ۱۰۰ درصد تغییر کرد.

بررسی بازار نشان می‌دهد که شدت تغییرات قیمت‌ها در نیمه دوم سال گذشته و همراه با افزایش نرخ دلار آغاز شد و این در حالی است که فعالان بازار اعتقاد داشتند ثبات قیمتی در بازار خودرو و افزایش عرضه، می‌تواند قیمت‌ها در بازار خودرو را رام کند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که پراید که در ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ با قیمت ۳۳۸ میلیون تومان خرید و فروش می‌شد و این در شرایطی است که این خودرو در اسفند ۱۴۰۰ تنها ۱۸۵ میلیون تومان قیمت داشت. یعنی ۱۵۳ میلیون تومان افزایش قیمت طی یک سال.

قیمت پژو ۲۰۷ هم طی ماه‌های اخیر روند افزایشی داشت، به طوری که اسفند ۱۴۰۱ این خودرو به ۷۰۵ میلیون تومان نیز رسید. در حالی که پژو ۲۰۷ سال ۱۴۰۰ در قیمت ۳۶۷ میلیون تومان خرید و فروش می‌شد. به عبارتی دیگر، این خودرو طی یک سال حدود ۹۲ درصد رشد قیمت‌ را تجربه کرد.

پژو۲۰۶ تیپ پنج هم در حالی که در ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ در قیمت ۳۲۲ میلیون تومان عرضه می‌شد، اما اسفند ۱۴۰۱ بالغ بر ۲۷۸ میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و به حدود ۶۰۰ میلیون تومانی رسید.

در این شرایط بررسی‌ها از بازار خودرو نشان می‌دهد که قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۰ به ۴۸۵ میلیون تومان رسیده است. پژو۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۱ نیز ۵۱۰ میلیون تومان قیمت پیدا کرده است. همچنین پژو ۲۰۷ دستی فرمان برقی ۶۴۰ میلیون تومان شده است.

بررسی‌ها از بازار خودرو همچنین حاکی از آن است که تارا دنده‌ای ۷۳۰ میلیون تومان، دنا اتوماتیک توربو پلاس ۸۷۵ میلیون تومان، دنا معمولی ۶۸۰ میلیون تومان و رانا پانوراما پلاس ۵۹۰ میلیون تومان قیمت دارد. سمند EF۷ نیز به ۵۳۰ میلیون تومان رسیده است.

در این میان، تیبا هاچ بک پلاس در بازار ۳۴۰ میلیون تومان و ساینا S دنده‌ای‌ ۳۶۰ میلیون تومان قیمت دارد.

انتهای مطلب/م.ع

برچسب ها: بازارخودرو
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی