تاریخ انتشار: ۱۰:۲۱ - ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۲ - 2023 May 04
کد خبر: ۲۴۳۷۷

عجیب ترین لباس های مت گالا 2023 + لباس جنجالی ریحانا

مت گالای 2023 در روز یکم ماه می برگزار شد. در این مراسم هنرمندان شناخته ی دنیا حضور داشتند.

عجیب ترین لباس های مت گالا 2023 + لباس جنجالی ریحانا

به گزارش تلنگر؛ مهمترین رویداد مد دنیا یعنی مراسم مت گالا (Met Gala 2023) در تاریخ 1 می برگذار شد.

 مراسم Met Gala یک مهمانی خیریه به میزبانی انا وینتور سردبیر مجله Vogue است. این مراسم هر ساله و اولین دوشنبه ماه می در موزه هنر و مد متروپولیتن‌ نیویورک‌ برگزار‌ می‌شود.

این مراسم هر سال یک موضوع خاص دارد که برترین طراحان دنیا باید بر اساس آن موضوع، لباس طراحی کنند. امسال از شرکت کنندگان خواسته شده بود تا به افتخار کارل لاگرفلد صاحب خانه‌ های مد مانند Chanel ،Fendi و… لباس بپوشند و ادای احترام کنند. همچنین این جشن وبرای مؤسسه لباس The Met کمک مالی جمع‌آوری می‌کند.

مهمترین رویداد مد دنیا یعنی مراسم Met Gala 2023 با موضوع “کارل لاگرفلد: یک‌‌ خط زیبایی” در تاریخ 1 می برگذار شد. مراسم Met Gala یک مهمانی خیریه به میزبانی انا وینتور سردبیر مجله Vogue است که هر ساله اولین دوشنبه ماه می در موزه هنر و مد متروپولیتن‌ نیویورک‌ برگزار‌ می‌شود.

این مراسم هر سال یک موضوع خاص دارد که برترین طراحان دنیا باید بر اساس آن موضوع، لباس طراحی کنند.در مقاله مت گالا 2022 به طور مفصل به مراسم پارسال و تم آن پرداختیم. امسال از شرکت کنندگان خواسته شده بود تا به افتخار کارل لاگرفلد صاحب خانه‌ های مد مانند Chanel ،Fendi و… لباس بپوشند و ادای احترام کنند. همچنین این جشن وبرای مؤسسه لباس The Met کمک مالی جمع‌آوری می‌کند.

عجیب ترین لباس های مت گالا 2023 + لباس جنجالی ریحانا

مت گالا چیست و چه کسانی به آن دعوت می شوند؟

مت گالا ، Met Gala یا Met Ball که به طور رسمی موسسه لباس Gala نامیده می شود، جشنی است که سالانه برای جمع آوری کمک مالی به نفع موسسه لباس موزه هنر متروپولیتن در شهر نیویورک برگزار می شود.

این رویداد عموماً به عنوان معتبرترین رویداد مد جهان در نظر گرفته می شود و ارسال دعوت نامه بسیار مورد توجه است. افراد مشهور از حوزه‌های مختلف حرفه‌ای، مانند مد، فیلم، تلویزیون، تئاتر، موسیقی، تجارت، ورزش، رسانه‌های اجتماعی و سیاست، به این جشن دعوت می‌شوند که توسط مجله مد آمریکایی Vogue برگزار می‌شود.
این جشن هر ساله در اولین دوشنبه ماه می برگزار می شود.

این نشان دهنده افتتاح نمایشگاه مد سالانه مؤسسه لباس در Upper East Side منهتن است. اغلب حاضران بر روی جلد و صفحات ووگ به تصویر کشیده می شوند. این رویداد هر سال را با موضوع خاص نمایشگاه موسسه لباس جشن می گیرد، و مد لباس رسمی شب را تعیین می کند. از مهمانان انتظار می رود که مد خود را مطابق با موضوع نمایشگاه، که عموماً مد لباس است، تنظیم کنند. آنا وینتور، روزنامه‌نگار آمریکایی، که سردبیر مجله ووگ است، از سال 1995 تا کنون ریاست مت گالا را بر عهده داشته است.

تاریخچه مت گالا 

Met Gala در سال 1948 توسط النور لمبرت، تبلیغ‌کننده مد، به عنوان جمع‌آوری کمک مالی برای مؤسسه تازه‌تاسیس لباس به مناسبت افتتاحیه نمایشگاه سالانه آن تأسیس شد.

اولین جشن فقط همراه با شام بود و بلیط ها هر کدام پنجاه دلار بودند. گالا در طول چند دهه اول ، به سادگی و مشابه سایر مؤسسات خیریه نیویورک برگزار می شد.

بر این اساس، شرکت کنندگان در جشن های اولیه تقریباً به طور کامل اعضای جامعه عالی نیویورک یا صنعت مد این شهر بودند. از سال 1948 تا 1971، این رویداد در مکان هایی از جمله Waldorf Astoria، Central Park، و اتاق رنگین کمان برگزار شد.

هنگامی که دایانا وریلند در سال 1972 مشاور مؤسسه لباس شد، جشن شروع کرد به تبدیل شدن به یک رویداد جهانی تر و پر زرق و برق تر ، هرچند که هنوز مجموعه اجتماعی را هدف قرار می داد.

این رویداد با شرکت‌کنندگانی مانند الیزابت تیلور، اندی وارهول، بیانکا جگر، دایانا راس، التون جان، لیزا مینلی، مدونا و چر که از نخبگان شهر بودند، از شهرت بیشتری برخوردار شد.

درحال حاضر گالا به عنوان یکی از برجسته ترین و منحصر به فرد ترین رویدادهای اجتماعی در جهان در نظر گرفته می شود. و یکی از بزرگترین شب های جمع آوری کمک مالی در شهر نیویورک است، با 9 میلیون دلار آمریکا در سال 2013 و رکورد 12 میلیون دلار در سال بعد.

Met Gala یکی از قابل توجه ترین منابع مالی برای موسسه است،  که مجموع مشارکت ها برای اولین بار پس از رویداد 2019 از 200 میلیون دلار فراتر رفت.

آنا وینتور، رئیس این رویداد، در سال 1995 ریاست مؤسسه را بر عهده گرفت. همچنین به گفته وینتور، مراسم مت گالا در اولین دوشنبه ماه می برگزار می شود. فهرست مهمانان او افزایش یافت و شامل افراد مشهوری در سراسر جهان از دنیای مد، سرگرمی، تجارت، ورزش و سیاست شد که در نهایت صفحات Vogue را زیبا کردند. از سال 1948، مت گالا هر سال به جز در سال های 2000 و 2002، به طور متوالی برگزار می شود.

عجیب ترین لباس های مت گالا 2023 + لباس جنجالی ریحانا

موضوع مراسم مت گالا چیست؟

هر سال موضوع خاصی برای این نمایشگاه در نظر می گیرند و از مهمانان انتظار می‌رود آن را دنبال کنند، اما اجباری ندارند. این شامل یک ساعت کوکتل و یک شام رسمی است.

در طول ساعت کوکتل، میهمانان می‌آیند تا روی فرش قرمز قدم بزنند، از نمایشگاه ویژه سال بازدید کنند، و قبل از مهمانی شام که شامل سرگرمی‌های سرگرم‌کننده‌های برجسته روز است، بنشینند. این موضوع نه تنها تم نمایشگاه سالانه را تعیین می‌کند، بلکه برای مهمانانی که سعی می‌کنند لباس بپوشند تا موضوع سال را حفظ کنند، اغلب باعث می‌شود موضوعات مد خاصی در میان خرده‌فروشان مد پیشرو در جهان اجرا شود.

تم مت گالای 2023 چه بود؟

بر‌اساس تم امسال طراحان باید با استفاده از دیدگاه های کارل لاگرفلد طراح مشهور که در سال ۲۰۱۹ درگذشت و ترکیب آن با استایل ویژه برند خودشان لباس طراحی کنند.

البته این موضوع حسابی چالش بر انگیز بود زیرا با اینکه کارل یک طراح افسانه ای محسوب می شد، اما به نظر بسیاری دیدگاه های او در دنیای مد امروز جایگاهی ندارد مثلا کارل به صورت مشخص از افرادی که اضافه وزن داشتند بدش می‌آمد و به وضوح آن را اعلام می کرد و آن ها را افراد بی اراده می دانست، در حالی که قسمت بزرگی از دنیای مد امروز برای افراد پلاس سایز است.

عجیب ترین لباس های مت گالا 2023 + لباس جنجالی ریحانا

مدل های لباس مت گالا 2023

امسال سلبریتی ها در مراسم مت گالا 2023 با لباس هایی متفاوت تر از همیشه حضور پیدا کردند.

عجیب ترین لباس های مت گالا 2023 + لباس جنجالی ریحانا

عجیب ترین لباس های مت گالا 2023 + لباس جنجالی ریحاناعجیب ترین لباس های مت گالا 2023 + لباس جنجالی ریحانا

عجیب ترین لباس های مت گالا 2023 + لباس جنجالی ریحاناعجیب ترین لباس های مت گالا 2023 + لباس جنجالی ریحاناعجیب ترین لباس های مت گالا 2023 + لباس جنجالی ریحاناعجیب ترین لباس های مت گالا 2023 + لباس جنجالی ریحانا

عجیب ترین لباس های مت گالا 2023 + لباس جنجالی ریحانا

عجیب ترین لباس های مت گالا 2023 + لباس جنجالی ریحانا

عجیب ترین لباس های مت گالا 2023 + لباس جنجالی ریحانا

انتهای مطلب/م.ع

 

برچسب ها: آمریکا
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی