تاریخ انتشار: ۱۰:۴۲ - ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ - 2023 May 07
کد خبر: ۲۴۳۹۶

سه شنبه سامانه بارشی جدید وارد کشور می شود

در مناطقی از شمال غرب و غرب کشور، سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز غربی شاهد بارش باران به شکل رگبارهای پراکنده خواهیم بود.
سه شنبه سامانه بارشی جدید وارد کشور می شود

به گزارش تلنگر؛ صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: یکشنبه و دوشنبه (۱۷ و ۱۸ اردیبهشت) در ساعات بعد از ظهر در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، برخی نقاط اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی رگبار پراکنده، رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: سه‌شنبه (۱۹ اردیبهشت) سامانه بارشی وارد کشور می‌شود و در شمال غرب، غرب، جنوب غرب استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و البرز مرکزی، گیلان و مازندران رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: چهارشنبه (۲۰ اردیبهشت) این وضعیت در نوار شمالی کشور و زاگرس مرکزی و پنجشنبه (۲۱ اردیبهشت) در شمال شرق کشور پیش‌بینی می‌شود.

وی تاکید کرد: یکشنبه و دوشنبه با توجه به وزش باد روی کشور عراق تشکیل توده گردوخاک و نفوذ آن به استان‌های واقع در غرب و شمال غرب کشور دور از انتظار نیست.

ضیاییان در ادامه گفت: دریای خزر سه‌شنبه و چهارشنبه و نیمه‌شمالی خلیج فارس از بعد از ظهر دوشنبه و روز سه‌شنبه مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۸ اردیبهشت) قسمتی ابری تا نیمه‌ابری و گاهی وزش باد شدید و از بعد از ظهر افزایش ابر با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۳۱ درجه سانتیگراد و روز سه‌شنبه (۱۹ اردیبهشت) نیمه‌ابری، گاهی رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد و در بعضی ساعات وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۷ و ۱۸ اردیبهشت) اهواز با دمای ۴۰ و ۳۹ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهر کرد با دمای صفر و ۲ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند.

انتهای مطلب/ی.ن

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی