تاریخ انتشار: ۱۲:۰۵ - ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ - 2023 May 07
کد خبر: ۲۴۳۹۹

چرا امیر محمد از عمو پورنگ پیر تر شده/ عکس+ بیوگرافی

چهره متفاوتی از امیرمحمد متقیان همکار چندین و چند ساله عموپورنگ در اینستاگرام دست به دست می شود که نشان می دهد از عمو پیرتر شده است.

چرا امیر محمد از عمو پورنگ پیر تر شده/ عکس+ بیوگرافی

به گزارش تلنگر؛ امیرمحمد متقیان بازیگر جوان و با اخلاق ایرانی است که سال‌ها پیش با حضور در برنامه عموپورنگ معروف شد. امیرمحمد متقیان کم کم در کنار عموپورنگ به عنوان مجری حضور پیدا کرد تا جایی که همکار همیشگی او شده بود و در همه کارهایش با هم همکاری می‌کردند. عمو پورنگ مجرد است و چهره جوان و بشاش او همیشه زبانزد خاص و عام بوده است. امروز می‌خواهیم عکسی برای شما قرار دهیم که در آن چهره متفاوت امیرمحمد متقیان را در کنار عمو پورنگ مشاهده می‌کنید، در حالی که امیرمحمد متقیان اختلاف سنی زیادی با عمو پورنگ دارد، اما از عمو پیرتر به نظر می‌رسد.

چرا امیر محمد از عمو پورنگ پیر تر شده/ عکس+ بیوگرافی

بیوگرافی امیر محمد متقیان

امیر محمد متقیان برای بازی در نقش امیرمحمد در کنار داریوش فرضیایی در برنامهٔ تلوزیونی عمو پورنگ به شهرت رسید و با این نقش در چندین برنامه دیگر حضور داشته‌است. متقیان در سال ۱۳۹۹ در فیلم طبقه یک و نیم ایفای نقش کرد.

وی که متولد ۱۳ آذر ۱۳۷۴ در ساوه است تا پایان سال سوم دبستان در ساوه زندگی می‌کرد. شغل پدرش چاپ و طراحی تابلو و پارچه‌نویسی بود. وی پس از آشنایی با یک کارگردان تئاتر در شهر ساوه وارد بازیگری تئاتر می‌شود و قبل از ورود به تلویزیون در دو تئاتر شهرستانی بازی کرده‌است. متقیان که به عنوان مهمان در برنامهٔ کودک و نوجوان شبکهٔ جام‌جم حضور یافته بود با داریوش فرضیایی مجری برنامه آشنا شد و توانست به تلویزیون و شبکه خانگی راه یابد.

فعالیت‌های هنری امیر محمد متقیان

سینما
طبقه یک و نیم (۱۳۹۹)

تلویزیون

سال فیلم
۱۳۸۹ بوستان دوستان پورنگ
۱۴۰۰-۱۳۹۴ عیدانه عمو پورنگ
۱۳۹۸–۱۳۹۴ محله گل و بلبل
۱۳۹۷ بالشها
۱۳۹۹ بچه‌محل
۱۴۰۰ کلبه عمو پورنگ

انتهای مطلب/ی.ن

 

 

برچسب ها: عمو پورنگ
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی