تاریخ انتشار: ۱۰:۵۸ - ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - 2023 May 10
کد خبر: ۲۴۴۴۳

هواداران عمران خان پاکستان را به آشوب کشیدند

منابع خبری از آشوب و هرج و مرج در پاکستان و حمله هواداران نخست وزیر سابق این کشور به مراکز مهم نظامی خبر دادند و دامنه اعتراضات مردمی از پاکستان فراتر رفته و طرفداران او در کشورهایی مانند قطر، انگلیس، کانادا، امارات، ‌استرالیا، اسکاتلند و اسپانیا دست به تظاهرات زدند.
هواداران عمران خان پاکستان را به آشوب کشیدند

به گزارش تلنگر؛ به دنبال دستگیری عمران خان، نخست وزیر سابق پاکستان شماری کثیری از هواداران او با حضور در خیابان‌ها به برخی مراکز دولتی و نظامی در شهر‌های محتلف این کشور از جمله «راولپندی» حمله کردند.

نخست‌وزیر سابق پاکستان که با چند پرونده قضایی روبروست، هنگام حضور در جلسه دادگاه عالی اسلام‌آباد به منظور بررسی اتهامات فساد مالی بازداشت شد. دستیار عمران خان گفت او توسط ارتش بازداشت شده است. ساعاتی پس از دستگیری عمران خان توسط تکاوران پاکستان، حامیان وی وارد خانه فرماندهان در «لاهور» شدند.

به گزارش منابع خبری، شماری از هواداران عمران خان ساختمان رادیوی دولتی پاکستان را آتش زدند. منابع رسانه‌ای از حمله هواداران عمران خان به یک پایگاه نیروی هوایی این کشور در شهرک «میانوالی» خبر دادند. گفته می‌شود که چند تن از مقامات ارشد ارتش پاکستان در بحبوحه اعتراضات گسترده به پناهگاه‌ها رفته‌اند.

انتهای مطلب/ی.ن

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی