تاریخ انتشار: ۱۵:۳۷ - ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - 2023 May 10
کد خبر: ۲۴۴۵۴

غرامت 5 میلیون دلاری ترامپ درپی آزار جنسی جین کارول | جین کارول کیست؟

هیئت منصفه دادگاه منهتن نیویورک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا را به پرداخت غرامت 5 میلیون دلاری محکوم کرد.
غرامت 5 میلیون دلاری ترامپ درپی آزار جنسی جین کارول | جین کارول کیست؟

به گزارش تلنگر؛ هیئت منصفه دادگاه منهتن نیویورک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا را به تلاش برای تجاوز جنسی به نویسنده و روزنامه نگار جین کارول محکوم کرد. حال ترامپ باید 5 میلیون دلار غرامت پرداخت کند.

هیئت منصفه دادگاه منهتن به این نتیجه رسیده‌اند که ترامپ در بهار ۱۹۹۶ کارول را مورد آزار و اذیت قرار داد، اما تجاوزی را که روزنامه‌نگار مدعی آن است را مرتکب نشده است.

دادگاه رئیس جمهور سابق آمریکا را موظف کرد به عنوان بخشی از حل و فصل این دعوی دو میلیون دلار غرامت به کارول بپردازد و ۳ میلیون دلار دیگر برای غرامت به خاطر افترا به این روزنامه نگار پرداخت کند.

ترامپ حکم صادر شده علیه خود در پرونده تجاوز جنسی به کارول را "بزرگترین شکار موهومات" توصیف کرد.
ترامپ در توضیح تصمیم دادگاه منهتن علیه او در حساب کاربری خود در پلتفرم اجتماعی خودتروث سوشال نوشت: این حکم مایه شرمساری است - این ادامه بزرگترین شکار موهومات در تمام دوران است.

کارول ۷۹ ساله ترامپ ۷۶ ساله را متهم کرده که در اواسط دهه ۹۰ میلادی در یک فروشگاه بزرگ در شهر نیویورک به او تجاوز کرده بود.

الیزابت جین کارول (انگلیسی: E. Jean Carroll ؛ زادهٔ ۱۲ دسامبر ۱۹۴۳) که بیشتر با نام جین کارول شناخته می‌شود، روزنامه‌نگار، نویسنده غیر داستانی، و ستون‌نویس اهل ایالات متحده آمریکا است.

انتهای مطلب/م.ع

برچسب ها: ترامپ آمریکا
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی