تاریخ انتشار: ۱۰:۳۹ - ۰۱ خرداد ۱۴۰۲ - 2023 May 22
کد خبر: ۲۴۵۸۲

کرمان موتور درباره شرایط فروش و قیمت گذاری ها اطلاعیه ای منتشر کرد

شرکت کرمان موتور طی اطلاعیه‌ای که در تاریخ 31 اردیبهشت‌ماه منتشر کرده، توضیحاتی درباره نحوه فروش و همچنین نحوه قیمتگذاری محصولاتش را ارائه کرده است.
کرمان موتور درباره شرایط فروش و قیمت گذاری ها اطلاعیه ای منتشر کرد

به گزارش تلنگر؛ باتوجه به انتشار مطالب خلاف واقع درخصوص نحوه فروش محصولات شرکت کرمان موتور علی الخصوص قیمت‌های اعلامی شورای رقابت در برخی از رسانه‌ها در طی چند روز اخیر، بر خود لازم می‌دانیم به جهت تنویر افکار عمومی و اذهان مشتریان عزیز، توجه شما را به نکات ذیل جلب نماییم:

۱- بر اساس مطالب منتشر شده در رسانه ها، شورای رقابت در جلسه مورخ ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ برای ۴ مدل از محصولات سواری این شرکت قیمت‌هایی را تعیین نموده است، که مبنای محاسباتی آن‌ها با واقعیت‌های امروز کشور مغایرت کامل دارد.

یکی از مهمترین مغایرت‌ها براساس اعلام صریح اعضای محترم شورا در جلسه روز شنبه ۱۴۰۲/۰۲/۲۳، اعمال نرخ ارز ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی برای محاسبه قیمت‌ها بوده که اصولاً بیش از ۴ ماه است براساس سیاست‌های بانک مرکزی، این نرخ ارز برای واردات خودروسازان اعمال نمی‌گردد و شرکت‌های خودروسازی می‌بایست ارز واردات قطعات منفصله خودرو را از بازار متشکل ارزی با نرخ مابین ۴۰ الی ۴۵ هزارتومان تأمین نمایند؛ لذا بدیهی است که محاسبات قیمت‌ها می‌بایست براساس نرخ جاری اصلاح گردد.

۲- پس از تاریخ اعلام نرخ‌های مذکور در رسانه‌ها به نقل از شورای رقابت، این شرکت هیچگونه اعلام فروش و یا ثبت نامی برای این ۴ مدل خودرو نداشته است، و تصویر ایجاد شده مبنی بر فروش محصولات شرکت کرمان موتور براساس قیمت اختیاری یا هر قیمت دیگری کاملاً خلاف واقع است.

۳- در صورت ادامه اصرار شورای رقابت بر قیمت‌های اعلامی که بر مبنای مفروضات اشتباه می‌باشد، این ۴ محصول از چرخه تولید شرکت کرمان موتور حذف خواهند شد، زیرا براساس منطق اقتصادی، تولید و فروش با زیان امکان پذیر نمی‌باشد.

۴- دستورالعمل شورای رقابت صرفاً برای خودرو‌های سواری بوده و وانت و خودرو‌های تجاری دیگر را شامل نمی‌شود؛ لذا فروش خودرو‌های تجاری و وانت در اختیار شرکت‌های خودروساز می‌باشد.

انتهای مطلب/ی.ن

برچسب ها: کرمان موتور
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی