تاریخ انتشار: ۱۶:۰۶ - ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - 2023 May 24
کد خبر: ۲۴۶۲۳

ثبت نام خودرو در طرح یکپارچه خودرو آغاز شد | 4 خودرو قیمت ندارند!

جدول قیمت خودروهای فروشطرح یکپارچه را در ادامه می توانید مشاهده کنید.

ثبت نام خودرو در طرح یکپارچه خودرو آغاز شد | 4 خودرو قیمت ندارند!

به گزارش تلنگر؛ مطابق اعلام وزارت صمت دومین طرح سامانه یکپارچه فروش خودرو برمبنای فرآیند نوبت‌دهی برای محصولات خودروسازان داخلی از چهارشنبه 3 خردادماه 1402 آغاز شده است. متقاضیان تا پایان روز چهارشنبه 10 خردادماه فرصت دارند نسبت به انتخاب خودرو در سامانه یکپارچه اقدام کنند.

بررسی ها نشان می دهد، هنوز صورت مالی حسابرسی شده چند خودرو شامل کوییک مدل GX، ساینا مدل GX، شاهین اتوماتیک و اطلس در سازمان حمایت تکمیل نشده تا با ارسال این اطلاعات به شورای رقابت روند قیمت گذاری این محصولات انجام شود.

 البته فقط متقاضیان واجد شرایط که اطلاعات آن‌ها از سوی بانک‌ها به سامانه ارسال شده است، می‌توانند در تاریخ مذکور 5 اولویت خودرویی را به‌منظور تشکیل فهرست نوبت‌دهی در سامانه به‌نشانی esalecar.ir انتخاب کنند، زمان ثبت‌نام تأثیری در اولویت عرضه خودرو ندارد.

اما اجرای این طرح که از 20 اردیبهشت ماه آغاز شده همچنان دچار ابهاماتی است که همین امر متقاضیان را دچار سردرگمی کرده است.

نخست اینکه در لیست خودروهای عرضه‌شده در سامانه یکپارچه خودرو، نام چند خودرو شامل کوییک مدل GX، ساینا مدل GX، شاهین اتوماتیک و اطلس درج شده است که هنوز قیمت قطعی این خودروها توسط خودروساز اعلام نشده است و به‌نوعی مردم باید خودرویی را بخرند که هیچ اطلاعی از قیمت آن ندارند.

فروش این خودروها در حالی در سامانه یکپارچه خودرو آمده است که براساس قانون حمایت از حقوق مصرف‌کننده و مصوبه شورای رقابت باید قیمت محصول قبل از اجرای طرح‌های فروش از سوی خودروساز اعلام شود و قانوناً نباید خودرویی را فروخت که قیمت نهایی آن هنوز اعلام نشده باشد.

خبرهای دریافتی حاکی است، هنوز صورت مالی حسابرسی شده این خودروها در سازمان حمایت تکمیل نشده تا با ارسال این اطلاعات به شورای رقابت روند قیمت گذاری این محصولات انجام شود.

اما سوال مشخص این است که چرا از 20 اردیبهشت ماه که اجرای دومین طرح یکپارچه خودرو آغاز شده، وزارت صمت و شرکت خودروساز اسامی خودروهایی را در سامانه اضافه کرده اند که هنوز روند چکش کاری قیمت های این محصولات انجام نشده است.

قیمت دیگر محصولات عرضه شده در این مرحله از فروش سامانه یکپارچه خودرو به شرح زیر است:

ثبت نام خودرو در طرح یکپارچه خودرو آغاز شد | 4 خودرو قیمت ندارند!

انتهای مطلب/م.ع

برچسب ها: بازار خودرو
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی