تاریخ انتشار: ۱۶:۴۳ - ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 05
کد خبر: ۵۲۰۷

بازیکنان خاص جام جهانی ۲۰۱۸

۳۲ تیم حاضر در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه روز دوشنبه فهرست نهایی خود را برای حضور در این رقابت ها اعلام کردند.
بازیکنان خاص جام جهانی ۲۰۱۸

به گزارش تلنگر، نگاهی آماری به برخی ویژگی های خاص بازیکنان می‌تواند برای تماشاگران مسابقات جالب باشد.

برای مثال سنگین ترین بازیکن جام، رومن تورس، مدافع ۹۹ کیلوگرمی تیم ملی پاناما خواهد بود. این بازیکن تیم سیاتل ساندرز با زدن گل دقایق پایانی به کاستاریکا-که با شکست آمریکا به ترینیداد و توباگو همراه شد-تیمش را به جام جهانی رساند و به یک قهرمان ملی تبدیل شد. بعد از تورس به ۴ بازیکن ۹۸ کیلویی می‌رسیم؛ هری مگوایر و هری کین، کاپیتان تیم ملی انگلیس، یانیک وسترگارد مدافع تیم ملی دانمارک و عبدالله المعیوف دروازه بان عربستان. پس از این بازیکنان نیز کیم شین ووک کره ای با ۹۷ کیلوگرم قرار دارد. او از بازیکن بعدی کره جنوبی در این لیست یعنی کیم جین هیون، ۱۵ کیلو سنگین تر است.

اما سبک وزن ترین بازیکن جام در ترکیب ژاپن حضور دارد. تاکاشی اینویی که به تازگی از ایبار راهی بتیس شده و ۲۱ بار پیراهن ژاپن را به تن کرده با ۵۹ کیلوگرم لاغر ترین بازیکن جام محسوب می‌شود. بعد از اینویی به یک نام آشنا می‌رسیم؛ جسی لینگارد هافبک ۶۰ کیلویی تیم ملی انگلستان که در بازی دوستانه مقابل نیجریه سرعت حیرت انگیز خود را به نمایش گذاشت. ۴ بازیکن ۶۱ کیلویی هم در مسابقات حضور خواهند داشت؛ ژوائو موتینیو (پرتغال)، محمد ال‌بریک (عربستان)، ناهیتان ناندز و لوکاس توریرا (اروگوئه) و دریس مرتنز (بلژیک)

بلندقامت ترین بازیکن جام احتمالا فرصت بازی نخواهد یافت. لوره کالینیچ، دروازه بان ذخیره تیم ملی کرواسی با ۲۰۱ سانتی متر، بلند ترین بازیکن حاضر در روسیه خواهد بود و بعد از یانیک وسترگارد با ۲۰۰ سانتی متر قد در رده دوم قرار می‌گیرد. فدریکو فازیو، مدافع تیم ملی آرژانتین و تیبو کورتوا، سنگربان بلژیک با ۱۹۹ سانتی متر در جایگاه بعدی قرار دارند.

سه بازیکن با بلندای ۱۶۵ سانتی متر مشترکا عنوان کوتاه قامت ترین بازیکن جام را در اختیار دارند؛ آلبرتو کوئینترو هافبک پاناما، یحیی ال‌شهری از عربستان و ژردان شقیری از سوئیس. در جایگاه بعدی وینگر تیم ملی مکزیک یعنی خاویر آکینو با ۱۶۶ سانتی متر قرار دارد و پس از آن، ۴ بازیکن ۱۶۷ سانتی متری در روسیه به میدان می‌روند؛ مانوئل لانزینی و ادواردو سالویو (آرژانتین)، آندرس گواردادو (مکزیک) و ام‌بارک بوصوفا (مراکش)

تیم ملی مصر مسن ترین بازیکن جام را در ترکیب خود خواهد داشت. عصام الحدری دروازه بان فرعون ها که به طرز شگفت انگیزی قرار است اولین جام جهانی خود را تجربه کند، در صورت یه میدان رفتن، با ۴۵ سال و ۴ ماه رکورد فرید موندراگون را به عنوان پیرترین بازیکن تاریخ جام های جهانی خواهد شکست. رافائل مارکز که فرصت دارد برای پنجمین جام جهانی پیاپی مکزیک را کاپیتانی کند با ۳۹ سال و ۳ ماه در رده بعدی قرار دارد. جایگاه سوم هم متعلق به نماینده میزبان است؛ سرگی ایگناشویچ که دوباره به تیم ملی روسیه بازگشته، ۳۸ سال و ۱۰ ماه سن دارد و حالا با تجربه ترین بازیکن تاریخ روسیه محسوب می‌شود.

در بین جوان ترین بازیکنان جام، دو بازیکن با ۱۹ سال و ۵ ماه سن قرار دارند. البته دنیل ارزانی از استرالیا ۱۵ روز از کیلیان ام‌باپه کوچکتر است و جوان ترین بازیکن حاضر در روسیه خواهد بود. ارزانی که اولین بازی ملی خود را در روز ۱ ژوئن تجربه کرده، جوان ترین بازیکن تاریخ کشورش در جام های جهانی محسوب می‌شود و بعید است فرصت چندانی برای بازی پیدا کند. در مکان بعدی، فرانسیس اوزوهو، دروازه بان تیم ملی نیجریه با ۱۹ سال و ۷ ماه حضور دارد. او که دروازه بان تیمش در مصاف دوستانه مقابل انگلستان بود، ۵ بازی ملی در کارنامه دارد و در فصلی که گذست، دو بار برای دپورتیوو لاکرونیا به میدان رفت.

همچنین تیم ملی نیجریه با میانگین سنی ۲۵ سال و ۳۳۶ روز جوان ترین تیم حاضر در روسیه خواهد بود. فرانسه با میانگین ۲۶ سال و ۱۰ روز و انگلستان با میانگین ۲۶ سال و ۱۸ روز در رده های بعدی قرار دارند. توضیح آن که این میانگین نسبت به سن بازیکنان در روز افتتاحیه مسابقات گرفته شده است.

/مشرق 

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی