تاریخ انتشار: ۱۴:۵۸ - ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 07
کد خبر: ۵۲۴۵

رحمت خدا در شب قدر شامل حال چه کسانی می‌شود؟

یک کارشناس مذهبی با بیان روایتی از درخواست حضرت موسی (ع) از خداوند، به اهمیت شب قدر و نزول رحمت الهی بر بندگان اشاره کرد.
رحمت خدا در شب قدر شامل حال چه کسانی می‌شود؟

به گزارش تلنگر، در آستانه لیالی قدر، آیت الله رجایی سخنران و کارشناس علوم قرآنی و دینی درخصوص روایتی از درخواست حضرت موسی (ع) از خداوند، گفت: شب قدر از جمله شب های پر برکتی است که مطالب بسیاری درخصوص آن از ائمه اطهار(ع) و  قرآن وجود دارد و روایات بسیاری از انبیأ تا کنون مستند شده که اهمیت خاصی برای شب قدر قائل شدند و خداوند متعال در کتاب خدا از اهمیت این شب بیان کرده است.

وی در ادامه بیان کرد: در کتاب «اقبال اعمال» مرحوم سیدبن طاووس آمده: حضرت موسی (ع) به خداوند در مناجاتی عرض می کند که «خدایا من اراده کرده‌ام و دوست دارم نزدیک تو شوم.» خداوند در پیامی به حضرت (ع) بیان کرد: «یا موسی! اگر میخواهی نزدیک من شوی، شب قدر بیدار بمان.»؛ در فضیلت شب قدر آنچه بسیار اهمیت دارد، شب زنده داری و بیدار ماندن تا سحرگاهست که خودش جزو اعمال این شب محسوب می شود.

این سخنران و کارشناس دینی افزود: خدا درباب اعمال شب قدر می فرماید: «رحمت من شامل هر کسی می شود که به فقرا و مساکین کمک می کند و در این شب انفاق را در برنامه های خود قرار می دهد.» حضرت موسی (ع) در سوال سوم از خدا درخواست می کند که «پروردگارا! من بهشت تو را می خواهم و درختان و میوه های بهشت را می خواهم!»، جواب آمد « بهشت من برای کسی است که یک سبحان الله بگوید؛ در فراض دیگر این مناجات می گوید: «خدایا من از تو نجات آتش جهنم را می خواهم.»؛ وحی آمد: «این حاجت تو و درخواست، از آن کسی است که در شب قدر استغفار کند.» البته خواندن دعای کمیل در این شب فضیلت دارد، اما یک استغفار و توبه درست که حقیقتا پشیمان باشیم،  نه اینکه هزار بار به زبان فقط استغفار کنیم.

/باشگاه خبرنگاران جوان 

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی