تاریخ انتشار: ۱۵:۴۰ - ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 07
کد خبر: ۵۲۵۲

پوتین، کسی که خنجر را از پشت به ایران زد!

یک منبع دیپلماتیک که نامی از وی برده نشده است به خبرگزاری ریانووستی گفت: درباره بررسی امکان دیدار سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه با همتای آمریکایی خود مایک پمپئو توافق حاصل شده و آنان احتمالا در حاشیه نشست اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آ.سه.آن) که قرار است در سنگاپور برگزار شود، با هم دیدار کنند.
پوتین، کسی که خنجر را از پشت به ایران زد!
یک منبع آگاه در دستگاه دیپلماسی روسیه از توافق مسکو و واشنگتن برای دیدار وزرای امور خارجه دو کشور خبر داد.

به گزارش تلنگر، این منبع دیپلماتیک که نامی از وی برده نشده است به خبرگزاری ریانووستی گفت: درباره بررسی امکان دیدار سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه با همتای آمریکایی خود مایک پمپئو توافق حاصل شده و آنان احتمالا در حاشیه نشست اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آ.سه.آن) که قرار است در سنگاپور برگزار شود، با هم دیدار کنند.

نشست منطقه ای آ.سه.آن قرار است دوم تا چهارم آگوست (11 تا 13 مرداد) در سنگاپور برگزار شود.

وی همچنین احتمال برگزاری نشست وزرای خارجه دو کشور را زودتر از زمان پیش بینی شده، بعید ندانست.

شرکت کنندگان نشست امسال آ.سه.آن را نمایندگان 26 کشور از جمله روسیه و آمریکا تشکیل می دهند.

اتحادیه آسه آن ، یک سازمان بین‌المللی سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در آسیای جنوب شرقی است.

این سازمان سال 1967 میلادی توسط تایلند، اندونزی، مالزی، سنگاپور و فیلیپین برای همبستگی علیه گسترش کمونیست در ویتنام و شورش‌های درون مرزهای این کشورها تأسیس شد.

روابط روسیه و آمریکا در سال های اخیر تیره شده است و در واقع امید مقام های روس برای بهبودی روابط دوجانبه پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ برآورده نشد.

در دوره ریاست جمهوری ترامپ، تنش ها در روابط دوجانبه تشدید شد و آمریکا چند بسته تحریمی دیگر در مورد روسیه وضع کرد که برخی از آنها تعجب روس ها را در پی داشت چرا که بعضا تکراری بود.

در ادامه اقدامات آمریکا علیه روسیه، شمار زیادی از دیپلمات های این کشور اخراج و پنج ساختمان متعلق به روسیه که دارای مصونیت دیپلماتیک بودند، تصرف شد.

به گفته مقام های روس، طرف آمریکایی همچنین تمایلی برای دیدار سران دو کشور نشان نمی دهد و بین مقام های دو کشور هیچ دیداری برگزار نمی شود و روابط و همکاریهای دوجانبه به پایین ترین سطح سقوط کرده اند.
/ایرنا
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی