تاریخ انتشار: ۰۹:۲۳ - ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 09
کد خبر: ۵۳۱۲

خاتمی: همه نظام پای اقتدار موشکی ایستاده است

در کارزاری که امروز انقلاب اسلامی با دنیای کفر و استکبار دارد، وحدت از ضروریات است، خاطر نشان کرد: عناصر وحدت در جامعه ما از جمله ولایت فقیه، نفرت از رژیم صهیونیستی و اقتدار موشکی وجود دارد.
خاتمی: همه نظام پای اقتدار موشکی ایستاده است

در جدیدترین صحبتهای خطبای جمعه حرف‌های زیادی در مورد وحدت و مومن بودن کارگزاران مردم شده است. حرف‌هایی که شاید از سال 92 تا کنون کمتر در این تریبون بیان شده بود. سید احمد خاتمی خطیب نماز جمعه تهران که یکی از منقدان جدی ساختار دولت و عملکرد آن است و شنیده‌ها حکایت از آن دارد که با علمای مشهد در خصوص دولت در سایه فعالیت‌هایی دارند امروز دم از وحدت و انسجام ملی می‌زند.

به گزارش تلنگر؛ خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان این‌که در کارزاری که امروز انقلاب اسلامی با دنیای کفر و استکبار دارد، وحدت از ضروریات است، خاطر نشان کرد: عناصر وحدت در جامعه ما از جمله ولایت فقیه، نفرت از رژیم صهیونیستی و اقتدار موشکی وجود دارد.

سید احمد خاتمی در خطبه‌ دوم نماز جمعه این هفته تهران توضیح داد: خوشبختانه مردم ما با هر سلیقه فرمایشات و رهنمودهای مقام معظم رهبری را فصل‌الخطاب می‌دانند و حتی یک نفر در کشور نیست که رژیم صهیونیستی را تجلیل کند و همه مردم ما با افتخار شعار مرگ بر اسرائیل سر می‌دهند. گزیده سخنان سید احمد خاتمی را در ادامه می‌خوانیم:

 • مقام معظم رهبری و همه مسئولان و همه مردم یک صدا پای اقتدار موشکی‌مان ایستاده‌ایم، هرچه بخواهیم موشک تولید می‌کنیم و هرچه بخواهیم بر برد موشکی‌مان می‌افزاییم که برگ برنده‌مان این است.
 • راهپیمایی روز قدس نه تنها علیه رژیم صهیونیستی است، بلکه در مقابله با آمریکا به عنوان حامی بی‌چون و چرای این رژیم غاصب و جلاد است ،گفت: اخیرا خیز دیگری برای تکمیل اشغالگری‌شان برداشته‌اند و آن انتقال سفارتشان به بیت‌المقدس و قدس شریف است.
 • راهپیمایی روز قدس همچنین علیه سازشکاران مرتجع منطقه است که مثلث شومی را علیه مسلمانان ترتیب داده‌اند، یعنی آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی و این سازشکاران مرتجع برای به رسمیت شناختن رژیم فاسد صهیونیستی مسابقه گذاشتند ولی باید بدانند که این مسابقه، مسابقه سقوط‌شان خواهد شد و به یاری خداوند ملت‌های خودشان آنها را به روز ذلت خواهند نشاند.
 • شکستن بن بست‌ها از خصوصیت رهبر معظم انقلاب است، ولایت فقیهی که مردم ما پذیرفته‌اند در طول 40 سال بن بست شکنی‌ها کرده‌اند.
 • جنگ در همه کشورها بحران‌ساز است اما هشت سال در این کشور جنگ بود و ملت ایران به برکت امام عظیم‌ الشانمان یک روز بحران بن بست ندید.
 • در عصر ما روزگاری بر این ملت گذشته است که دشمنان اجازه نمی‌دادند سانتریفیوژ داشته باشند و در برخی جلسات تصمیم‌گیری می‌گفتند که می‌ترسیم جنگ شود اما رهبری زیرک و دوراندیش ما گفت که تولید کنید و به 19 هزار سانتریفیوژ برسانیم تا جایی که دشمنان خودشان پذیرفتند 6000 سانتریفیوژ و 16 هزار اورانیوم غنی شده داشته باشیم و این به معنای بن بست شکنی است.
 • در قضایای اخیر آمریکا و اروپا تقسیم نقش کرده‌اند، دشمنان می‌خواستند برجام معیوب را بر ما تحمیل کنند، یعنی هم تحریم‌ها را تحمل کنیم و هم از فعالیت هسته‌ای دست برداریم که خواب آشفته‌ای بود، چون سه عنصر اقتدار ما، اقتدار موشکی، نفوذ منطقه‌ای و فعالیت هسته‌ای ماست که تنها کاربرد نظامی ندارد و ما با کاربرد نظامی آن مخالفیم.
 • فقه ما با کاربرد نظامی انرژی هسته‌ای مخالف است و ترسی نداریم، کاربرد فعالیت‌های هسته‌ای در انرژی غوغاست، چرا که در حال حاضر انرژی فسیلی رو به اتمام است و انرژی آینده، انرژی هسته‌ای است.
 • مقام معظم رهبری فرمودند که این خوابی آشفته است و ملت ایران هرگز چنین اجازه‌ای نخواهد داد و مسئولین هسته‌ای به سرعت آمادگی خود را برای رسیدن به 190 هزار سو فعلا در چارچوب برجام فراهم آورند و مقدمات اجرای آنچه رییس جمهور دستور دادند را نیز اجابت کنند و جای تشکر است که مسئولین این امر را اجابت کردند.
 • مقام معظم رهبری در ماه رمضان رهنمودهای فراوانی داشتند، بیانات رهبری در دیدار با مسئولان و سخنرانی‌شان در مرقد امام خمینی (ره) موعظه و نصیحت نیست، بلکه راهبرد است و مردم و رسانه‌ها باید به آن بپردازند.
 • شعار ما می‌توانیم شعار قرآنی است پس ایجاد یاس و ناامیدی از ناحیه هر کسی باشد کار دشمن است، چون در چندین سال گذشته ملت ما گردنه‌های سختی را پشت سر گذاشته و به یاری خدا از گردنه‌های سخت پیش‌رو با عزت و عظمت عبور خواهد کرد.
 • عبادت سیاسی جایگاه والا و شایسته‌ای در قرآن دارد. که یکی از نشانه‌های دشمن ستیز بودنش است که مردم با این راهپیمایی دشمنان را به خشم آوردند و مصداق عمل صالح شده‌اند.
 • بیعت با نبی اکرم به زمان ایشان اختصاص ندارد و ما امروز با حضور در راهپیمایی روز قدس پیمان ظلم‌ ستیزی با پیامبر اکرم (ص) بستیم.
 • راهپیمایی روز قدس مصداق جهاد بود، هر تلاشی در راه خدا جهاد نام دارد و مرگ بر آمریکا و اسرائیل جنگ با آمریکا و اسرائیل بود که با زبان اتفاق افتاد، چون آرزوی نتانیاهو و ترامپ این است که روزی این شعار در جامعه ما نباشد، اما تا زمانی که خوی استکباری دارند ادامه پیدا خواهد کرد.
 • راهپیمایی روز قدس مصداق خشم خدا بود، در 900 شهر کشور با زبان روزه برای راهپیمایی آمدیم تا خشم خود را نسبت به 70 سال جنگ و جنایت و آوارگی مردم فلسطین نشان دهیم و این راهپیمایی مصداق غضب‌لله بود.
 • تولی و تبری به اصل دین گره خورده است، امروز دشمن‌تر از ترامپ و نتانیاهو برای اسلام و خدا وجود ندارد که مردم با راهپیمایی شان نسبت به آنها ابراز تنفر و برائت کردند.
 • امام بعد از پیروزی انقلاب با اعلام جمعه آخر رمضان خدمت بزرگی به آرمان‌های قدس شریف کردند و توطئه دشمن برای فراموشی ظلم بر مردم فلسطین را بی‌اثر کردند.
 • انقلاب بزرگ اسلامی با هدایت امام خمینی (ره) به پیروزی رسید و رژیم صهیونیستی را مهار کرد، شعار این غاصبان از نیل تا فرات بود و اگر فرصت داشتند حرمین شریفین را اشغال می‌کردند، اما امروز به چنان ذلتی افتاده‌اند که به قول معروف کلاهشان را محکم می‌گیرند تا باد نبرد، چرا که نتانیاهو اخیرا در مصاحبه‌ای گفته است لااقل نگذارید که در اسرائیل مرگ بر آمریکا بگویند که این اوج ذلت است.
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی