تاریخ انتشار: ۱۰:۵۱ - ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 11
کد خبر: ۵۴۲۱

تب فوتبال روسیه را گرم می‌کند

با ورود تیم‌های ملی کشورهای شرکت کننده در جام جهانی تب فوتبال بار دیگر اوج گرفته و روسیه رنگ فوتبالی به خود می‌گیرد. کشوری که به سرمایش معروف است و این روزها با حرارت فوتبال و شور مشتاقانش از سرتاسر جهان گرم می‌شود
با ورود تیم‌های ملی کشورهای شرکت کننده در جام جهانی تب فوتبال بار دیگر اوج گرفته و روسیه رنگ فوتبالی به خود می‌گیرد. کشوری که به سرمایش معروف است و این روزها با حرارت فوتبال و شور مشتاقانش از سرتاسر جهان گرم می‌شود
سه روز مانده به آغاز مسابقات جام جهانی فوتبال تب بازی‌های تدارکاتی، اظهار نظر مربیان و اخبار آماده سازی تیم‌ها داغ است. تیم ملی فوتبال ایران نیز روند آماده سازی خود را در روسیه دنبال می‌کند.
از توپ پر مراکش تا سورپرایز کی‌روش
بازیکنان تیم ملی مراکش در راه روسیه
 
به گزارش فرارو، تیم‌های حاضر در جام جهانی یکی، یکی وارد روسیه می‌شوند. تیم ملی فوتبال مصر امروز وارد روسیه شد، حضور محمد صلاح ستاره باشگاه لیورپول در این تیم مورد توجه رسانه‌های قرار گرفت.

صلاح در بازی فینال جام باشگاه‌های اروپا مصدوم شد و احتمال از دست دادن جام جهانی برای او مطرح بود. اما با اقداماتی پزشکی توانست به مسابقات برسد و امروز به همراه تیم ملی مصر وارد روسیه شد.
از توپ پر مراکش تا سورپرایز کی‌روش
همه منتظرند رقابت‌ها با بازی روسیه و عربستان در ۲۴ خرداد ماه آغاز شود. در کنار تب و هیجان آغاز رقابت‌ها گزارش‌ها از آمادگی نه چندان مطلوب روسیه برای برگزاری بازی‌ها حکایت دارد. استقبال سرد از رقابت‌ها در کشور میزبان، بی نظمی‌ها در فرودگاه‌ها و همچنین عدم آشنایی روس‌ها با زبان انگلیسی از مشکلات حاشیه‌ای در برگزار مسابقات است که در رسانه‌ها منعکس شده است.
 
رقیبان ایران چه می کنند؟
اما بیشتر از هر خبری برای مخاطبان ایرانی اخبار تیم ملی و تیم‌های حاضر در گروه ایران اهمیت دارد.

امروز برخی رسانه‌های از آسیب دیدگی جزیی کریستانو رونالدو خبر دادند. ظاهرا در جریان تمرینات تیم فوتبال پرتغال فوق ستاره این تیم از ناحیه کتف دچار آسیب دیدگی شد که به نظر نمی‌رسد این آسیب دیدگی مسئله مهمی باشد.

از طرف دیگر شب گذشته دو حریف ایران در گروه دوم مسابقات یعنی مراکش و اسپانیا دیدار‌های تدارکاتی برگزار کردند.

تیم ملی فوتبال اسپانیا در دیدار دوستانه شب گذشته به مصاف تونس رفت که این بازی با برتری یک بر صفر این تیم به پایان رسید. در واقع این یک پیروزی خفیف برای مدعی اصلی صعود در گروه به حساب می‌آید.

آندرس اینیستا در بازی برابر تونس ۲۳ بار توپ را لو داد که بیش از هر بازیکنی در زمین مسابقه بود. این آمار هم‌چنین ضعیف‌ترین آمار اینیستا در تیم ملی فوتبال اسپانیا تحت هدایت یولن لوپتگی بود.

اسپانیا در بازی اول خود در جام جهانی باید به مصاف پرتغال برود.

اما اولین حریف ایران در این گروه یعنی مراکش نیز دیدار تدارکاتی با تیم استونی برگزار کرد. مراکش توانست در این دیدار با نتیجه سه بر یک به پیروزی برسد. مراکش با این پیروزی خوب به استقبال تیم ملی ایران می‌رود. ایرانی که آخرین بازی تدارکاتی خود را برابر لیتوانی برگزار کرد و پشت در‌های بسته توانست این تیم را با تک گل انصاریفر شکست دهد.

تیم فوتبال مراکش پس از شکست استونی وارد روسیه شد. بازیکنان تیم ملی مراکش با انتشار عکس و متن در صفحه توئیتر خود، آمادگی روحی خود را نشان دادند، آن‌ها در ١٧ بازی اخیر خود شکست نخورده اند.
از توپ پر مراکش تا ستاره کی‌روش
مهدی بن عطیه، کاپیتان تیم ملی فوتبال مراکش که در یوونتوس بازی می‌کند بعد از بازی دوستانه شب گذشته، گفت‌: «بازی خوبی بود و عملکرد رضایت بخشی از خود نشان دادیم. بهتر از حریف ظاهر شدیم و با شایستگی هم به پیروزی رسیدیم.»

او ادامه داد: "با وجود این که در نیمه دوم کمی افت داشتیم، اما در نهایت تیم برتر میدان بودیم. به خوبی آماده جام جهانی شده‌ایم. سه دیدار دوستانه بسیار خوب انجام دادیم و خوشبختانه نتایج خوبی هم کسب کردیم. از انگیزه بالایی برخوردار هستیم و امیدواریم که بتوانیم بهترین نتایج را کسب کنیم. "

هروه رنارد سرمربی تیم ملی فوتبال مراکش بعد از برتری تیمش مقابل استونی و ورودشان به روسیه اظهار کرد: «بازی خوبی بود و نتیجه جالبی هم گرفتیم. به آن چیز‌هایی که می‌خواستیم دست پیدا کردیم.»

او در ادامه افزود: «حالا برای گرفتن بهترین نتیجه مقابل تیم‌های اسپانیا و پرتغال که جزو ۱۰ تیم برتر جهان هستند باید یک نمایش بی نظیر داشته باشیم، اما قبل از آن باید به دیدار روز پانزدهم مقابل ایران فکر کنیم. مقابل آن‌ها نیز می‌بایست عالی باشیم.»

ایران و مراکش روز ۲۵ خرداد ماه در ورزشگاه سن پترزبورگ رودرویی یکدیگر قرار می‌گیرند. این بازی در ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه به وقت تهران برگزار می‌شود.
از توپ پر مراکش تا سورپرایز کی‌روش
اما از کاروان تیم ملی ایران چه خبر؟
 
اخبار تیم ملی بخش متن وقایع مرتبط است و برخی دیگر به حواشی.

ملی پوشان فوتبال کشورمان که تمرین روز گذشته خود را در زمینی متفاوت با آنچه تاکنون به میدان رفته بودند برگزار کردند از امروز باز هم در زمین چمن کمپ لوکوموتیو مسکو به مرور برنامه‌های تاکتیکی خود می‌پردازند.

علت تغییر زمین تمرین تیم ملی در روز گذشته به حضور هواداران تیم ملی در محل تمرین مربوط می‌شد و به همین دلیل شاگردان کی روش در ورزشگاه استرگینو ریکاوری کردند که هم جایگاه حضور هواداران داشته باشد و هم عبور و مرور برای هواداران راحت باشد.

اما از بعد رسانه‌های همچنان کارلوس کی روش ستاره تیم ملی است. او روز گذشته در سخنانی به تندی از رسانه‌ها انتقاد کرد.

کی روش درباره تحریم اعمال شده از سوی کمپانی نایکی برای بازیکنان ایرانی گفت: «موضوع کفش تنها موضوع ما نیست، مساله اصلی مشکلات دیگری است که درراه آماده سازی ما قرار گرفت؛ مسائلی که در چیدمان بازی ها، رزرو کردن هتل ها، انتخاب کمپ‌ها و ... به وجود آمد و ما را آزار داد. ولی شما در رسانه شاید این اجازه اخلاقی را نداشته باشید که از نایکی انتقاد کنید، چون وقتی زمان آماده سازی تیم ملی بود به تیم ملی پشت کردید و شما هم به نوعی تیم را تحریم کردید. چراکه بین جام جهانی با پتانسیل خوشحال کردن ۸۰ میلیون و لیگ قهرمانان که هیچ کس نمی‌تواند قهرمان آخرین دوره اش کیست دومی را انتخاب کردید. با این کنار بیایید.»

در این لحظه یک خبرنگار به کی روش گفت: "ما هم مثل شما اهمیت مسابقات جام جهانی را به مسئولان گوشزد کردیم، اما کسی حرف ما را نشنید"، سرمربی تیم ملی جواب داد: «پس با هم یک دکتر پیدا کنیم برای کسانی که صدای ما را نمی‌شنوند. واقعیت قضیه این است که ممکن است شما مقصر نباشید، اما در ایران افرادی هستند که وقتی منافع تیم ملی را با حرف هایشان مورد حمله قرار می‌دهند همه به زانو در می‌آیند و کسی مقابل آن‌ها نمی‌ایستد.»

کی روش همچنین در پاسخ به انتقاد‌ها از عملکرد روزبه چشمی مدافع تیم ملی گفت: «او مدرن‌ترین دفاع ایران در ۱۰ سال گذشته است. بعد از ۳۷ سال کار درفوتبال این نظرمن است؛ منی که چیز زیادی درباره فوتبال نمی‌دانم و درباشگاه‌های بزرگ کار نکردم، اما می‌توانم بگویم دفاع وسط یا هافبک دفاعی خوبی در کیفیت روزبه چشمی در ۱۰ سال گذشته در ایران وجود نداشته است.»

کی‌روش البته سخنان امیدوار کننده هم داشت. او در پاسخ به این سوال که آیا از بازی مراکش سورپرایزی وجود خواهد داشت یا نه سوال کرد که کی روش گفت: «ما قدرت سورپرایز کردن آن‌ها را داریم، چون خیلی خوب مراکش را می‌شناسیم. راهی که ما در پیش گرفته ایم دقیقا به همین منظور است، چون آن‌ها هیچ چیز درباره ما نمی‌دانند و حالا ما می‌توانیم شگفت زده شان کنیم.»
 
امروز خبرنگار اکسپرس روسیه از کارلوس کی‌روش درباره سردار آزمون سوال کرد که از طرف خیلی از رسانه‌ها به عنوان ستاره تیم ملی فوتبال ایران مطرح شده است که کارلوس کی‌روش در پاسخ به این سوال گفت‌: «سردار آزمون هنوز ستاره ایران نیست. ستاره تیم من روحیه تیمی بالا بین بازیکنان و فوتبال گروهی است.»

تیم ملی فوتبال ایران در دوره قبل جام جهانی در کمپ کورینتیانس مستقر شد که قهرمان لیگ برزیل شده بود. این بار نیز ایران در کمپ لوکوموتیو مسکو مستقر شده است که توانسته قهرمان لیگ روسیه شود.

از سرمربی تیم ملی فوتبال ایران سوال شد که دلیل این انتخاب‌ها چیست؟ که او در پاسخ به این پرسش، گفت‌: «نکته جالبی است. شاید اگر در انگلیس جام جهانی برگزار شود، ما کمپ منچستریونایتد را انتخاب کنیم تا منچستریونایتد هم قهرمان لیگ شود.»

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پایان درباره برنامه‌اش برای مهار کریستیانو رونالدو، گفت‌: «ما امیدواریم رونالدو برابر تیم ملی ایران روز خوبش نباشد، در غیر این صورت کار ما برای مهار کریستیانو سخت خواهد بود و شاید مجبور شویم پرس سنگینی برای مهار او در نظر بگیریم و بازیکنانی را موظف به مهار رونالدو کنیم.»

تیم ملی ایران با حواشی عجیبی هم در داخل کشور روبه رو بوده است. یکی از حاشیه‌های چند روز اخیر حضور نمایندگان مجلس در روسیه بود؛ که گفته می‌شود تا بیش از ۲۰ تن از نمایندگان ممکن است برای دیدن مسابقات به روسیه بروند. خبری که در ابتدا تکذیب شد، اما ظاهرا صحت داشت. با این حال با فشار افکار عمومی نمایندگان یکی یکی از سفر به روسیه انصراف دادند با این حال پروانه سلحشوری نماینده تهران اعلام کرده است با هزینه شخصی خود به این سفر خواهد رفت.

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی