تاریخ انتشار: ۱۵:۱۸ - ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 13
کد خبر: ۵۵۰۰

ارز متقاضی چیست و قیمت آن چقدر است؟

با گذشت دو ماه از این ماجرا؛ شنیده‌ها حکایت از طرح جدیدی در مورد ارز دارد. طرحی به نام ((ارز متقاضی)). در این طرح افرادی که به دنبال خرید دلار برای مصارفی غیر از مصارف رسمی هستند می‌توانند با خرید ارز متقاضی به قمیت 6300 تومان به امور مورد نیاز خود بپردازند.
ارز متقاضی چیست و قیمت آن چقدر است؟به گزارش تلنگر؛ بعد از اعلام تک نرخی شدن دلار و مشخص شدن قیمت 4200 تومان؛ بازار وارد شوکی بزرگ شد. حالت امنیتی در بازار شکل گرفت و فروش دلار آزاد ممنوع و قاچاق محسوب می‌شد. 
حال با گذشت دو ماه از این ماجرا؛ شنیده‌ها حکایت از طرح جدیدی در مورد ارز دارد. طرحی به نام ((ارز متقاضی)). در این طرح افرادی که به دنبال خرید دلار برای مصارفی غیر از مصارف رسمی هستند می‌توانند با خرید ارز متقاضی به قمیت 6300 تومان به امور مورد نیاز خود بپردازند. 

تعریف ارز متقاضی این است: ارز متقاضی وجوهی است که بموجب مقررات ارزی از طریق سیستم بانکی کشور وارد و بر این اساس اشخاص متقاضی مالکیت آنرا دارا میباشند . واردات از محل ارز متقاضی یکی از انواع واردات از طریق گشایش اعتبار است تنها در تامین وجه اعتبار اسنادی با ارز متقاضی و ارز بانکی با هم تفاوت دارند برای آن قسمت از اعتبار اسنادی که بصورت ارز متقاضی تامین میگردد نیازی به اخذ تعهد نامه از واردکننده مبنی بر ارائه اصل پروانه گمرکی ترخیص قطعی کالا نمیباشد.

برنامه دولت برای این طرح و اهداف و نحوه پوشش و نوع پوشش آن هنوز مشخص نشده است. ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی