تاریخ انتشار: ۲۲:۵۸ - ۲۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 15
کد خبر: ۵۵۶۰

روس‌ها آمریکا و انگلیس را دشمن خود می‌دانند

طبق یک نظرسنجی، مردم روسیه، آمریکا، انگلیس و اوکراین را کشورهای دارای بیشترین تمایلات خصمانه علیه کشورشان‌ و بلاروس، چین و قزاقستان را در صدر کشورهای دوست روسیه نامیده‌اند.
روس‌ها آمریکا و انگلیس را دشمن خود می‌دانند

به گزارش تلنگر،  روزنامه «ایزوستیا»، چاپ مسکو، نوشت: نتایج بدست آمده از نظرسنجی مرکز «لیوادا» نشان داده که شهروندان روس کشورهایی را که به عقیده آنان بیشترین تمایلات خصمانه نسبت به روسیه را دارند، نام برده‌اند. در سال 2018انگلیس جزو سه کشور اصلی در این فهرست است.

بر اساس این تحقیقات، در این اواخر مردم روسیه کشور آمریکا را نیز دارای تمایلات خصمانه نسبت به کشورشان ارزیابی می‌کنند. این در حالی است که چین، در صدر فهرست کشورهایی قرار دارد که بیشترین روابط دوستانه را با روسیه دارد.

این نظرسنجی نشان داده که تعداد کسانی که آمریکا را دارای تمایلات خصمانه علیه روسیه می‌دانند در مقایسه با سال 2017، از 69 درصد به 78درصد افزایش یافته است. ضمن اینکه سهم سئوال‌شوندگانی که معتقدند انگلیس رابطه خصمانه‌ای با روسیه دارد، دو برابر افزایش یافته و از 15درصد به 38 درصد رسیده است.

از دید مردم روسیه، در میان کشورهای دارای تمایلات خصمانه نسبت به روسیه، اوکراین 26درصد، لهستان 24درصد، لیتوانی و لتونی هم به ترتیب 24 و 23 درصد نامیده شده‌اند. در این بین، وضعیت کشور آلمان به سمت بهبود تغییر یافته- در حالی که در سال گذشته 24 درصد از مردم این کشور را دارای رابطه خصمانه با روسیه می‌دانستند، اکنون این میزان به 17 درصد کاهش یافته است.

بر اساس این نظرسنجی، شهروندان روس به طور مرسوم اصلی‌ترین متحد روسیه را بلاروس نامیده‌اند. 49 درصد به این سوال چنین پاسخی دادند. در میان کشورهای دوست روسیه، چین 40 درصد و قزاقستان 32 درصد رای آورده‌اند. در مقایسه با سال 2017 سهم کسانی که سوریه را متحد کشورشان می‌دانند، از 15 درصد به 21 درصد افزایش یافته. این نسبت در مورد کشور هند نیز از 14 درصد به 19 درصد افزایش داشته است.

به عقیده کارشناسان، مردم روسیه با توجه به تحولات بین‌المللی و اطلاعات و اخبار رسانه‌های گروهی، دیدگاه خود نسبت به سایر کشورها را مشخص می‌کنند.

نظرسنجی فوق از سوی مرکز «لیوادا» و  از 24 الی 30 ماه مه سال 2018 انجام گرفته و در آن 1600 نفر افراد بزرگسال در 136 نقطه مسکونی در 52 منطقه روسیه شرکت داشتند.

/تسنیم 

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی