تاریخ انتشار: ۰۰:۲۰ - ۲۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 16
کد خبر: ۵۵۶۴

ترامپ: ایران می‌خواهد برجام را حفظ کند، ولی یک روز مجبور می‌شوند با ما مذاکره کنند

رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید ایران در پی حفظ برجامِ بدون آمریکا است، ولی به هر حال، ایرانی‌ها یک روز مجبور می‌شوند برای انعقاد توافقی جدید، با آمریکا وارد مذاکره شوند.
ترامپ: ایران می‌خواهد برجام را حفظ کند، ولی یک روز مجبور می‌شوند با ما مذاکره کنندبه گزارش  تلنگر ، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا امروز در محوطه کاخ سفید در جمع خبرنگاران در خصوص رفتار ایران پس از خروج آمریکا از برجام و پیش‌بینی واشنگتن از آینده برجام سخن گفت.

آنطور که خبرگزاری رسمی کویت گزارش کرده، ترامپ در ابتدای گفتگو با خبرنگاران، گفته: «از زمانی که من رئیس جمهور شدم، آمریکا مورد احترام بیشتری قرار گرفته است.»

ترامپ به تفاوت رفتار ایران از زمان روی کار آمدن خود هم پرداخته و مدعی شده که در این برهه زمانی، سودای «تسلط بر خاورمیانه» دیگر از اذهان ایرانیان رخت بر بسته است.

وی در این خصوص گفته: «ایران دیگر به مدیترانه دسترسی ندارد؛ حالا دیگر آن‌ها مجبورند برای رسیدن به این منطقه، مسیری طولانی را طی کنند.»

رئیس‌جمهور آمریکا در خصوص برجام گفته: «دیگر از شر توافق احمقانه‌ای که اوباما با آن‌ها بسته بود، راحت شدیم.»

ترامپ افزود: «آن‌ها در پی حفظ توافق هسته‌ای هستند، ولی من به شما می‌گویم که به زودی، آن‌ها بازخواهند گشت و برای توافقی بهتر با ما مذاکره خواهند کرد و ما به این توافق دست خواهیم یافت.»

رئیس‌جمهور آمریکا در ارزیابی رفتار ایران پس از خروج واشنگتن از برجام گفت: «آن‌ها خیلی بد بودند و باید آن کارهایشان متوقف می‌شد. من از توافق (هسته‌ای) بیرون آمدم و احساس می‌کنم که از آن زمان، آن‌ها با آمریکا محترمانه‌تر برخورد می‌کنند و شما دیگر آن قایق‌های کوچک را در حال اذیت کشتی‌های آمریکایی نخواهید دید.»
/دانشجو 
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی