تاریخ انتشار: ۲۲:۲۲ - ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 17
کد خبر: ۵۶۳۳

کودکانی که از مادران بالای ۳۵ سال متولد می شوند دچار این بیماری می شوند

یافته ها نشان می دهد کودکان متولدشده از مادران بالا ۳۵ سال بسیار با احتمال ابتلا به مشکلات قلبی در سنین بالا روبرو هستند.
کودکانی که از مادران بالای ۳۵ سال متولد می شوند دچار این بیماری می شوند

به گزارش تلنگر، شما هم ممکن است مانند بسیاری از زنان دیگر، تصمیم برای باردار شدن را به تأخیر انداخته باشید و حالا که وارد ۳۰ سالگی شده‌اید، نگران این موضوع باشید که تا چه سنی هنوز قدرت باروری خواهید داشت. اوج باروری زنان بین ۲۰ تا ۳۰ سالگی است و بعد از آن قدرت باروری آنها به مرور کمتر می‌شود

با افزایش تعداد زایمان ها در سن بالا، توجه به پیامدهای سلامت برای این کودکان در سنین بالا حائز اهمیت است.

محققان دانشگاه آلبرتا کانادا عنوان می کنند زایمان درسن بالا با افزایش ریسک عوارض بارداری و همچنین احتمال بیشتر زایمان زودهنگام یا به دنیا آمدن کودک با وزن کم مرتبط است.

در این مطالعه، محققان موش های ماده باردار در سن بالا را مورد بررسی قرار دادند. سپس در چهار ماهگی، رگ خونی نوزاد و عملکرد قلب شان را آزمایش کردند. در آزمایشات بعدی محققان به بررسی این مسئله خواهند پرداخت که ایا این یافته ها در مورد نمونه های انسانی موردتایید است.

«ساندرا داویج»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «ما باید مکانیسم های تاثیرگذار بر بروز چنین عوارض و مشکلاتی در نوزاد مادران مسن را بررسی نماییم و توجه خاصی بر نقش عملکرد جفت داشته باشیم تا به دلیل این رابطه پی ببریم.»

   /انتهای پیام

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی