تاریخ انتشار: ۰۹:۴۰ - ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
کد خبر: ۵۶۴۳

رد پای پیامک‌های تهدید آمیز نمایندگان در مشهد

علی لاریجانی با توهین‌آمیز خواندن ارسال پیامک‌های تهدیدآمیز به نمایندگان اظهار کرد: «ارسال پیامک تهدیدآمیز به نمایندگان ممکن است موجب شود نمایندگان نتوانند در موضوعات مختلف تفکر کنند. لذا ما در هیات رییسه این موضوع را بررسی می‌کنیم که چطور شماره‌های نمایندگان در اختیار این افراد قرار گرفته و برای آن تمهیدی خواهیم کرد.»
رد پای پیامک‌های تهدید آمیز نمایندگان در مشهد
به گزارش تلنگر، لایحه پیوستن ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم و بررسی آن در مجلس از همان ابتدا مجلس را به دو قطب مخالف و موافق تقسیم کرد. مخالفان معتقد بودند که پیوستن به این کنوانسیون منافع کشور را به خطر می اندازد، اما موافقان، تصویب این لایحه را از این جهت به نفع منافع کشور می‌دانند که بهانه‌جویی‌های بانک‌های جهانی برای همکاری مالی با ایران به دلیل عدم شفافیت مالی را از بین می‌برد. 
البته تا اینجای کار همه چیز طبق روال عادی مجلس پیش می‌رود. 
اما نکته عجیب دخالت جریان‌های خارج از مجلس است؛ ارسال پیامک‌های تهدیدآمیز و تهدید نمایندگان در دفاتر کارشان، صدای نمایندگان موافق لایحه را درآورد. حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس‌جمهور  می‌گوید که «برخی نمایندگان در جریان بررسی این لایحه به من گفتند که عده‌ای به دفاترشان در شهرستان‌ها مراجعه و آنها را تهدید کرده‌اند.»   مصطفی کواکبیان از دریافت قریب به 600 پیامک و پروانه مافی هم از دریافت 140 پیامک تهدیدآمیز و حاوی کلمات توهین آمیز خبر دادند. کواکبیان می‌پرسد که پول این‌ها (پیامک‌ها) از کجا می آید؟ و بلافاصله بدون آنکه بصورت مستقیم به مبداء ارسال این پیامک‌ها اشاره کند، می‌گوید که« البته خوب است که تشکل های بسیج دانشجویی اینقدر دغدغه مند هستند، اما من هم جانبازم و دلم برای مملکت می سوزد. چرا به ما می‌گویند به خون شهدا خیانت نکنید؟! بدانید که شهدا قطعا از اینکه آمریکا چوب لای چرخ بانک‌های ما بگذارند، ناراحت خواهند بود.»   
مافی نیر تصریح می‌کند که «شماره هایی که برای ما پیامک ارسال کرده اند، مشخص است و حتی معلوم است که آن ها را دسته ای برای مجموعه ای از نماینده ها ارسال کرده‌اند. چون در ابتدای برخی از آنان آمده بود که «آقای نماینده» و در برخی پیامک ها هم نام من را ذکر کرده بودند.» اما پیگیری‌های علیرضا رحیمی دیگر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره  مبداء پیامک‌ها، او را به مشهد می‌رساند؛ همان شهری که برخی معتقدند خواب راحت را در یکسال گذشته از چشمان دولتی‌ها و حامیانش ربوده است. 
رحیمی  در این باره در توییتر نوشت: «امروز از گزارش پیامک‎های حاوی تهدید و توهین به نمایندگان در حضور دکتر لاریجانی مشخص شد مرکز طراحی و ساماندهی پیامک‎ها علیه نمایندگان و مجلس (با هدف رد لایحه مقابله با تامین مالی تروریسم) شهر مشهد بوده است.»   
ارسال این پیامک‌ها به نمایندگان، صدای رییس مجلس را هم درآورد. علی لاریجانی با توهین‌آمیز خواندن ارسال پیامک‌های تهدیدآمیز به نمایندگان اظهار کرد: «ارسال پیامک تهدیدآمیز به نمایندگان ممکن است موجب شود نمایندگان نتوانند در موضوعات مختلف تفکر کنند. لذا ما در هیات رییسه این موضوع را بررسی می‌کنیم که چطور شماره‌های نمایندگان در اختیار این افراد قرار گرفته و برای آن تمهیدی خواهیم کرد.» 
امیری: تعدادی از نمایندگان به من گفتند که عده‌ای به دفاترمان در شهرستان‌ها مراجعه و ما را تهدید کرده‌اند  اما فعالیت علیه نمایندگان به ارسال پیامک محدود نشد. 
واعظی: تهیه طومار و تابلو کار مناسبی نیست، نماینده با تعقل درباره لوایح و طرح‌ها  رای می دهد  کسانی که اکنون با این لایحه مخالفت می‌کنند حامی دولت دهم بودند. جالب است بدانید نمایندگانی که اکنون به این لایحه اعتراض می کنند زمان دولت دهم سکوت کرده بودند ولی الان مخالف هستند. این اقدامات سینگنال‌های منفی به جامعه و خارج از کشور است و لازم است با ما هماهنگی بیشتری داشته باشند. 
اما امام جمغه مشهد در سخنانی در نماز جمعه این هفته گفته بود: حواستان جمع باشد که در تاریخ اسمتان دنبال مملکت فروشان نیاید و نگویند شما هم با تصویب FATF جزو مملکت فروشان بودید.
در همین رابطه علی مطهری نمانده مجلس نیز در پاسخی تند به علم الهدی گفت: اولا اگر بنا بود نمایندگان مجلس تشخیص‌های آقای علم الهدی را ملاک تصمیم‌های خود قرار دهند امروز اثری از جمهوری اسلامی نبود و انقلاب اسلامی را دو دستی تقدیم آمریکا و اسرائیل کرده بودیم؛ چرا که همیشه انقلاب‌ها بیشترین ضربه را از ناحیه دوستان ناآگاه خود دریافت می‌کنند.
ثانیا این گفته آقای علم الهدی شاید بتواند به کشف منشأ پیامک‌های بعضا تهدیدآمیز ارسالی از مشهد برای نمایندگان در ایام طرح لایحه مرتبط با FATF کمک کند.» 
به نظر می‌رسد مشهدالرضا پایتخت مخالفان دولت و مجلس شده است و این گروه دست به هر کاری می‌زنند تا حریف را از گود خارج کنند.


ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی