تاریخ انتشار: ۱۷:۲۷ - ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
کد خبر: ۵۶۶۴

رییس جمهور: کسانی که به‌فکر سود باد‌آورده‌اند آماده برخورد مالیاتی قاطع باشند

رئیس‌جمهور با بیان اینکه کسانی که به‌فکر سود بادآورده هستند، آماده برخورد مالیاتی قاطع باشند، گفت: دولت اجازه سوء‌استفاده در بازار کالاهای مورد نیاز مردم را نخواهد داد.
رییس جمهور: کسانی که به‌فکر سود باد‌آورده‌اند آماده برخورد مالیاتی قاطع باشند
به گزارش تلنگر،امروز نوسانات قیمت‌ها و گرانی در کشور مهترین مسئله ای است که مردم را آزار می دهد. هیچ ناظر بی‌طرفی نمی‌تواند منکر این واقعیت شود که اقتصاد ایران بیمار است

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه ساماندهی بازار و بررسی نوسانات اخیر در قیمت برخی کالاهای مورد نیاز مردم  تأکید کرد: مردم مطمئن باشند که تولید یا تأمین کالاهای مورد نیاز جامعه و حل هرگونه مشکل بخش‌های تولیدی در این عرصه اولویت دولت است.


رئیس‌جمهور در این جلسه که روز دوشنبه و با حضور مسئولین دستگاه‌های ذی‌ربط تشکیل شد، افزود: در حالی که دولت تمام خدمات و ارز مورد نیاز کالاهای مورد نیاز را تأمین می‌کند، نباید هزینه سودجویی عده‌ای را مصرف‌کننده، بپردازد.

"مبنای افزایش قیمت کالاها و خدمات نباید فراتر از نرخ تورم باشد"، تصریح کرد: پذیرفتنی نیست که افرادی از دولت ارز 4200تومانی بگیرند و با سودجویی در بازار با قیمت بالا و اجحاف به مردم بفروشند. 

حجت‌الاسلام روحانی، کنترل تولید، توزیع و قیمت کالاهایی را که روزمره مورد نیاز مردم است محور اصلی فعالیت دستگاه‌های مرتبط دولتی و عمومی اعلام کرد و گفت: عرضه کالا توسط تولیدکنندگان و واردکنندگان باید با سرعت مطلوب صورت گیرد و همه عوامل تأخیر در ترخیص و عرضه برطرف شود.

وی هدف اصلی دولت در حمایت از بخش تولید را رفاه و آرامش جامعه دانست و افزود: رشد پایدار بخش تولید در گروی این است که با سود متعارف بازار خود را گسترش دهد.

رئیس‌جمهور با تشریح شرایط کنونی و برنامه بدخواهان کشور برای ایجاد بی‌ثباتی ذهنی و مصنوعی در اقتصاد ملی، ادامه داد: مردم تحت هر شرایطی نباید تحت فشار قرار گیرند، به‌ویژه در مورد کالاهای اساسی و کالاهایی که در داخل کشور تولید می‌شود، ضمن اینکه، در شرایط فعلی منطقی نیست کالایی که تماماً در داخل کشور تولید می‌شود، با قیمت‌ جدیدی در اختیار مصرف‌کننده قرار گیرد.

حجت‌الاسلام روحانی در بخش دیگری از سخنانش افزود: دولت اجازه سوء‌استفاده در بازار کالاهای مورد نیاز مردم را نخواهد داد و اگر کسانی به‌فکر سود باد‌آورده هستند، آماده برخورد مالیاتی قاطع باشند.

وی بر هماهنگی لازم اقتصادی ــ فرهنگی و رسانه‌ای برای دور کردن التهابات از بازار و ایجاد فشارهای روانی کاذب و همچنین لزوم بهره‌گیری از نظارت عمومی و به میدان آمدن اتحادیه‌ها و اصناف برای ساماندهی بازار تأکید کرد.

در این جلسه، مسئولین دستگاه‌های ذی‌ربط، گزارش آخرین وضعیت بازار و برنامه‌های پیشنهادی حوزه خود را ارائه دادند.

/انتهای پیام

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی