تاریخ انتشار: ۱۷:۰۳ - ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
کد خبر: ۵۶۹۶

دیدار رهبر کره شمالی با رییس‌جمهوری چین

'کیم جونگ اون' رهبر کره شمالی که امروز سه شنبه برای سفری دو روزه وارد پکن شد با 'شی جین پینگ' رییس جمهوری چین دیدار و گفت و گو کرد.
دیدار رهبر کره شمالی با رییس‌جمهوری چین
به گزارش تلنگر، این دیدار صبح امروز بعد از ورود کیم به پکن صورت گرفته است.

در این دیدار سران دو کشور در مورد تقویت روابط با یکدیگر بحث و گفت و گو کرده اند.

سفر رهبر کره شمالی به چین سومین سفر وی در سه ماه گذشته و بعد از شدت گرفتن تحولات شبه جزیره است، کیم در هر سفر خود با رییس جمهوری چین دیدار و گفت و گو کرده است او پیشتر دو بار در 'فروردین' و 'خرداد' امسال به چین سفر کرده بود.
سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز اظهار امیدواری کرد سفر 'کیم جونگ اون' رهبر کره شمالی به این کشور باعث توسعه «روابط استراتژیک» میان دو کشور و «تقویت صلح و ثبات منطقه» شود.

'گنگ شوانگ' گفت: «سفر کیم به چین دو روزه و تا فردا چهارشنبه ادامه دارد».

دولت و رسانه های چین برای نخستین بار و در یک حرکت متفاوت، امروز خبر سفر رهبر کره شمالی را اطلاع رسانی کردند در حالی که در دو سفر قبلی وی، سکوت کرده و تنها بعد از بازگشت کیم به 'پیونگ یانگ' آن را رسانه ای کردند.

چین مهمترین حامی و شریک اقتصادی کره شمالی محسوب می شود و اکنون نیز خواهان برداشته شدن تحریم ها علیه این کشور است.

کارشناسان معتقدند چین مایل است در مذاکرات هسته ای آمریکا و کره شمالی نقش مهمی ایفا کند و سفر کیم نیز با هدف ارایه جزییات مذاکره وی با ترامپ به رییس جمهوری چین و مشورت با وی انجام شده است.

'مایک پمپئو' وزیر خارجه آمریکا نیز پنجشنبه گذشته با 'وانگ یی' وزیر خارجه چین و همچین 'شی جین پینگ' رییس جمهوری این کشور در پکن دیدار کرد تا آنها را در مورد موضوعات مطرح شده در اجلاس ترامپ - کیم آگاه کند.

دیدار 'دونالد ترامپ' و 'کیم جونگ اون' سه شنبه 22 خرداد در سنگاپور برگزار شد.

گفته می شود به دلایل امنیتی تاریخ خروج رهبر کره شمالی از چین رسانه ای نخواهد شد.
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی