سینما و تئاتر

زندگینامه و بیوگرافی مونیکا بلوچی بازیگر و مدل ایتالیایی

مونیکا بلوچی به عنوان یک مدل موفق تصمیم گرفت بازیگر شود. اولین حضور سینمایی او در سال ۱۹۹۰ بود.

به گزارش تلنگر؛ مونیکا بلوچی بازیگر و مدل ایتالیایی است که در فیلم های مختلفی بازی کرده است. در ادامه بیوگرافی این بازیگر را تقدیم نگاه شما خوانندگان گرامی می کنیم.
نام: مونیکا بلوچی (مونیکا آنا ماریا بلوچی)
متولد: ۳۰ سپتامبر ۱۹۶۴ (۸ مهر ۱۳۴۳)
سن: ۵۴ سال
محل تولد: چیتا دی کاستلو، ایتالیا
قد: ۱۷۱
شغل: بازیگر سینما، مدل عکاسی
وضعیت تاهل: مطلقه

بیوگرافی مونیکا بلوچی

مونیکا بلوچی یک بازیگر و مدل ایتالیایی است که پس از اکران فیلم عای “دراکولای برام استوکر” (Bram Stoker’s Dracula)، “مالنا” (Malèna)، “برگشت ناپذیر” (Irréversible)، “برادران گریم” (The Brothers Grimm) و غیره به شهرت رسید.
مونیکا بلوچی در سی ام سپتامبر ۱۹۶۴ در ایتالیا به دنیا آمد. چیتا دی کاستلو شهر زادگاه اوست. باوجود پزشکان مادر او را نابارور می دانستند اما او به دنیا آمد.
مونیکا تنها فرزند خانواده متواضع اش بود. پدرش پاسکال بلوچی کشاورز بود. مادرش برونلا برگانتی هنرمند بود. مونیکا در مدرسه یک دانش آموز درس خوان و باهوش بود و می دانست که با تحصیلات خود می تواند وضعیت مالی خانواده را بهبود ببخشد.

کودکی مونیکا بلوچی

مونیکا بلوچی از کودکی می خواست وکیل شود و پس از فارغ التحصیلی در سال ۱۹۸۳ به دانشگاه حقوق پروجا وارد شود. او باید هزینه تحصیلات را پرداخت می کرد و به همین دلیل در یک پیتزافروشی پیشخدمت بود. همچنین از سن ۱۶ سالگی مدل Liceo Classico بود.
حرفه مدلینگ او به سرعت در حال پیشرفت بود و به همین دلیل باید بین ادامه تحصیلات در مقاطع بالاتر و مدلینگ یکی را انتخاب می کرد. این مدل زیبای ایتالیایی زندگی اجتماعی را انتخاب مرد و وکالت را رها نمود.
در سال ۱۹۸۸ مونیکا بلوچی شهر زادگاهش را ترک کرد و به میلان رفت تا با آژانس مشهور الیت قرارداد ببندد. یک سال بعد یک مدل شناخته شده بود و با ال و دی اند جی قرارداد بست.

مونیکا بلوچی در حرفه مدلینگ

در سال ۲۰۰۱ مجله Esquire درباره بلوچی یک مقاله چاپ کرد که تصویر این مدل برروی جلد آن بود و پنج صفحه درباره او توضیح داده بود. در سال ۲۰۰۳ این ستاره در عکاسی مجله ماکسیم شرکت کرد. نظرسنجی Ask Men در سال ۲۰۰۴ او را به عنوان یکی از جذاب ترین زنان معرفی کرد. در سال ۲۰۱۱ این مدل چهره خط تولید اوریفلیم بود و در سال ۲۰۱۲ هم عضو کمپین تبلیغاتی دی اند جی بود.

فیلم های مونیکا بلوچی

مونیکا بلوچی به عنوان یک مدل موفق تصمیم گرفت بازیگر شود. اولین حضور سینمایی او در سال ۱۹۹۰ بود. اولین نقش او در قسمت هایی از فیلم های Vita coi figli، Briganti و “لاریفا” (La riffa) بود. در سال ۱۹۹۲ بازی در فیلم مهم “دراکولای برام استوکر” به او پیشنهاد شد و نقش قابل توجهی داشت. او نقش یکی از عروس های دراکولا را ایفا کرد. در آن زمان توانست با ویونا رایدر، کیانو ریوز، آنتونی هاپکینز، همکاری کند. با این حال این فیلم را نمی توان نقطه عطف کارنامه او دانست، گرچه باعث شد در هالیوود موردتوجه قرار بگیرد. کارگردان های بیشتر و بیشتری از او دعوت کردند و حرفه بازیگری اش آغاز شد.
در سال ۱۹۹۶ مونیکا موفق شد. زیرا برای بازی در نقش لیزا در ملودرام “آپارتمان” (The Apartment) نامزد جایزه سزار بهترین بازیگر زن شد. سپس بازی در نقش “دابرمن” (Dobermann) به او پیشنهاد شد.

مونیکا بلوچی در فیلم دابرمن

سال بعد سه نقش آفرینی همزمان داشت: “استرساتی” (Stressati)، “تو منو می خوای” (Come mi vuoi) و “موویاس” (Mauvais). فیلم های سال ۱۹۹۸ او عبارت اند از: سازش (Compromise)، Le Plaisir، آخرین سال نو (L’ultimo capodanno) و آنهایی که عشق می ورزند (A los que aman). او در اجراهای خود موفق بود و همین باعث کارگردان های بیشتری به سراغ او بیایند.
به یادماندنی ترین نقش های او در این فیلم ها ارائه شدند: مالنا، استریکس و اوبلیکس: مأموریت کلئوپاترا (Asterix and Obelix Meet Cleopatra)، برادری با مرگ (Brotherhood of the Wolf). فیلم “برگشت ناپذیر” او بسیار مهم است. صحنه خشن تجاوز آنقدر حقیقی است که طی اکران آن در فستیوال فیلم کن حال عده ای بد شد. حتی ونسان کسل نامزد او در آن زمان هم حالش بد شد. او با چشم های اشک آلود از سالن خارج شد.
فیلم های دیگر او عبارت اند از: ماتریکس را وارد کنید (Enter the Matrix)، انقلاب های ماتریکس (The Matrix Revolutions)، برادران گریم، مامورین سری (Secret Agents) و مصائب مسیح (The Passion of the Christ). در سال ۲۰۰۷ مونیکا در فیلم کوتاه Heartango بازی کرد که خوزه فیدالگو در این فیلم ۷ دقیقه ای نقش مقابل او بود.

مونیکا بلوچی در فیلم مالنا

سپس در فیلم “یک تابستان گرم سوزان” (A Burning Hot Summer) نقش مهمی به دست آورد. داستان درباره هنرمندی به نام فردریک است که تاکنون همه چیز را تجربه کرده اما نتوانسته با همسرش که دائم به او خیانت می کند رابطه خوبی داشته باشد. سپس تصمیم میگیرد خودکشی کند و با همه عزیزانش خودکشی می کند. بنابراین قدم به قدم با حقایق زندگی او آشنا می شویم.
مونیکا بلوچی در کارنامه سینمایی خود بیش از پنجاه فیلم دارد. مهارت و استعداد او باعث می شود در ژانرهای مختلف هنرنمایی کند. او بی وقفه به فعالیش ادامه می دهد. فیلم های دیگر او عبارت اند از: شگفتی ها (The Wonders- ۲۰۱۴)، روی راه شیری (On the Milky Road) و اسپکتر (Spectre – ۲۰۱۵).

مونیکا بلوچی در فیلم یک تابستان گرم سوزان

این بازیگر زیبا زن اغواگر صنعت سینمای مدرن است. مونیکا اغلب نقش زنان باهوش را ایفا کرده است: کلئوپاترا در استریکس و اوبلیکس: مأموریت کلئوپاترا، مالنا در فیلمی به همین نام، ملکه آینه در برادران گریم، پرزفونی در فیلم های ماتریکس و دوست دختر باند در فیلم “اسپکتر”.
گرچه این بازیگر مشهور است اما جوایز زیادی دریافت نکرده است. مهم ترین جوایز او عبارت اند از دو گلدن گلوب ایتالیایی و ربان نقره ای سنتیکای ملی فیلم روزنامه نگاران. مونیکا بلوچی با دستیابی به لژیون دونور در پاییز ۲۰۱۶ که از دست های فرانسوا اولاند دریافت نمود، کارنامه خود را غنی تر کرد.

زندگی شخصی بلوچی

زندگی شخصی مونیکا بلوچی آنچنان که به نظر می رسد شلوغ نیست. او دو بار ازدواج کرد. کلودیو کارلوس باسو عکاس مدلینگ اولین همسر او بود. آن دو در سال ۱۹۹۰ رابطه شان را آغاز کرده و ازدواج شان چهار سال طول کشید.
سپس با بازیگر ایتالیایی نیکولا فارون نامزد شد. آن دو در فیلم Vita coi figli همکار بودند. این زوج زیباترین زوج ایتالیا محسوب می شدند. اما مونیکا در صحنه فیلم “آپارتمان” با ونسان کسل آشنا شد. این زوج آینه در ابتدا از هم خوششان نیامد. مونیکا کسل را یک مرد خودخواه و کسل هم مونیکا را یک مدل احمق فرض می کرد. اما به زودی این نفرت شان به عشق تبدیل شد.

مونیکا بلوچی و ونسان کسل

ونسان کسل سه بار از مونیکا خاستگاری کرد و هربار مونیکا نپذیرفت. و زمانی که مرد تصادف کرده بود، مونیکا ترسیده و قبول کرد که همسر او باشد.
چند سال پس از ازدواج دخترشان دوا کسل به دنیا آمد. مونیکا در اولین زایمان چهل ساله بود. شش سال بعد دختر دوم شان لئونی به دنیا آمد.
کسل و بلوچی در ازدواج طولانی شان یک زوج مثال زدنی بودند و زندگی شان ایده آل به نظر می رسید. حتی در چند فیلم هنرنمایی کردند. اما در سال ۲۰۱۳ اخبار جدایی آن ها به گوش رسید. ابتدا طرفداران شان آن را شایعه می دانستند اما پس از مدتی این زوج آن را تایید کردند.
مونیکا و کسل بدون سروصدا و در کمال آرامش از هم جدا شدند. تا مدت ها طرفداران و رسانه ها درباره جدایی آن دو صحبت می کردند و فرضیه و حدس هایی ارائه می دادند. گفته می شد یکی از دلایل جدایی آن ها رابطه مونیکا با تاجری به نام تلمن ایسمیلوف است. اما این ها شایعه بودند. پس از مدتی این بازیگر در مصاحبه هایش گفت هنوز با همسر پیشین خود رابطه خوبی دارد و فرزندان باید در کنار هردویشان باشند.

مونیکا بلوچی و دخترانش

دختران مونیکا بلوچی

طی این چهارده سال زندگی این زوج در شهرهای مختلف زندگی می کردند. بنابراین رسانه ها زندگی آن ها را مهمانی می دانستند. مونیکا درباره روابط آزاد ونسان صحبت کرد. گفته می شود مونیکا پس از سال ها به فکر یک زندگی خانوادگی در یک شهر بود اما به خیانت های ونسان پی برد.
در سال ۲۰۱۷ درباره روابط این بازیگر شایعاتی ایجاد شد. او با بازیگر فرانسوی، ژیل لولوش رابطه داشت. این معشوقه جدید او هشت سال از خودش جوان تر است. این دو اولین بار در آغاز سال ۲۰۱۷ در مراسم شام در پاریس دیده شدند.

مونیکا بلوچی و ژیل لولوش

مونیکا بلوچی زنی است که می تواند توجه مردان و زنان را به خود جلب کند. زنان به این دلیل جذب او می شوند که از انجام جراحی پلاستیک اجتناب می کند. این بازیگر رژیم غذایی خاصی ندارد اما حتی پس از پنجاه سالگی هم یک مدل جوان و زیباست.
این بازیگر زیبای ایتالیایی اعتراف کرده که نمی تواند از خوردن پیتزا و پاستا دست بردارد و تنها درصورتی که برای یک نقش لازم باشد رژیم می گیرد. او به تناسب اندام اهمیتی نمی دهد، بلکه دوست دارد با فرزندانش بازی کرده، در هوای آزاد قدم زده و یوگا انجام دهد.
بلوچی به مادربودن یا سنش اهمیت نمی دهد و به همین دلیل در سال ۲۰۱۶ بازهم به صورت برهنه به مقابل دوربین رفت. این تصاویر در صفحه اینستاگرام او و مجلات پاریس چاپ شدند. این حقیقت که او پذیرای خودش است و هنوز خودش را دوست دارد باعث موفقیت او می شود.
مونیکا بلوچی عاشق رم است. او اعتراف می کند که انرژی و فضای این شهر را دوست دارد.

مونیکا بلوچی در فیلم امروز

در فیلم Nekrotronic محصول سال ۲۰۱۸ مونیکا نقش اصلی را برعهده دارد و تس هابریچ، بن اوتول و گوران د کلئوت، با او همکاری می کنند. در ژانویه همان سال اعلام شد که این بازیگر در تریلر جاسوسی ” دختری در تار عنکبوت” (Spider in the Web) در کنار بن کینگزلی نقش آفرینی می کند.
در داستان این فیلم کینگزلی نقش آدرث، بهترین جاسوس جهان را ایفا می کند اما ناگهان او را برای این کار مسن دانسته و اخراجش می کنند. زمانی که باید قدرت جاسوسی خود را ثابت کند از یک سلاح شیمیایی استفاده می کند. زمانی که این جاسوس شیفته آنجلا، با بازی بلوچی است، سازمان دنیل (با بازی ایتای تیران) را مامور می کند تا او را تعقیب نماید. به تدریج آدرث متوجه می شود که قربانی شده است. ایران ریکلیس کارگردانی این فیلم را برعهده دارد.

فیلم شناسی

دراکولای برام استوکر – Bram Stoker’s Dracula – ۱۹۹۲
آپارتمان – The Apartment – ۱۹۹۶
دابرمن – Dobermann – ۱۹۹۷
مالنا – Malèna – ۲۰۰۰
استریکس و اوبلیکس: مأموریت کلئوپاترا – Asterix and Obelix Meet Cleopatra – ۲۰۰۲
برگشت ناپذیر – Irréversible – ۲۰۰۲
ماتریکس بارگذاری مجدد – The Matrix Reloaded – ۲۰۰۳
انقلاب های ماتریکس – The Matrix Revolutions – ۲۰۰۳
مصائب مسیح – The Passion of the Christ – ۲۰۰۴
برادران گریم – The Brothers Grimm – ۲۰۰۵
شاگرد جادوگر – The Sorcerer’s Apprentice – ۲۰۱۰
اسپکتر – Spectre – ۲۰۱۵
موتسارت در جنگل – Mozart in the Jungle – ۲۰۱۶
Nekrotronic – ۲۰۱۸
عنکبوتی در تار – Spider In The Web
انتهای مطلب

این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

کرمان موتور

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x