موسیقی و تجسمی

معرفی پرطرفدارترین گروه های کی پاپ در تمام نسل ها

کی پاپ شامل گروه‌های دخترونه، پسرونه و مختلط است که هرکدام از آن‌ها بسته به سالی که دبیو کرده اند در نسل 1 تا 5 کیپاپ دسته بندی می‌شوند. در ادامه به معرفی پرطرفدارترین گروه های کی پاپ در تمامی نسل ها خواهیم پرداخت.

به گزارش تلنگر؛ موج کی پاپ یا همان موسیقی کره ای در سراسر جهان طرفداران منحصر به فرد خودش را دارد. با این که چند سال بیشتر نیست که کی پاپ شروع به فعالیت گسترده کرده است؛ اما موفقیت های بسیاری را در زمینه موسیقی و دریافت جوایز بین المللی کسب کرده است. پرطرفدارترین گروه های کی پاپ همچنین برگزاری تور های بین المللی و کنسرت های خارج کشور کره را با تماشاچیان گسترده برگزار می‌کنند.

چند سالی می‌شود که موج موسیقی کره ای سراسر جهان را فرا گرفته است. دختر و پسرهایی که هر کدام با طی کردن دوران سخت و دشوار کارآموزی وارد دنیای گروه‌های کی‌پاپ می‌شوند توجه زیادی را به خود جلب کرده‌اند. در ادامه مقاله قصد داریم تا با معرفی پرطرفدارترین گروه های کی پاپ در جهان شما را بیشتر با این صنعت و خواننده ها آشنا کنیم و اطلاعاتی درباره گروه های کی پاپی را برایتان به توضیح می‌دهیم. به نظر شما محبوب ترین گروه kpop کدام است؟ محبوب ترین خواننده کره ای کیپاپ کیست؟ با معرفی برترین گروه موسیقی کیپاپ جهان همراه تلنگر باشید.

پرطرفدارترین گروه های کی پاپ در کدام نسل هستند؟

کی پاپ اکنون در حال آماده سازی پنجمین نسل است؛ تاکنون چهار نسل از فعالیت گروه های کی پاپ می‌گذرد. هرکدام بر اساس بازه زمانی که دبیو کرده اند، در یک نسل قرار می‌گیرند.

نسل اول کی پاپنسل اول و دوم کیپاپ

گروه‌هایی که اوایل و اواسط دهه ۱۹۹۰ تا اوایل دهه ۲۰۰۰ دبیو کرده‌اند در رده گروه های نسل اول قرار می‌گیرند. ازجمله پرطرفدارترین گروه های کی پاپ در نسل اول گروه‌ Seo Taiji and Boys، گروه H.O.T، گروه S.E.S، گروه Baby Vox و غیره از از قدیمی ترین گروه های کیپاپ و نسل اول محسوب می‌شوند.

نسل دوم کی‌پاپ

نسل دوم کی‌پاپ به گونه راه را برای نسل های بعدی هموار تر کردند و بسیاری از کارهایی که در آن زمان ممنوع بود را برای اولین بار پایه گذاری کردند مانند ورود افراد غیر کره ای به کپاپ برای خوانندگی. این نسل شامل گروه هایی می‌شود که در بین سال‌های ۲۰۰۵ الی ۲۰۱۱ دبیو کردند. از گروه‌های شناخته شده این نسل می‌توانیم به گروه SS501، گروه Super Junior، گروه BigBang، گروه TVXQ، گروه Girls Generation، گروه Shinee، گروه Kara و غیره اشاره کنیم.

نسل سوم کی پاپ

فعالیت گروه‌های نسل سوم از اوایل سال ۲۰۱۲ تا اواخر سال ۲۰۱۸ را شامل می‌شود. گروه‌های این نسل نسبت به سایر نسل‌های دیگر طرفداران بیشتری دارند و معروف ترین گروه های کی پاپ شناخته می‌شوند. از گروه‌های مطرح این نسل می‌توانیم از گروه BTS، گروه EXO، گروه BlackPink، گروه Twice، گروه Red Velvet، گروه MAMAMOO، گروه MonstaX، گروه GOT7 و غیره نام ببریم.

نسل چهار کی پاپ

نسل چهارم از جدید ترین گروه های K-Pop بشمار می‌آیند و به گروه‌هایی گفته می‌شود که اوایل سال ۲۰۱۹ الی سال ۲۰۲۵ فعالیت خود را آغاز کرده‌اند. از جمله پرطرفدارترین گروه های کی پاپ نسل سوم که به ترتیب که بیشتر شناخته شده هستند می‌توان به گروه G-IDLE، گروه TXT، گروه Itzy، گروه Enhypen، گروه Stray Kids، گروه Ateez، گروه Aespa و غیره اشاره کرد.

پرطرفدارترین گروه های کی پاپ پسرونه

در ادامه این بخش بهترین گروه های کی پاپ دنیا در بخش پسرانه را معرفی خواهیم کرد. به نظر شما بهترین گروه کیپاپ پسرانه کدام گروه است؟

۱. گروه BTSگروه BTS

اعضا کنونی: کیم نامجون، کیم سئوکجین، مین یونگی، جانگ هوسوک، پارک جیمین، کیم تهیونگ، جئون جانگکوک

سال‌های فعالیت: از ۲۰۱۳ تاکنون

برخی از آلبوم‌ها: Wings | Be | Map of the Soul: 7 – The Journey

کمتر کسی است که علاقه‌مند به موسیقی‌ باشد و نام BTS را نشنیده باشد. گروهی که این روزها نام بزرگترین گروه موسیقی جهان را بدوش می‌کشند و فراتر از دنیای کی‌پاپ فعالیت دارند. این گروه هفت نفره در ۱۳ ژوئن ۲۰۱۳ (۲۴ خرداد ۱۳۹۲) با آلبوم Cool 4 Skool 2 تحت نظر کمپانی BigHit Entertainment فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کردند. گروه BTS از سال ۲۰۱۴ توانست به موفقیت نسبی دست یابد و چندی بعد با انتشار آلبوم Wings به موفقیت‌های چشمگیر جهانی دست یافت.

بی‌تی‌اِس که بهترین گروه کی پاپ جهان و بهترین گروه کیپاپ پسرانه بشمار می‌آید در خیلی از جوانب اولین‌ها را در سطح جهانی تجربه کرده است. به عنوان مثال BTS اولین اکت کره ای است که نامزد دریافت جایزه در جشنواره گرمی شده است. رکورد بیشترین بازدید در ۲۴ ساعت (۱۰۸.۲M) با موزیک ویدئو Butter در دست این گروه است البته که پیش‌تر این رکورد با موزیک ویدئو Dynamite در دست خود آنها بوده است. گروه بی‌تی‌اس اولین و تنها اکت تاریخ هستند که چهار آلبوم با فروش حداقل یک میلیون نسخه در روز اول انتشار خود در چارت هانتو کره جنوبی دارند و پرطرفدارترین گروه کیپاپ هستند.

آهنگ Butter از این گروه که در ۲۱ مه ۲۰۲۱ (۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰) منتشر شد از زمان انتشار خود به مدت هفت هفته صدرنشین چارت ۱۰۰ آهنگ برتر بیلبورد Hot 100 بوده است. این گروه در هفته هشتم با آهنگ جدید Permission to Dance که در روز سالگرد طرفداران خود «آرمی‌ها» منتشر کردند باری دیگر صدرنشین شدند و هفته نهم باز ترک باتر به جایگاه اول بازگشت.

۲. گروه EXOگروه EXO

اعضا کنونی: سوهو، بکهیون، چانیول، دی.او، چِن، کای، سهون، شیومین، لِی

سال‌های فعالیت: از ۲۰۱۲ تاکنون

برخی از آلبوم‌ها: Countdown | Obsession | Don’t Mess Up My Tempo

دربین گروه های کیپاپ اکسو نیز از محبوبیت بسیاری برخوردار است و از پرطرفدارترین گروه های کی پاپ هستند. گروه کره‌ای-چینی اکسو یکی دیگر از بهترین گروه کی پاپ کره ای و بهترین گروه کیپاپ پسرانه است که با لقب کینگ کی پاپ نیز شناخته می‌شوند. این گروه در ۸ آوریل ۲۰۱۲ برابر با ۲۰ فروردین ۱۳۹۱ با ۱۲ عضو تحت نظر یکی از کمپانی‌‌های بزرگ سرگرمی کره جنوبی به نام SM Entertainment رسما فعالیت خود را آغاز کرد. گروه اکسو از زمان آغاز به کار متشکل از دو زیر گروه EXO-K و EXO-M بوده است که به ترتیب شامل اعضا کره‌ای و چینی می‌شدند.اعضای گروه EXO

پس از مشکلاتی که برای سه عضو چینی این گروه به نام‌های لوهان، تائو و کریس پیش آمد، آنها گروه را ترک کردند. در حال حاضر گروه اکسو از سال ۲۰۱۵ تاکنون با ۹ نفر فعالیت خود را ادامه داده است. اخیرا این گروه بعد از گذشت یک سال و نیم از انتشار آلبوم Obsession به صورت گروهی به صنعت موسیقی بازگشتند و آلبوم ویژه‌ای به نام Don’t Fight The Feeling را در هفتم ژوئن (۱۷ خرداد) منتشر کردند.

این گروه دو زیرگروه دیگر نیز دارد. اولین زیرگروه EXO-CBX است که اعضا آن شامل چانیول، بکهیون و شیومین می‌شود. زیرگروه دوم EXO-SC است که سهون و چانیول اعضا آن هستند. برای خواندن بیوگرافی کامل بهترین گروه کیپاپ پسرانه، یعنی گروه EXO می‌توانید به این مقاله مراجعه کنید. همچنین برای تماشای گالری جدیدترین عکسهای گروه اکسو این بهترین گروه کی پاپ جهان می‌توانید از این مطلب دیدن کنید.

اجرای گروه EXO در مراسم SBS Gayo Daejun 2011

۳. گروه Super JuniorSuper Junior

اعضا کنونی: لیتوک، هیچول، یسونگ، شیندونگ، سونگمین، اینهیوک، دونگهه، شیوون، ریووک، کیوهیون

لیدر: لیتوک

سال‌های فعالیت: از ۲۰۰۵ تاکنون

برخی از آلبوم‌ها The Renaissance | Mr.Simple | Sorry Sorry | The Road: Celebration

گروه سوپر جونیور نیز جزو بهترین گروه های کی پاپ دنیا است که در ۶ نوامبر ۲۰۰۵ برابر با ۱۸ آبان ۱۳۸۴ زیر نظر لی سومان رئیس کمپانی SM در آن زمان آغاز به کار کرد. سوپر جونیور قرار بود به عنوان یک پروژه یک ساله در این کمپانی فعالیت کند و بعد دیسبند شود، اما پسرها با تلاش خود توانستند این گروه را برای ۱۹ سال حفظ کنند. سوپر جونیور برترین گروه موسیقی کیپاپ جهان برای نسل دوم محسوب می‌شود.گروه سوپر جونیور

این گروه موسیقی کی-پاپ از زمان دبیو تاکنون‏ فعالیت‌های فردی و گروهی بیشتری نسبت به سایر گروه‌های دیگر نسل دو داشته‌ است. به عنوان مثال اعضا این گروه در حوزه برنامه‌های سرگرمی تلویزیونی کره، سریال‌ها و مسابقات تلویزیونی مختلف فعالیت دارند و تولید محتوا می‌کنند. همچنین گروه سوپرجونیور در سال ۲۰۱۲ در دانشگاه آکسفورد سخنرانی کرده است.اعضای گروه سوپر جونیور

گروه سوپرجونیور تاکنون ۱۱ آلبوم استدیویی، ۶ آلبوم زنده، ۴۱ تک آهنگ و ۵۱ موزیک ویدئو منتشر کرده است. سینگل آلبوم Sorry Sorry گروه سوپر جونیور که در سال ۲۰۰۹ منتشر شد آغاز موفقیت‌های جهانی این گروه در چارت‌های موسیقی بوده است. سوپر جونیور در طول فعالیت خود ۲۶۹ نامزدی و ۱۸۷ جایزه را در جشنواره‌های مختلف کسب کرده است.

۴. گروه BigBang

اعضا کنونی: جی دراگون، تاپ، ته-یانگ، ده-سونگ

سال‌های فعالیت: ۲۰۰۶ تاکنون

برخی از آلبوم‌ها: Made Series | Alive | Remember

از معروف‌ترین گروه های کیپاپ کمپانی وای جی می‌توانیم به گروه بیگ‌بنگ اشاره کنیم. این گروه نسل دو در ۱۹ اوت ۲۰۰۶ برابر با ۲۸ مرداد ۱۳۸۵ فعالیت خود را آغاز کردند و چندی بعد اولین تک آلبوم خود را با نام BigBang منتشر کردند. با اینکه مدت زمان زیادی از آغاز به کار این گروه گذشته است، اما همچنان از پرطرفدارترین گروه های کیپاپ دنیا محسوب می‌شوند و در زمان فعالیت‌های قدیمی خود معروف ترین گروه خواننده کره ای در داخل و خارج از کشورشان بودند. متاسفانه این گروه ۵ نفره بخاطر برخی مسائل حالا با ۴ عضو و بدون سونگری فعالیت‌های خود را ادامه می‌دهد.

گروه بیگ بنگ شش آلبوم استدیویی، ۱۰ آلبوم زنده، چهار سینگل آلبوم و ۳۶ تک آهنگ دارد. این گروه کره ای بیشتر به خاطر اینکه تهیه‌کنندگی و تنظیم آثار خود را انجام می‌دهند در بین تمام گروه های کیپاپ شناخته شده‌ هستند. به طور کلی بیش از ۴.۳ میلیون نسخه فیزیکی از آلبوم‌های گروه بیگ بنگ در کره جنوبی و ژاپن سولد اوت شده است.

۵. گروه Tomorrow By Together) TXT)

اعضا کنونی: سوبین، یونجون، بومگیو، تهیون، هیونینگ‌کای

سال‌های فعالیت: ۲۰۱۹ تاکنون

برخی از آلبوم‌ها: The Chaos Chapter: Freeze | Still Dreaming | The Dream Chapter: Magic

تی‌اکس‌تی از جدید ترین گروه های K-Pop و موفق‌ترین‌های نسل چهارم محسوب می‌شود. تی‌اکس‌تی اولین گروه است که پس از گذشت شش سال از آغاز به کار گروه BTS تحت نظر کمپانی BigHit Entertainment در ۱۰ ژانویه ۲۰۱۹ (۲۰ دی ۱۳۹۷) رسما فعالیت خود را آغاز کرد. آلبوم The Chaos Chapter: Freeze که اخیرا از این گروه منتشر شده است توانست به موفقیت‌های چشمگیری دست یابد.

این عنوان اولین آلبوم از یک اکت کره ای تا به اینجا از سال ۲۰۲۱ است که به مدت سه هفته در چارت Billboard200 که مخصوص فروش آلبوم‌ها است قرار می‌گیرد و تی‌اکس‌تی اولین اکت از یک گروه نسل چهارم کی‌پاپ است که به چنین موفقیتی دست می‌یابد. گروه تی‌اکس‌تی که نامش در فهرست بهترین گروه کیپاپ پسرانه آمده، در اولین سال فعالیت خود جوایز بسیاری با عناوینی چون بهترین تازه‌کار سال، بهترین آرتیست مرد تازه‌کار و آرتیست جدید سال را در جشنواره‌های مختلف موسیقی کره جنوبی کسب کرده است و بهترین گروه کی پاپ جهان است.

۶. گروه Shinee

اعضا کنونی: اونیو، کی-بوم، مینهو، تِمین

سال‌های فعالیت: ۲۰۰۸ تاکنون

برخی از آلبوم‌ها: Lucifer | Don’t Call Me | Odd

شاینی یکی دیگر از برترین گروه های کره ای است. اعضا این گروه در ۲۵ می ۲۰۰۸ برابر با ۵ خرداد ۱۳۸۷ فعالیت خود را تحت نظر کمپانی SM Entertainment آغاز و چندی بعد تک آهنگ Replay را منتشر کردند. یکی از اتفاقات غم‌انگیز این گروه فوت ناگهانی جونگهیون یکی از اعضا گروه شاینی در سال ۲۰۱۷ بوده است که کل جامعه کیپاپ را تحت تاثیر خود قرار داد.

پس از این واقعه شایعاتی مبنی بر دیسبند شدن گروه شاینی مطرح شد که اعضا گروه آن را رد کردند و بهترین گروه کی-پاپ از نظر بسیاری از طرفداران موسیقی کره جنوبی هستند. گروه شاینی تاکنون ۱۲ آلبوم استدیویی، ۴ آلبوم زنده، ۳۷ تک آهنگ و ۴۳ موزیک ویدئو منتشر کرده‌اند. هفتمین آلبوم استدیویی این گروه با نام Don’t Call Me است که اخیرا در ۲۲ فوریه ۲۰۲۱ (۴ اسفند ۱۳۹۹) منتشر شده است.

۷. گروه NCT

اعضا کنونی: تایل، جانی، تهیونگ، یوتا، دویونگ، جاهیون، وینوین، جونگ وو، مارک، هاچان، کان، تن، وین وین، شیائوجون، هندری، یانگ یانگ، سیون، ریکو، یوشی، دایونگ، ریو، ساکویا

سال‌های فعالیت: از ۲۰۱۶ تاکنون

برخی از آلبوم‌ها: Neo Zone | Hot Sauce | Awaken The World

نام گروه اِن‌سی‌تی که همیشه بهترین گروه کی پاپ جهان و بهترین گروه کیپاپ پسرانه معرفی می‌شوند برگرفته از Neo Culture Technology است. این گروه در ۹ آوریل ۲۰۱۶ برابر با ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ تحت نظر کمپانی SM فعالیت خود را آغاز کرد. شاید در ابتدای آشنایی با گروه NCT از تعداد زیاد اعضای آن شوک زده شوید؛ چرا که این گروه ۲۳ عضو دارد.

اعضا این گروه جزو پنج زیر گروه‌ مختلف می‌شوند که عبارتند از NCT U، زیرگروه NCT 127، زیرگروه NCT Dream، زیرگروه WayV و زیرگروه NCT Hollywood. این گروه که بهترین گروه کره ای کیپاپ است تاکنون ۷ آلبوم استدیویی، ۲ آلبوم زنده و ۳۹ تک آهنگ منتشر کرده است و یکی از مشهورترین گروه های کره ای به حساب می‌آیند.

۸. گروه GOT7

اعضا کنونی: مارک، جی‌بی، جکسون، جین‌یونگ، یونگجه، بم‌بم، یوگیوم

سال‌های فعالیت: ۲۰۱۴ تاکنون

برخی از آلبوم‌ها: Breath Of Love: Last Piece | Present:You | Identify

بی شک در لیست بهترین گروه های کیپاپ کره ای نام گروه گات سون نیز باید قرار بگیرد. این گروه در ۱۶ ژانویه ۲۰۱۴ برابر با ۲۶ دی ۱۳۹۲ با اولین مینی آلبوم خود به نام Got it تحت نظر کمپانی JYP Entertainment دبیو کردند. این گروه تاکنون ۵ آلبوم استدیویی، ۱۲ آلبوم ویدئویی و ۲۳ تک آهنگ از خود منتشر کرده‌اند.

در ۱۱ ژانویه ۲۰۲۱ برابر با ۲۲ دی ۱۳۹۹ کمپانی JYP در طی بیانیه رسمی اعلام داشت که تمام اعضا گروه موسیقی کره ای گات سِون پس از انقضا قرارداد گروهی خود کمپانی را ترک خواهند کرد. پس از این خبر شایعاتی مبنی بر دیسبند شدن گروه گات سِوِن منتشر شد که پس از آن تمام اعضا با گذاشتن عکسی مشابه به هم در صفحات اینستاگرام شخصی خود به این شایعات خاتمه دادند.

همچنین چندی بعد مشخص شد که نام انحصاری Got7 توسط اعضا از کمپانی JYP گرفته شده است و این گروه می‌تواند تحت عنوان نام خود دوباره فعالیت داشته باشد. پس از این اتفاقات اعضا گروه گات سِوِن تک آهنگی به نام Encore منتشر کردند که تیزر این آهنگ در صفحه یوتیوب جدیدشان منتشر شد. این گروه محبوب ترین گروه kpop و تمام اعضای آن ستاره‌هایی تکرار نشدنی هستند.

۹. گروه Stray Kids

اعضا کنونی: بنگ‌چان، لی‌نو، چانگ‌بین، هیونجین، هان، فلیکس، سونگمین، یانگ جونگین

سال‌های فعالیت: از ۲۰۱۷ تاکنون

برخی از آلبوم‌ها: Go Live | Noeasy

استری کیدز نیز از بهترین گروه های کیپاپ پسرانه نسل چهار است. بدون شک هرکجا که لیستی از برترین خوانندگان کره را آماده گرده باشند، گروه Stray Kids نیز به عنوان پرطرفدارترین گروه های کی پاپ در آن لیست حضور خواهد داشت. کمپانی JYP با همکاری شبکه Mnet در سال ۲۰۱۷ ریلیتی شویی را به نام Stray Kids برگزار کردند. این مسابقه پروژه‌ای برای دبیو یک گروه پسرانه با همین نام بود که از ۱۷ اکتبر تا ۱۹ دسامبر ۲۰۱۷ در شبکه Mnet به پخش رسید و در آخر استری کیدز، این گروه نسل چهارم در ۱۷ اکتبر ۲۰۱۷ برابر با ۲۵ مهر ۱۳۹۶ دبیو کردند.

گروه استری کیدز در طول فعالیت خود موفق به دریافت ۲۵ جایزه از جشنواره‌های مختلف موسیقی کره جنوبی شده است و تاکنون دو آلبوم استدیویی، یک آلبوم ویدئویی، ۱۷ تک آهنگ و ۵۴ موزیک ویدئو منتشر کرده‌اند. نام گروه استری کیدز قدرتمندتر از همیشه

۱۰. گروه Enhypen

اعضا کنونی: هیسونگ، جِی، جِیک، سونگهون، سونو، جونگوون، نیکی

سال‌های فعالیت: ۲۰۲۰ تاکنون

برخی از آلبوم‌ها: BRDER: DAY ONE | BRDER:Carnival

یکی دیگر از مشهورترین گروه های کره ای که اخیرا دبیو کرده است گروه انهایپن نام دارد. این گروه شامل هفت عضو است که در برنامه رقابتی I Land از بین ۲۳ نفر انتخاب شدند و سرانجام در تاریخ ۳۰ نوامبر ۲۰۲۰ برابر با ۱۰ آذر ۱۳۹۹ فعالیت خود را آغاز کردند. گروه انهایپن تحت نظر کمپانی BE:LIFT Lab اداره می‌شود، این لیبل نیز با مشارکت دو کمپانی BigHit و CJ E&M تشکیل شده است.

گروه انهایپن اولین مینی آلبوم خود را در ۳۰ نوامبر همان سال با نام BRDER: DAY ONE منتشر کرده است. دومین آلبوم آنها با نام BRDER:Carnival در رتبه ۱۸ چارت Bilboard200 دبیو کرد که بالاترین رتبه یک گروه نسل چهارم در این چارت به حساب می‌آید و در میان گروه های کیپاپ توانستند با سرعت زیادی به موفقیت بالایی دست یابند.

۱۱. گروه Ikon

اعضای کنونی: بابی، جین هوان، چان وو، یون هیونگ، دنگ هیوک، جون هه

سال‌های فعالیت: ۲۰۱۵ تا کنون

برخی از آلبوم‌ها: Return ،Welcome Back

iKON، یکی دیگر از گروه ها در لیست بهترین گروه کی پاپ جهان است که در سال ۲۰۱۵ توسط YG Entertainment تشکیل شد، و در اصل یک گروه هفت نفره بود اما متاسفانه B.I لیدر گروه در ژوئن ۲۰۱۹ از گروه جدا شد.

اولین آلبوم استودیویی گروه آیکون Welcome Back در صدر جدول آلبوم Gaon کره جنوبی قرار گرفت. این آلبوم یک موفقیت تجاری بود و بیش از ۲۶۰۰۰۰ نسخه در آسیا فروخت و آهنگ های جداگانه آن بیش از ۴.۸ میلیون نسخه فروخت که باعث شد گروه آیکون جوایز متعددی را از برنامه‌های جوایز موسیقی آسیایی دریافت کند و تبدیل به یکی از بهترین گروه های کیپاپ شود.

پس از اولین حضور خود در سال ۲۰۱۵، این گروه برنده جایزه بهترین هنرمند جدید در جوایز موسیقی آسیایی Mnet، جوایز موسیقی ملون، جوایز موسیقی سئول، جوایز دیسک طلایی و جوایز گاون چارت کی پاپ شد. در سال ۲۰۱۶ این گروه فعالیت‌های خود را در ژاپن و چین متمرکز کرد که باعث شد آنها جایزه بهترین هنرمند جدید را در جوایز رکورد ژاپن و جوایز موسیقی QQ دریافت کنند. آیکون نیز بدون شک در لیست محبوب ترین گروه kpop حضوری پررنگ و تاثیرگذار دارد و همچنین یکی از تاثیرگذارترین‌ها نسل های کیپاپ با سبک موسیقی خاص خود هستند.

۱۲. گروه Ateez

اعضای کنونی: هونگ جونگ، سان، وویونگ، سونگ ههوا، مینگی، یون هو، یو سانگ، جونگ هو

سال‌های فعالیت: از ۲۰۱۸

برخی از آلبوم‌ها: Zero: Fever Epilogue ،Treasure EP.Fin: All to Action

گروه موسیقی کره ای ایتیز یکی دیگر از برترین گروه های کره ای است که توسط KQ Entertainment تشکیل شده است. گروه Ateez در ۲۴ اکتبر ۲۰۱۸ با مینی آلبوم Treasure EP.1: All to Zero شروع به کار کردند. به عنوان گروهی تازه کار، Ateez برنده جایزه نسل بعدی در جوایز دیسک طلایی ۲۰۱۹ شد و در جوایز موسیقی آسیایی Mnet در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ به عنوان منتخب طرفداران جهانی انتخاب شد.

تا مارس ۲۰۲۲، گروه Ateez هشت مینی آلبوم و یک آلبوم استودیویی به زبان کره‌ای منتشر کرده است، همچنین یک مینی آلبوم و دو آلبوم استودیویی به زبان ژاپنی دارند. گروه ایتیز که اغلب توسط رسانه‌های کره‌ای به عنوان « Global Performance Idols» شناخته می‌شود و توسط وزارت فرهنگ، ورزش و گردشگری کره به «رهبران نسل چهارم» در میان گروه های کیپاپ لقب داده شده است و بدون شک اعضای این گروه پتانسیل این را دارند تا در کنارهم تبدیل به بهترین گروه کی پاپ جهان شوند. گروه ایتیز همچنین به عنوان سفیران رسمی جهانی برای فرهنگ و گردشگری کره خدمت کرده‌اند و در میان نسل چهارم کیپاپ در کنار گروه استری کیدز همیشه در صدر جدول‌های رای گیری هستند.

۱۳. گروه Btob

اعضای کنونی: اون کوانگ، مین هیوک، چانگ سوب، هیون شیک، سونگجه، پنیل

سال‌های فعالیت: از ۲۰۱۲

برخی از آلبوم‌ها:  Brother Act. ،Complete ،Be Together

بی تو بی پرطرفدارترین گروه کیپاپ است که در سال ۲۰۱۲ توسط Cube Entertainment تشکیل شد. این گروه متشکل از هفت نفر بود، اما جونگ ایل هون در دسامبر ۲۰۲۰ از گروه جدا شد و از آن زمان Btob فعالیت‌های خود را با ۶ عضو ادامه می‌هد.

از زمان اولین حضور گروه بی تو بی در سال ۲۰۱۲، آنها جوایز متعددی از جمله سی امین جایزه دیسک طلایی بهترین گروه آواز در سال ۲۰۱۶، ۱۰ جایزه برتر موسیقی ملون در سال ۲۰۱۷ و بیست و پنجمین جایزه تصنیف جوایز موسیقی سئول در سال ۲۰۱۸ را دریافت کردند. پنج تا از آلبوم‌های آن‌ها در صدر جدول آلبوم Gaon قرار گرفتند، و ۹ تا از تک‌آهنگ‌های آن‌ها در جدول ملی دیجیتال Gaon به ده آهنگ برتر رسیدند. گروه Btob محبوب ترین گروه kpop است و طرفداران بسیار زیادی دارد.

۱۴. گروه Astro

اعضای کنونی: چا اون وو، مون بین، ام جی، یون سان ها، راکی، جین جین

سال‌های فعالیت: از ۲۰۱۵

برخی از آلبوم‌ها: All Light ،All Yours ،Drive to the Starry Road

گروه آسترو یکی دیگر از گروه های کیپاپ پرطرفدار است که توسط Fantagio تشکیل شد. اعضای این گروه در سال ۲۰۱۵ با یک برنامه استعدادیابی به نام iTeen Boys معرفی شدند و در سال ۲۰۱۶ ئرکنار هم شروع به کار کردند. گروه Astro با تک آهنگ ” Hide & Seek” از اولین مینی آلبومشان با نام Spring Up شروع به کار کردند و متعاقباً توسط بیلبورد به عنوان یکی از بهترین گروه‌های کی پاپ جدید در سال ۲۰۱۶ نامگذاری شدند.

تمام اعضای این گروه در فعالیت‌های خود بسیار موفق هستند. مثلا چا اون وو در کنار خوانندگی، بازیگر بسیار موفقی نیز هست که در سریال هایی مانند “آیدی من خوشگل گانگنامه”، سریال “گو هه ریونگ مورخ تازه کار” و همچنین سریال معروف “زیبای حقیقی” حضور داشته است و محبوبیت بسیار زیادی هم بخاطر باز ی در این سریال‌ها بدست آورده است. متاسفانه در تاریخ ۱۹ آوریل ۲۰۲۳ پیکر بی جان مون بین لیدر گروه آسترو در منزلش پیدا شد و تمام طرفداران کیپاپ را در غمی وصف ناشدنی فرو برد.

 

۱۴. گروه Seventeen

اعضای کنونی: برای مشاهده لیست کامل اعضا به این سایت مراجعه شود.

سال‌های فعالیت: از ۲۰۱۵

برخی از آلبوم‌ها: Face the sun ،An Ode ،Teen Age

Seventeen نیز بخاطر محبوبیت زیادش در لیست محبوب ترین گروه kpop حضور دارد. این گروه با استعداد توسط Pledis Entertainment تشکیل شده است. گروه سونتین در ۲۶ می ۲۰۱۵ شروع به کار کرد. از گروه Seventeen به عنوان یک گروه “خود تولید” یاد می‌شود که اعضای آن به طور فعال در ترانه سرایی، رقص و همچنین بسیاری از جنبه‌های موسیقی و اجراهای خود فعالیت می‌کنند. آن‌ها در کنار هم به عنوان یک گروه اجرا می‌کنند و به سه بخش تقسیم می‌شوند: هیپ هاپ، آواز، و اجرا که هر کدام دارای حوزه تخصصی متفاوتی هستند. گروه سونتین توسط رسانه‌های مختلف داخلی و بین‌المللی برچسب‌ «پادشاهان اجرا» را گرفته است.

Seventeen در اولین سال خود برنده سه جایزه تازه کار شد و از آن زمان تاکنون شش جایزه Bonsang (جایزه اصلی) و دو جایزه Daesang (جایزه بزرگ) را از نمایش‌های مختلف جوایز پایان سال به دست آورده است. آن‌ها همچنین جایزه بهترین اجرای رقص را در جوایز موسیقی آسیایی Mnet در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ دریافت کردند و در جوایز موسیقی بیلبورد ۲۰۲۱ نامزد دریافت جایزه بهترین هنرمند اجتماعی شدند. در میان گروه های کیپاپ اولین هنرمندانی بودند که در MTV PUSH، یک کمپین جهانی که توسط تیم‌های موسیقی و استعداد MTV در ایالات متحده و بین‌المللی مدیریت می‌شود، حضور یافتند. سونتین بدون شک در میان گروه های کیپاپ پسرانه از پرطرفدار ترین‌های آن‌ها هستند.

۱۷. گروه Monsta x

اعضای کنونی: شونو، کی هیون، مین هیوک، جو هانی، هیونگ وون، آی ام

سال‌های فعالیت: از ۲۰۱۵

برخی آلبوم‌ها:  Fatal Love ،Take.2 We Are Here ،The Dreaming

لیست پرطرفدارترین گروه های کی پاپ با گروه محبوب  Monsta x ادامه می‌دهیم. این گروه در سال ۲۰۱۵ تحت نظر کمپانی Starship Entertainment تشکیل شده است. در ابتدا گروه متشکل از ۷ عضو بود اما در سال ۲۰۱۹ وون هو از گروه جدا شد و بصورت سولو به فعالیت‌هایش ادامه می‌دهد.

مانسا ایکس بخاطر آهنگ‌ها و آلبوم‌های انگلیسی زبان خود به خصوص آهنگ Who Do You Love شهرت بین‌المللی زیادی بدست آورده است و در کارنامه کاری خود چند آلبوم ژاپنی زبان و انگلیسی زبان دارند که با بازخوردهای خوبی رو به رو شده است. در سال ۲۰۲۰، اولین آلبوم انگلیسی گروه به نام All About Luv، توانست در رتبه پنجم بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده و رتبه هفتم در Rolling Stone Top 200 ایالات متحده قرار گیرد.

Monsta x بخاطر ترکیب هیپ هاپ، پاپ و EDM و شکستن هنجارهای جنسیتی در دورانی که هنوز کی‌پاپ با این روند زیاد هماهنگ نشده بود توانست لقب “Next Generation Beast Idol” را از آن خود کند. در سال ۲۰۱۹، مونستا ایکس در مراسم جوایز فرهنگ و هنر مردمی کره، به افتخار سهمشان در توسعه فرهنگ و هنر پاپ معاصر کره جنوبی، لوح تقدیر وزیر فرهنگ، ورزش و گردشگری را دریافت کرد.

۱۸. گروه Treasure

اعضای کنونی: چوی هیون سوک، جیهون، یوشی، جونکیو، دویونگ، آساهی، جه هیوک، هاروتو، جونگ وو، جونگ هوان

سال‌های فعالیت: از ۲۰۱۹

برخی آلبوم‌ها: The First Step: Treasure Effect ،Reboot

در ادامه لیست نام گروه های کی پاپ کره ای به گروه همه فن حریف و محبوب ترژر می‎رسیم. این گروه در سال ۲۰۱۹ تحت نظر YG Entertainment فعالیت خود را با ۱۲ عضو آغاز کرد اما یدام و ماشیهو در سال ۲۰۲۲ از گروه جدا شدند و حالا ترژر با ۱۰ عضو به فعالیت‌های خودش ادامه می‌دهد.

این گروه با اولین آلبوم خود به نام The First Step: Chapter One (2020) توانست در ۵ ماه یک میلیون نسخه بفروشد که برای اولین آلبوم یک گروه تازه‌کار موفقیتی بی‌نظیر بود و توانست گواهی پلاتینیوم را توسط انجمن حق نشر موسیقی کره (KMCA) برای همه نسخه‌های خود ثبت کند. فعالیت‌های گروه ترژر دو آلبوم استودیویی، سه آلبوم تک آهنگ، شش تک‌آهنگ و دو موسیقی متن را در شامل می‌شود.

۱۹. گروه ۲PM

اعضای کنونی: جون هو، تکیون، وو یونگ، نیکون، جون سو، چانسونگ

سال‌های فعالیت: از ۲۰۰۸

برخی از آلبوم‌ها: Must ،Hands Up ،Gentlemen’s Game

گروه موسیقی کره ای ۲PM یکی دیگر از پرطرفدارترین گروه های کی پاپ است. این گروه تحت نظر کمپانی JYP در سال ۲۰۰۸ با هفت عضو دبیو کرد، اما در سال ۲۰۰۹ جه بوم که حالا با نام هنری جی پارک شناخته می‌شود از این گروه جدا شد. اعضای گروه تو پی ام درحال حاضر در شاخه‌های هنری مختلف حسابی موفق هستند. به ویژه تکیون و لی جون هو که با بازی در سریال‌های متعدد طرفداران بسیار بیشتری دارند و در این حرفه خوش درخشیده‌اند. جون هو در عناوینی مانند سریال King the Land 2023 و سریال The Red Sleeve 2022 حضور دارد و تکیون را می‌توانید در سریال Heartbeat 2023 و سریال Vincenzo 2021 دنبال کنید.

پرطرفدارترین گروه های کی پاپ دخترونه

در این بخش به معرفی گروه های گرل بند کیپاپ و بهترین گروه کی پاپ جهان دخترانه می‌پردازیم.

۱. گروه BlackPink

اعضا کنونی: جیسو، جنی، رزی، لیسا

سال‌های فعالیت: از ۲۰۱۶ تاکنون

برخی از آلبوم‌ها: Square Two | Square Up | Kill This Love

گروه کره ای بلک پینک (Blackpink) چند سالی است که از بهترین گروه های کیپاپ دخترانه و برترین گروه موسیقی کیپاپ جهان معرفی می‌شود. این گروه در ۸ اوت ۲۰۱۶ برابر با ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ رسما فعالیت خود را تحت نظر کمپانی YG Entertainment آغاز کرد. اولین مینی آلبوم آنها با نام Square One در تاریخ ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ منتشر شد که با موفقیت بزرگی برای این گروه تازه‌کار همراه بود. این آلبوم از گروه بلک پینک رتبه اول و دوم چارت جهانی دیجیتال بیلبورد را از آن خود کرد و این گروه به اولین آرتیست در کره جنوبی تبدیل شدند که در  چنین فرصت کوتاهی به این رتبه دست می‌یابند.

گروه موفق بلک پینک در طول فعالیت خود ۲۴۶ نامزدی و ۷۸ جایزه از جشنواره‌های مختلف موسیقی کسب کرده است. این گروه برترین گروه موسیقی کیپاپ جهان در رده دختران به حساب می‌آید. برای خواندن بیوگرافی کامل و جامع گروه بلک پینک می‌توانید به این مقاله مراجعه کنید.

۲. گروه MAMAMOO

اعضا کنونی: سولار، مونبیول، وئین، هاسا

سال‌های فعالیت: ۲۰۱۴ تاکنون

برخی از آلبوم‌ها: Melting | Reality in Black

در بین بهترین گروه های کی پاپ دنیا باید به مامامو نیز اشاره کنیم. ووکال قوی این گروه اولین چیزی خواهد بود که شما را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد و اعضای آن از بهترین خواننده های کره ای هستند. این گروه در  ۱۸ ژوئن ۲۰۱۴ برابر با ۲۸ دی ۱۳۹۲ تحت نظر کمپانی RBW Entertainment رسما فعالیت خود را آغاز کرد. اولین تک آهنگ گروه مامامو به نام  Mr. Ambiguous چندی بعد از دبیو منتشر شد که به طور کلی نقدهای مثبتی را دریافت کرد و یکی از بهترین دبیوهای کی پاپ در سال ۲۰۱۴ معرفی شد. مامامو از گروه های خواننده کی پاپ تاکنون ۳ آلبوم استدیویی، ۲۴ تک آهنگ و ۴۴ موزیک ویدئو منتشر کرده است.

کمپانی RBW در ۱۱ جون ۲۰۲۱ برابر با ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ در طی بیانیه رسمی اعلام کرد که سه عضو گروه مامامو به نام مونبیول، سولار و هاسا قرارداد خود را با کمپانی تمدید کرده‌اند و هئین تصمیم گرفته است تا قراردادش را تمدید نکند. اما هئین توافق نامه‌ای اضافه در رابطه با فعالیت‌های گروه مامامو تا دسامبر سال ۲۰۲۳ امضا کرده است که شامل تهیه آلبوم‌های جدید برای مامامو و حضور در کنسرت‌ها می‌شود. بنابراین هرجا عنوانی چون دیسبند شدن گروه مامامو دیدید بدانید که اشتباه است و آن‌ها قدرتمندتر از همیشه در لیست پرطرفدارترین گروه های کی پاپ قرار دارند.

۳. گروه Girls Generation

اعضا کنونی: تِیون، سانی ، تیفانی، هیویئون، یوری، سویونگ، یونا، سوهیون

سال‌های فعالیت: ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷

برخی از آلبوم‌ها: Lion Heart | Holiday Night | I Got a boy

گروه گرلز جِنریشِن و یا همان SNSD یکی دیگر از بهترین گروه های کیپاپ دخترانه نسل دوم و برترین گروه موسیقی کیپاپ جهان است. درمیان چهره‌های برجسته کره جنوبی و محبوبت ترین گروه های کی پاپ در سراسر جهان، گروه گرلز جِنریشِن افتخارات بی‌نظیری را در کشور خود کسب کرده و لقب The Nation’s Girl Group را به خود اختصاص داده است.

اعضا این گروه در ۵ اوت ۲۰۰۷ برابر با ۱۴ مهر ۱۳۸۶ تحت نظر کمپانی SM دبیو کردند. گروه SNSD تاکنون ۹ آلبوم استدیویی، ۲ آلبوم زنده، ۲۸ تک آهنگ و ۴۳ موزیک ویدئو منتشر کرده است. آنها با انتشار تک آهنگ Gee در سال ۲۰۰۹ به شهرت بسیاری رسیدند. آخرین فعالیت این گروه در سال ۲۰۱۷ با آلبوم استدیویی Holiday Night بوده است که به مناسبت ده سالگی گروه منتشر کردند. پس از آن گروه دچار وقفه شد و اعضا بر روی فعالیت‌های تک نفره خود تمرکز کردند.

۴. گروه GIDLE

اعضا کنونی: سویون، سوجین، یوکی، مینی، میون، شوهوا

سال‌های فعالیت: ۲۰۱۸ تاکنون

برخی از آلبوم‌ها: I Burn | I Made | I Am | I Trust

جی آیدل یکی دیگر از بهترین گروه های کیپاپ دخترانه است که لقب خودساخته را به خود اختصاص داده‌اند. تمام آهنگ‌های این گروه توسط جئون سویون لیدر ۲۲ ساله این گروه که سریعترین رپر زن کیپاپ است تهیه و تنظیم می‌شود. آنها در ۲ می ۲۰۱۸ برابر با ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ تحت نظر کمپانی Cube Entertainment با تک آهنگ Latata که توسط لیدر این گروه تهیه و تنظیم شده بود دبیو کردند که یکی از بهترین دبیوهای آن سال عنوان شد. گروه جی آیدل در اولین سال از فعالیت خود لقب هیولاهای روکی و یا همان تازه‌کار را به خود اختصاص داد و جوایز بسیاری دریافت کردند.

گروه جی آیدل اولین گروه دختر نسل چهارم کی پاپ است که به یک میلیارد استریم در برنامه اسپاتیفای می‌رسد. همچنین کامبک اخیر این گروه با آلبوم I Burn و ترک Hwa موفق به کسب ۱۰ جایزه در موزیک شوهای کره شد که بیشترین میزان برد را برای این گروه رقم زد و موفقیت خوبی در میان گروه های کی پاپ به حساب می‌آید.

۵. گروه Twice

اعضا کنونی: نایون، جئونگیون، مومو، سانا، جیهو، مینا، داهیونگ، چِیونگ، جویی

سال‌های فعالیت: ۲۰۱۵ تاکنون

برخی از آلبوم‌ها: Perfect World | Eyes Wide Open | Twictagram

یکی دیگر از بهترین گروه های کیپاپ دخترانه گروه توایس نام دارد. این گروه در ۲۰ اکتبر ۲۰۱۵ برابر با ۲۸ مهر ۱۳۹۴ فعالیت خود را تحت لیبل JYP آغاز کردند. گروه توایس با انتشار تک آهنگ Cheer Up در سال ۲۰۱۶ به شهرت رسید و توانست در بخش آهنگ سال دوتا از جشنواره‌های مهم موسیقی کره به نام Melon Music Awards و Mnet Music Awards جایزه را از آن خود

گروه توایس تا به اینجا با ۱۱۲ جایزه رکورد بیشترین برد از یک گروه دختر را در موزیک شوهای کره دارد و به طور کلی ۱۰۷ جایزه و ۲۶۷ نامزدی از جشنواره های مهم موسیقی کسب کرده است. گروه توایس تاکنون ۴ آلبوم استدیویی و ۲۷ تک آهنگ منتشر کرده است و از پرطرفدارترین گروه های کی پاپ در دنیا شناخته می‌شود.

۶. گروه Dreamcatcher

اعضا کنونی: جیوو، سوآ، شیوون، هاندونگ، یوهیون، دامی، گاهیون

سال‌های فعالیت: ۲۰۱۴-۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ تاکنون

برخی از آلبوم‌ها: Dystopia: The Tree of Languagem | The Beginning Of The End

داستان دبیو گروه دریم کچر که یکی دیگر از بهترین گروه های کیپاپ دخترانه و برترین گروه موسیقی کیپاپ جهان شناخته می‌شود تا حدودی با بقیه گروه‌ها فرق می‌کند. پنج تن از اعضا این گروه در تاریخ ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۴ برابر با ۲۷ شهریور ۱۳۹۳ با نام Minix تحت نظر کمپانی HappyFace با تک آهنگ Why did You Come to My Home دبیو کردند، اما از آنجایی که سبک این گروه مورد توجه قرار نگرفت کمپانی در طی بیانیه رسمی اعلام کرد که اعضا گروه مینکس باری دیگر غالب گروه جدید دبیو خواهند کرد.

اواخر سال ۲۰۱۶ اعضا سابق گروه مینکس با دو عضو جدید با نام‌های هاندونگ و گاهیون گروه جدیدی به نام دریم کچر را تشکیل دادند و درنهایت گروه دریم کچر با تک آلبوم Nightmare دبیو کرد. سبک جدید گروه دریم کچر نظر طرفداران بسیاری را به خود جلب کرد. آنها اولین گروه دختر با سبک متال راک در کی پاپ هستند. کانسپت‌های رویایی، رازآلود و بهم پیوسته این گروه که در آثارشان به کار می‌برند یکی از دلایل قرار گیری دریم کست در لیست پرطرفدارترین گروه های کی پاپ آنها عنوان می‌شود.

۷. گروه Red Velvet

اعضا کنونی: آیرین، یِری، سولگی، وِندی، جویی

سال‌های فعالیت: ۲۰۱۴ تاکنون

برخی از آلبوم‌ها: The Red | Perfect Velvet

ردولوت در ۱ اوت ۲۰۱۴ برابر با ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ تحت نظر کمپانی SM فعالیت خود را با تک آهنگ Happiness آغاز کرد. این گروه تاکنون ۲ آلبوم استدیویی، ۲ آلبوم ویدئویی، ۲۳ تک آهنگ و ۲۲ موزیک ویدئو منتشر کرده است. شاید جالب باشد بدانید که گروه ردولوت در میان گروه های کیپاپ اولین گروهی است که در کره شمالی اجرا داشته است. از نگاه بیلبورد و مجله تایم گروه ردولوت یکی از محبوبت ترین گروه های کی پاپ و بهترین گروه های کیپاپ دخترانه شناخته می‌شود.

۸. گروه Itzy

اعضا کنونی: یجی، لیا، ریوجین، چِریونگ، یونا

سال‌های فعالیت: ۲۰۱۹ تاکنون

برخی از آلبوم‌ها: Not Shy | It’z Different

ایتزی یکی دیگر از بهترین گروه های کی پاپ دنیا نسل چهارم است که به تازگی دبیو کرده‌اند. این گروه دخترانه سروصدای زیادی را در بین گروه‌های جدید کی پاپ به پا کرده و بهترین گروه کی پاپ جهان نسل جدید معرفی می‌شود. گروه ایتزی در ۱۲ فوریه ۲۰۱۹ برابر با ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ تحت نظر کمپانی JYP با سینگل آلبوم It’z Different فعالیت خود را آغاز کرد. این گروه به موفقیت‌های تجاری بسیاری در اولین سال از فعالیت‌های خود دست یافت و جوایز به نامی با عنوان هنرمند تازه کار در جشنواره‌های موسیقی چون GDAs، جشنواره MMAs و MAMAs کسب کردند.

۹. گروه Aespa

اعضا کنونی: کارینا، وینتر، نینگ‌نینگ، گیسل

سال‌های فعالیت: ۲۰۲۰ تاکنون

برخی از تک آهنگ‌ها: Black Mamba | Next Level

دبیو گروه اِسپا یکی از بحث برانگیزترین دبیوهای چند سال گذشته در کیپاپ بود. کمپانی SM که بزرگترین کمپانی‌های سرگرمی کره جنوبی عنوان می‌شود پس از شش سال از گذشت دبیو گروه ردولوت، نام گروه دختر جدیدی را به میان آورد. این گروه در ۱۷ نوامبر ۲۰۲۰ برابر با ۲۷ آبان ۱۳۹۷ با تک آهنگ Black Mamba رسما فعالیت خود را آغاز کردند که در همان ابتدا نقدهای بسیاری از آن‌ها شد. تا به اینجا از عملکرد گروه اِسپا می‌توان گفت که یکی از پرطرفدارترین گروه های کی پاپ دخترانه در نسل چهارم است و در میان گروه های کیپاپ خوش درخشیده‌اند و محبوب ترین گروه kpop این روزها هستند.

۱۰. گروه Newjeans

اعضای کنونی: مین جی، هانی، هه رین، دنیل، هه این

سال‌های فعالیت: از ۲۰۲۲

برخی از آهنگ‌ها: Attention  OMG، Ditto

نیوجینز تحت نظر ADOR از سال ۲۰۲۲ شروع به فعالیت کرده است. اولین آهنگ‌‌های آن‌ها در سال ۲۰۲۲ با نام‌های “Attention” ،”Hype Boy” و “Cookie” منتشر شد و توانست موفقیت خوبی را کسب کند و سپس در ژانویه ۲۰۲۳ با آلبوم تک آهنگ خود به نام OMG حسابی بر سر زیان‌ها افتادند. سپس با انتشار آهنگ “Ditto” توانستند وارد Billboard Hot 100 و پرطرفدارترین گروه های کی پاپ شودند. این گزوه همچنین در UK Singles Chart نیز است و در زمانی بسیار کوتاه شهرتی جهانی پیدا کرد.

۱۱. گروه مختلط K.A.R.D

اعضا کنونی: بی‌اِم، جی وو، جی سف، سومین

سال‌های فعالیت: ۲۰۱۷ تاکنون

برخی از آلبوم‌ها: Way with Words

کارد از اولین و پرطرفدارترین گروه های کی پاپ است که مختلط می‌باشد و در ۱۹ جولای ۲۰۱۷ برابر با ۲۸ تیر ۱۳۹۶ تحت نظر کمپانی DSP فعالیت خود را آغاز کرد. در همان ابتدای فعالیت این گروه به خاطر مختلط بودن اعضا که شامل دو دختر و دو پسر می‌شدند مورد توجه قرار گرفتند و نقدهای مثبت و منفی از جانب فن‌های کره ای و اینترنشنال دریافت کردند. با وجود اینکه توجهی به گروه کارد در کشور خودشان نمی‌شود، اما طرفداران بین‌المللی بسیاری خصوصا در آمریکا شمالی دارند و نامشان در لیست محبوب ترین گروه kpop از برترین‌ها به حساب می‌آید.

سوالات متداول

  1. گروه های کیپاپی که دیسبند شدن کدامند؟

از گروه هایی که دیسبند شدند می‌توانیم به گروه Sistar، گروه ۴Minute، گروه ۲NE1، گروه Wonder Girls، گروه WanaOne و گروه IZ*One اشاره کنیم.

  1. ثروتمند ترین گروه کی پاپ کدام است؟

به ترتیب گروه های BTS، گروه Twice، گروه BlackPink، گروه TVXQ، گروه EXO، گروه Seventeen، گروه Mamamoo و گروه Red Velvet از ثروتمندترین گروه های کیپاپ هستند.

  1. پرطرفدارترین گروه های کی پاپ کدامند؟

گروه بی‌تی‌اس از پرطرفدارترین گروه‌های کی پاپ است. نام طرفداران این گروه ARMY است که یکی از قدرتمندترین فندوم‌های جهان نیز معرفی می‌شوند.

سخن پایانی

در این مقاله از با معرفی ۲۵ تا از بهترین گروه های کی پاپ دنیا همراه با شما بودیم و به بیوگرافی کوتاهی از آنها جهت آشنایی اشاره کردیم. قطعا گروه های با استعداد دیگر از کی پاپ هستند که باید نام آنها در این لیست بهترین گروه کی پاپ جهان ذکر می‌شد. به نظر شما نام کدام گروه در این لیست خالی است؟ شما از طرفداران کدام گروه خواننده کره ای هستید و نام فندوم شما چیست؟

و در آخر شما بگویید که بهترین گروه های کیپاپ دخترانه و پسرانه از نظرتان کدامین گروه‌ها هستند و چه ویژگی‌ای آنها را متمایز از سایر گروه‌ها قرار داده است؟ محبوب ترین گروه kpop برای شما چه گروهی است؟ می‌توانید نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما و دیگر مخاطبان به اشتراک بگذارید.

پایان مطلب/س.آ

این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

کرمان موتور

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x