شهرنشینی

آموزش و راه های تربیت غذا خوردن سگ

تربیت غذا خوردن سگ مهمترین اصل نگهداری از این حیوان است .تامین نیاز های اولیه برای نگهداری هر حیوانی ضروری است و اولین نیاز برای هر موجود زنده غذا است.

در تربیت غذا خوردن سگ باید بدانید تعداد دفعات غذا دادن به سگ، مقدار غذایی که در هر وعده باید به سگ داد، نوع غذایی که سگ‌ها در هر سن و سال و با هر نژادی باید استفاده کنند و بسیاری مسائل دیگر، اصول غذا دادن به سگ هستند که در تغذیه سگ خود باید آن‌ها را رعایت کنید.

راه کارهای تربیت غذا خوردن سگ

راه کارهای تربیت غذا خوردن سگ وابسته به نیاز ها و رفتارهای خاص آن است. اما تعدادی روش کلی وجود دارد که برای تربیت غذا خوردن سگ مورد استفاده قرار

می­گیرد:

  • زمانبندی و روتین: برنامه ثابتی برای غذادادن به سگ تعیین کنید و حتما در همان ساعت مشخص به او غذا دهید تا به برنامه عادت کند.
  • مکان مناسب: یک مکان مناسب آرام بخش که به دور از سرو صدا باشد برای سگ تان انتخاب کنید و هرروز در همان جا به او غذا دهید.
  • محیط آرام: مکانی که سگ در آن غذا می­خورد باید به دور از هرگونه تنش باشد.
  • تشویق و پاداش: سگ خود را تشویق کنید هر بار کار مثبتی انجام داد به او پاداش دهید این کار لذت غذا خوردن سگ را بیشتر می­کند.
  • تمرین و آموزش: با سگ خود هرروز تمرین کنید و به او دستور بدهید که بشین و نظیر این کارها.
  • تغذیه مناسب: غذایی که به سگ می­دهید باید به اندازه شکمش باشد تا از غذا زده نشود.
  • اجازه به وعده های غذایی: به سگ خود اجازه بدهید وعده های غذا هایی خود را با آرامش بخورد.
  • عدم فشار: سگ خودرا مجبور به غذا خوردن نکنیداین کار برای او خوشایند نیست تربیت باید با شکیبایی و صبر باشد.

آموزش نخور به سگ چگونه است؟

در این آموزش شما به سگتان یاد می دهید غذا های کثیف و هر چیزی که روی زمین اوفتاده است را نخورد و فقط غذا هایی که شما به سگتان می دهید را بخورد.

روش تربیت غذا خوردن سگ

آموزش فرمان نخور با تشویق

یک مشت غذای بد مزه در دست داشته باشید و کاری کنید سگ دنیال آن غذا بیاید و روی زمین بیندازید تا سگ خواست آن را بخورد بهش بگویید که نه و خوراکی خوشمزه را به او بدهید.

مرحله بعد به ان گونه عمل کیند غذای بی مزه را تئی دستتان بگذارید و بگیرید جلوی دهان سگ اگه فقط آن را بو کشید غذای خوشمزه ای را که در آن یکی دستتان هست را به عنوان جایزه به سگ خود بدهید. در ادامه غذا بی مزه را روی زمین بگذارید سگتان تا آمد بخورد بگید که ولش کن اگه حرف گوش کرد غذای خوشمزه به او بدهید.

یاد دادن دستور به سگ با اسباب بازی

دوتا اسباب بازی مخصوص سگ انتخاب کنید و با یکی از آن ها بازی کنید تا نظر سگ به آن جلب شود. حالا با اسباب بازی دوم بازی کنید که انگار خیلی بازی کردن با آن لذت بخش است. چند لحظه بعد سگ اسباب بازی اول را رها میکند و می آید دنبال اسباب بازی دوم به محض اینکه اولی را رها کرد به سگ بگویید بندازش و با اسباب بازی دومی با او بازی کنید.

تربیت غذا خوردن سگ

آموزش نخور و بخور با قلاده

در این روش به سگ خود قلاده ببندین و بگذارید برای خود به چرخد وقتی به سمت شما چرخید دست بزنید تا توجه سگ به شما جلب شودوقتی جلب شد به او بگویید بیاد وقتی آمد سمت شما به سگ غذای خوشمزه بدهید.

با این روش تربیتی دو کار مهم را انجام داده اید :

  • تمرکز سگتان بیشتر روی شما خواهد بود تا روی زمین.
  • سگتان شما را یک منبع قابل اعتماد می­داند به به جای اینکه در خیابان دنبال غذا های کثیف باشد از شما غذای خود را تقاضا می­کند.

انتهای مطلب/ ی.ر

این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

کرمان موتور

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x