احزاب

انتقاد عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از انتشار خبر فساد چای دبش

صفار هرندی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از علنی شدن پرونده فساد چای دبش، گفت: باید توانایی خبر اول دادن را از برخی مقامات بگیریم تا بلافاصله درمورد آن‌ها نظر ندهد و پس از تحقیق در مورد آن نظر تا تلقی فساد در همه‌جا در جامعه صورت نگیرد.

به گزارش تلنگر؛ محمدحسین صفار هرندی شب یکشنبه در جمعی از اساتید دانشگاه‌های استان هرمزگان حضور یافت و در گفتگویی حاضر شد که در این گفت‌وگو آمده است: ظرفیت رشد مشارکت در کشور وجود دارد و بخش عمده آن، مرتبط با ترمیم سرمایه اجتماعی است که به دلایل مختلف از جمله بدکاری‌ها، بدعملی‌ها و اشتباهات و غیره مورد آسیب قرار گرفته است.

بند کردن کشور به مسائلی که عملاً در تحقق آن نقشی نداریم و دادن ریش و قیچی به دست دشمنان، سبب شد تا مشکلاتی بروز کند و امروز شاهد آن هستیم که آهنگ مدیریت کشور تغییر یافته و ظرفیت‌های کشور در خدمت توسعه قرار گرفته است.

ما در جاده‌ای افتاده‌ایم که با شتاب ما را جلو می‌برد و ضروری است تا دلیل پیشرفت خودمان را به خوبی بدانیم و دنبال آدرس‌های غلط نرویم.

نشان داده‌ایم که در برابر گروکشی‌های دشمنان کوتاه نمی آییم و همین مسأله سبب شده تا ارتباطات جدیدی در جهان خلق شود چرا که استغنای کشور در برخی زمینه‌ها به رخ کشیده شده و دشمنان را به کرنش واداشته است.

وقتی مبنای مالیات گیری را افزایش می‌دهند باید سقف معافیت مالیاتی را نیز افزایش می‌دادند و لذا رفتند و اصلاح کردند؛ باید مسؤولان دولتی مراقب این رفتارها باشند.

شروع این فساد چای دبش از دولت قبل بوده اما در این دولت نیز تخصیص ارزهایی صورت گرفته؛ اما اختلاس تلقی درستی نیست بلکه سواستفاده و فساد رخ داده است.

باید شهوت خبر اول دادن را از برخی مقامات بگیریم و بدانیم که باید هر پرونده فساد و آلودگی را دقیق مورد بررسی قرار داد و سپس در مورد آن نظر داد تا تلقی فساد در همه‌جا در جامعه صورت نگیرد.

با دست خودمان نباید امتیاز منفی برای نظام درست کرده و نیز می‌بایست امتیازاتی که حق مردم است را در اختیار آنها قرار دهیم. گاه اما با برخی اشتباهات، موجب می‌شود تا خدمات نظام منجر به تولید سرمایه اجتماعی نشود.

تضعیف حکومت مرکزی فتنه اصلی دشمن برای تکه پاره کردن میهن است و ما نمونه‌های آن را در دنیا نیز شاهدیم و فتنه‌های اخیر در کشور با همین رویکرد دنبال می‌شد و هرکه ایران را دوست دارد. باید برای حفظ ایران نسبت به آینده آن دغدغه داشته باشد.

ایران در آستانه جهشی خیره کننده در دنیا است و نباید اجازه دهیم، این دست از مسائل موجب کندی حرکت این انقلاب و مردم شود.

صفارهرندی اینگونه به صحبت های خود پایان داد: نظام در عمل نشان داده که حتی فرزندان رئیس جمهور اسبق و برادر رئیس جمهور سابق و حتی معاون اول رئیس جمهور اسبق را محاکمه و زندانی می‌کند و بنابراین تصور فساد سیستمی نادرست است و هم اکنون دو فرزند یک مقام عالی قوه قضائیه در زندان هستند و اینها در عین حال که دل آدم را به وجود فساد در جامعه می‌سوزاند اما سوی دیگر آن رحم نکردن به آقا زاده‌ها در هر جایگاهی است که سبب امید فراوان در جامعه است.

پایان مطلب/س.آ

این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

کرمان موتور

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x