خانواده

طرز تهیه چیز کیک سن سباستین؛ یک چیز کیک خامه ای از دل اسپانیا

طعم دلنشین و خامه‌ای این چیز کیک یکی از دلایل محبوبیت آن در سراسر دنیا شده است. در ادامه با تهیه چیز کیک سن سباستین با شما همراه خواهیم بود.

به گزارش تلنگر؛ چیز کیک سن سباستین سریع آماده می شود. برای تهیه چیز کیک سن سباستین فقط همه چیز را در یک غذاساز، با یک همزن دستی یا حتی فقط با قاشق مخلوط کنید. سپس در قالب فنری که آماده کرده اید، بریزید و داخل فر بگذارید.

شما در تهیه چیز کیک سن سباستین دستتان برای تغییر برخی مواد اولیه به دلخواه خودتان باز است. می‌توانید مواد را متناسب با ذائقه خود تغییر دهید. نمک، وانیل، پوست لیمو، هر سه این موارد را به دلخواه اضافه کنید یا کمی ماست، کرم فرش (Crème fraiche) یا خامه ترش به آن اضافه کنید تا کمی ضخیم شود.

مواد مورد نیاز برای تهیه چیز کیک سن سباستینانواع سس ها روی چیز کیک سن سباستین

تخم مرغ ۵ عدد
پنیر تازه پر چرب ۴۰۰ گرم
پنیر لبنه ۴۰۰ گرم
ماست یونانی ۲۰۰ گرم
خامه ۲ پاکت
نمک یک قاشق چای خوری
شکر یک فنجان
آرد ذرت ۳ قاشق غذا خوری سر پر
پوست لیمو به مقدار دلخواه

جزئیات مواد مورد نیاز برای تهیه چیز کیک سن سباستین

پنیر خامه ای: فیلادلفیا عالی است، هم چنین مارک های سوپرمارکت پنیر خامه ای ساده. مطمئن شوید که از چربی کامل استفاده می کنید. این چیز کیک قرار است خامه ای باشد. سایر پنیرهای خامه ای نیز می توانند موثر باشند. به عنوان مثال سعی کنید یک سوم پنیر خامه ای را با ماسکارپونه جایگزین کنید.

شکر: از شکر سفید معمولی استفاده کنید اما دستور العمل های مختلف چیزکیک باسکی به مقادیر متفاوتی نیاز دارند که ما مقدار متوسط از آن را توصیه میکنیم.

تخم مرغ: ۵ عدد بزرگ.

خامه: گاهی به آن کرم دوبل (بریتانیا)،خامه غلیظ (استرالیا) می گویند.

ماست یونانی: چطور می‌توانید بهترین چیزکیک جهان را حتی بهتر بپزید، با اضافه کردن نصف فنجان ماست در صورت تمایل می‌توانید به جای آن از خامه ترش یا کرم فرشه استفاده کنید.

نمک: فقط یک قاشق چایخوری برای تکمیل کراست کاراملی شده.

آرد ذرت: دستور العمل های مختلف چیزکیک سوخته حاوی مقادیر متفاوتی آرد هستند. ۳ قاشق غذاخوری زیاد نیست، اما به چیزکیک کمک می‌کند تا به راحتی برش بخورد. البته آرد ذرت این چیزکیک پخته شده بدون گلوتن را درست می کند، اما در صورت تمایل می توانید آن را با آرد معمولی جایگزین کنید.

پوست لیمو: لیمو  یکی دیگر از مواد اختیاری است و اگر لیمو ندارید، پوست لیمو یا لیموترش را جایگزین کنید، یا فقط پوست آن را حذف کنید.

طرز تهیه چیز کیک سن سباستینچیز کیک سن سباستین با طعم خامه

مرحله ۱

قالب چیزکیک به شکل فنری را آماده کنید.ابتدا کمی روغن اسپری کنید تا به چسبیدن کاغذ پخت کمک شود. سپس ۳ لایه کاغذ را مستقیماً به سمت بالا نگه دارید تا چیزکیک هنگام پختن سرریز نشود! فر را نیز از قبل با دمای ۲۱۰ درجه سانتیگراد/۴۱۰ درجه فارنهایت گرم کنید.

مرحله ۲

یک کاسه همزن بزرگ بردارید. پنیر خامه ای را با سرعت کم بزنید. خامه و ماست و سپس شکر و نمک و پوست لیمو را با همزن بزنید.

مرحله ۳

تخم مرغ های هم زده را کم کم اضافه کنید، فقط تا زمانی که کاملا مخلوط شوند.

مرحله ۴

مقداری خمیر را با آرد ذرت مخلوط کنید. سپس این را هم داخل مخلوط بزنید. پس از آن که مواد کاملا مخلوط شدند خمیر برای تهیه چیز کیک سن سباستین آماده است.ریختن مواد چیز کیک در کاپ کیک

مرحله ۵

خمیر چیز کیک را در قالب آماده شده بریزید. حدود ۴۰ دقیقه در دمای بالا بپزید یا تا زمانی که روی آن طلایی تیره شود، لبه ها صاف شوند و وسط هنوز لرزان باشد.پخت چیز کیک سن سباستین در فر

نکات طلایی پخت چیز کیک سن سباستین

  1. قبل از تهیه دستور، اجازه دهید مواد سرد به دمای اتاق برسند. آنها به راحتی با این روش بدون دردسر ترکیب می شوند!
  2. نکته کلیدی برای یک چیز کیک کاملا نرم و خامه ای این است که مواد را به تدریج و با سرعت کم ترکیب کنید و به محض اینکه همه چیز به درستی ترکیب شد هم زدن را متوقف کنید.
  3. کاغذ روغنی را تا زمان سرو نگه دارید.

نکات سرو چیزکیک سن سباستینچیز کیک سن سباستین با سس شکلات

  1. می توانید پس از تهیه چیز کیک سن سباستین آن را کمی گرم، در دمای اتاق یا سرد شده از یخچال سرو کنید یا چیزکیک خود را با یک کاسه توت قرمز(تازه یا منجمد)در کنارش سرو کنید.برای اضافه کردن طعم به چیزکیکتان میتوانید فقط ۱.۵ قاشق چایخوری وانیل را در خمیر آن بریزید.
  2. برای چیزکیک باسکی شکلاتی، خامه را در مایکروویو گرم کنید، قبل از اینکه روی ۲۰۰ گرم شکلات تلخ (۷۰ درصد کاکائو) بریزید. خوب هم بزنید، سپس اجازه دهید قبل از تهیه دستور العمل همانطور که در زیر توضیح داده شده سرد شود، اما به جای خامه معمولی از “کرم شکلاتی” استفاده کنید.
  3. برای طعم دار قهوه، دوباره خامه را گرم کنید، سپس ۲ قاشق غذاخوری قهوه فوری را در آن حل کنید. بگذارید خنک شود، سپس به دستور غذا ادامه دهید و به جای استفاده از کرم معمولی، از خامه با طعم قهوه استفاده کنید.
  4. برای داشتن یک چیزکیک سوخته ماچا سبز، ۲ قاشق غذاخوری پودر ماچا را در مخلوط الک کنید.

سؤالات متداول

چگونه بفهمم چیز  کیک من آماده شده است؟

طبق قانون کلی حدود ۳۰ دقیقه می گذاریم بپزد، سپس آن را بررسی می کنیم. سپس اجازه می دهیم  به مدت ۵ تا ۲۰ دقیقه دیگر یا تا زمانی که برنزی شود و روی و اطراف آن ببندد بپزد،اما هنوز مرکز آن بسیار سریع می پزد.

آیا این چیز کیک سن سباستین بدون کتو/گلوتن است؟

این چیزکیک کم کربوهیدرات است زیرا پوسته ندارد و آرد بسیار کمی در آن وجود دارد، آرد ذرت «کتو» نیست اما اگر دوست دارید می توانید مقدار آرد را کم کنید یا به طور کلی از آن صرف نظر کنید و این دستور چیزکیک همچنان جواب می دهد.

اما این چیزکیک بدون گلوتن است. اگر آرد ذرت ندارید، می توانید آن را با آرد معمولی بدون گلوتن نیز درست کنید.

چرا رویه ی چیز کیک سن سباستین من نسوخته است؟

اگر چیزکیک خود را بعد از مثلاً ۴۰ دقیقه چک کنید و کناره‌های آن گرفته باشد و مرکز آن تکان بخورد باشد ولی قسمت بالا هنوز سوخته  به نظر نرسد میتوانید گریل را برای یک یا دو دقیقه روشن کنید. با این حال، مراقب چیزکیکتان باشید. تفاوت بین قهوه ای خوب و واقعا سوخته (که طعم خوبی ندارد!) می تواند فقط چند ثانیه باشد.

آیا می توانم چیزکیک سن سباستین را فریز کنم؟

بله، فقط صبر کنید تا کاملا خنک شود آن را در قالب نگه دارید و قبل از انجماد خیلی خوب  با فویل بپیچید. از طرف دیگر، اگر نمی خواهید ظرف شما هفته ها در فریزر بماند، چیزکیک را با احتیاط از قالب خارج کنید اما آن را در کاغذ پخت نگه دارید. با چند لایه دیگر از کاغذ چسب یا فویل آلومینیومی بپیچید و تا ۱ ماه فریز کنید اما بیشتر از آن چیزکیک شروع به خراب شدن طعم و بافت می کند.

پایان مطلب/س.آ

این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

کرمان موتور

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x