شهرنشینی

ماجرای ساخت مسجد و قطع درختان قیطریه چیست؟

شهردار تهران درباره ماجرای پارک قیطریه، گفت: در این مورد خاص نه درختی قطع می‌شود و نه اتفاقی می‌افتد بلکه یک ساختمان قدیمی وجود دارد که به مسجد تبدیل می‌شود.

به گزارش تلنگر؛ «علیرضا زاکانی» شهردار تهران در خصوص ساخت مسجد در پارک قیطریه، اظهار کرد: ما مکرر گفته ایم که این موضوع جزو مصوباتی است که از سابق بوده و سابقه‌اش به دهه ۷۰ برمی‌گردد و برای ۴۳ پارک در تهران اجرا شده است.

وی افزود: پارک‌ها را به عنوان جاهایی که نیازهای عمومی مردم را جبران کند، مدنظر قرار می‌دادند که یکی از نیازها مسجد است.

شهردار تهران در خصوص پارک قیطریه، اظهار کرد: در این مورد خاص نه درختی قطع می‌شود و نه اتفاقی می‌افتد بلکه یک ساختمان قدیمی وجود دارد که به مسجد تبدیل می‌شود و به اقتضای نیاز این پارک، سایر ظرفیت‌ها هم دیده شده است، لذا در این موضوع عملاً هیاهو بر سر هیچ است.

زاکانی ادامه داد: طی کارکرد ویژه‌ای در ۲۴۰۰ پارک در تهران در آنهایی که فرا منطقه است و شرایط مناسب اعم از مسجد، مجموعه‌های آموزشی و خدماتی بدون قطع هیچ درختی احداث می‌شود.

وی با رد ادعای وجود آثار باستانی در زیر محل ساخت مسجد در پارک قیطریه عنوان کرد: چیزهای عجیبی گفته می‌شود که ما هم تعجب می‌کنیم. آنجا یک ساختمان روشویی است که بدون قطع درخت به یک مکان قابل‌استفاده و خوب بدل می‌شود. این امر فقط به مسجد محدود نمی‌شود، حتی اضافه‌کردن مجموعه‌های آموزشی و خدماتی هم برای پارک‌ها در نظر گرفته شده است تا پارک‌های فرامنطقه‌ای تهران که این امکان برای‌شان وجود دارد بدون قطع درخت این موضوع را تجربه کنند.

شهردار تهران در ادامه گفت: ما امسال ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار اصله درخت کاشته‌ایم.

انتهای مطلب/م.ع

این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

بم خودرو

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x