کشاورزی

نظام مهندسی کشاورزی فقط شعار می دهد

عملکرد رمضان نژاد تقابل ها را علنی کرد، کار نظام مهندسی کشاورزی تنها صدور مجوز شده است، نظام مهندسی با نظام صنفی تعامل ندارد

به گزارش تلنگر؛ عضو شورای مرکزی نظام صنفی کشاورزی کشور گفت: نظام مهندسی کشاورزی فقط شعار می دهد.

کامران ساروقی گفت: مطالبی که از سوی مدیران ارشد سازمان نظام مهندسی کشاورزی در خصوص نقش این سازمان در حمایت از توسعه کشاورزی، طرح همیاری کشاورزی، سیاست دانش محوری در کشاورزی و انتقال دانش در بخش کشاورزی مطرح می شود تنها در حد شعار است و در عمل هیچ نمی بینیم.

وی افزود: سالهاست که نظام مهندسی کشاورزی فقط ادعای حمایت از بخش کشاورزی را دارد. جدیدا هم این ادعاها بیشتر شده است در حالی که باید گفت این شعارها و ادعاها در عمل نتیجه ای برای کشاورزی نداشته است.

وی گفت: کار نظام مهندسی کشاورزی فقط صدور مجوز و پروانه بهره برداری است و بجز این هیچ کار عملی از این سازمان نمی بینیم. ضمن اینکه برای صدور این مجوزها از کشاورزان هزینه های هنگفت می گیرند که واقعا پرداخت آن برای بسیاری از کشاورزان سخت است. این در حالی است که این کارها را باید نظام صنفی کشاورزی بعنوان مدافع حقوق کشاورزان انجام دهد. هزینه هایی که نظام مهندسی کشاورزی از کشاورزان بابت خدمات می گیرد واقعا سرسام آور است و کشاورزان به این موضوع اعتراض دارند.

وی گفت: مدتهاست در تلاش هستیم که از طریق نظام صنفی کشاورزی با نظام مهندسی کشاورزی تعامل داشته باشیم و در این خصوص حتی یک کارگروه ملی هم تشکیل داده ایم ولی متاسفانه نظام مهندسی کشاورزی در جلسات این کارگروه شرکت نمی کند. عملکرد رمضان نژاد در نظام مهندسی کشاورزی تقابل ها را علنی کرده است. تلاش ما این است که با همکاری نظام مهندسی کشاورزی کاری کنیم که کشاورزی ما علمی و دانش بنیان شود و علاقمندیم که بین این دو سازمان تعامل برقرار شود ولی در عمل نمی شود.

عضو شورای مرکزی نظام صنفی کشاورزی به دهقان نیوز گفت: مسئولین نظام مهندسی کشاورزی مدتی است از برنامه ریزی برای مکانیزه شدن کشاورزی و دانش بنیان شدن کشاورزی سخن می گویند ولی این مطالب در حد شعار است و عملا تغییر محسوسی در کشاورزی نمی بینیم.

شاید برایتان جذاب باشد:

قطع درختان نیازمند جواز است
ضوابط چهارگانه برای برخورداری اصناف از تسهیلات بنگاه‌های آسیب دیده از کرونا
سمپاشی مزارع با پهباد امکان دارد
مسائل بانکی؛ بزرگترین مانع توسعه روابط ایران و ارمنستان

ساروقی گفت: اگر واقعا نظام مهندسی کشاورزی مدعی است برای علمی شدن کشاورزی برنامه دارد حداقل باید عملکرد گندم یک تن افزایش پیدا می کرد.

وی به دهقان نیوز گفت: از وزیر محترم جهاد کشاورزی انتظار داریم به آشفتگی سازمان نظام مهندسی کشاورزی پایان دهد.

وی گفت: ما از مهندسین کشاورزی خیلی بیشتر از اینها انتظار داریم. کار نظام مهندسی کشاورزی در واقع سازماندهی و هویت بخشی مهندسین کشاورزی است نه کشاورزان و ادعاهایی که نظام مهندسی کشاورزی برای ارائه دانش به بخش کشاورزی مطرح می کند فقط شعار است و ما تا حالا چیزی ندیده ایم.

انتهای مطلب

این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

بم خودرو

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x