خانواده

ویژگی های شگفت انگیز زنان آلفا | زنان را بیشتر بشناسید

به گزارش تلنگر؛ هر شخصی دارای خصوصیات منحصر به فرد خود است اما می توان این ویژگی ها را به ۶ دسته کلی دسته بندی کرد: آلفا، بتا، گاما، امگا، دلتا و سیگما هر شخصیتی در نوع خود منحصر به فرد است و دارای نقاط قوت و ضعف فردی است. در ادامه به تمامی این ویژگی ها به خصوص ویژگی زنان آلفا می پردازیم.

۶ تیپ شخصیتی برای زنان وجود دارد که دسته بندی کلی را بر اساس خصوصیات در اختیار ما قرار می دهد. البته هر شخصی دارای خصوصیات منحصر به فرد خود است اما درست مانند تیپ های شخصیتی مردانه، تیپ های شخصیتی زنانه را نیز می توان به ۶ دسته کلی دسته بندی کرد: آلفا، بتا، گاما، امگا، دلتا و سیگما . هر شخصیتی در نوع خود منحصر به فرد است و دارای نقاط قوت و ضعف فردی است.

در اینجا برخی از ویژگی های قابل مشاهده وجود دارد که به شما کمک می کند تا در مورد ۶ کهن الگوی محبوب زنان بیشتر بدانید و در نهایت بفهمید که کدام تیپ شخصیتی زن کاملاً با شخصیت شما مطابقت دارد.

۱. زنان آلفا چه ویژگی‌هایی دارند؟

به عنوان یک آلفای معمولی مرد، یک شخصیت آلفای زن به عنوان “رهبر گروه” دیده می شود که ویژگی های رهبری و اعتماد به نفس و جاه طلبی های بالایی را نشان می دهد.

آلفا ارزش خود را می داند و به آن افتخار می کند

همانطور که قبلاً گفته شد، آلفای زن با اعتماد به نفس رفتار می کند. او از آن دسته افرادی است که ارزش خود را می داند و به چیزی کمتر از لیاقتش رضایت نمی دهد. به همین دلیل، با خونسردی و سرشار از اطمینان رفتار می کند و مطمئن می شود که اعتماد به نفس در هر عمل او طنین انداز خواهد شد.

این احساس غرور برای خود، او را قادر می سازد تا در میان دیگر تیپ های شخصیتی زن برجسته شود. به دلیل طبیعت مطمئن خود، زن آلفا همچنین به راحتی راه خود را از طریق هر کار نامشخص و ناملایماتی پیدا کند.

نیازی به تایید شخص دیگر ندارد

با داشتن احساس غرور در دانستن اینکه چقدر می تواند عالی باشد، یک زن آلفا برای هر موفقیتی نیازی به تایید شخص دیگری ندارد.

این ویژگی به او این امکان را می دهد که هرگز انگیزه خود را در کاری که در نظر دارد از دست ندهد. به دلیل همین  ویژگی است که زنان آلفا رهبران بزرگی محسوب می شوند و برای مردان جذاب تر به نظر می رسند.

آلفا می داند که چه می خواهد

اگر تا به حال در زندگی خود با یک آلفای زن روبرو شدید، می دانید که هیچ لحظه ای در تردید در مورد آنچه که باید بگوید یا انجام دهد وجود ندارد. شما متوجه خواهید شد که اکثر آلفاهای زن دارای شخصیت مدیر عامل هستند، زیرا معمولاً زنانی هستند که هرگز از شخص دیگری توصیه نمی پذیرند . این ویژگی ناشی از شجاعت کاذب نیست، بلکه دانستن اینکه در هر موقعیتی چه می خواهد به آنها جسارت داده است.

زنان را بیشتر بشناسید/ویژگی های شگفت انگیز زنان آلفا

دیگران را متقاعد می کند

یک زن آلفا رهبر گروه است. اعتماد به نفس و طبیعت بدون شک او اطرافیانش را متقاعد می کند که او بهترین فرد مناسب برای یک موقعیت رهبری است. به جای اینکه شخص دیگری به او دستور بدهد، با هر موقعیتی با شجاعت و اشتیاق روبرو می شود تا بر هر کار چالش برانگیزی غلبه کند.

۲. زن بتا چه ویژگی‌هایی دارد؟

زنان بتا به دلایل مختلفی در مقایسه با شخصیت زن آلفا ضعیف تر هستند. برخلاف آلفای زن، زن بتا از هدایت شدن توسط دیگران رضایت بیشتری دارد. به همین دلیل، اغلب اعتقاد بر این است که آنها عزت نفس پایینی دارند و شخصیتی آسیب پذیر .

زنان بتا مراقبان طبیعی کسانی هستند که برایشان اهمیت دارند. آنها بیشتر با احساسات خود  ارتباط برقرار می کنند. به همین دلیل است که در مقایسه با آلفای زن دارای هوش هیجانی بالاتری هستند.

شخصیتی مطیع دارد

ماهیت مطیع یک زن بتا از عدم واکنش او به هر موقعیتی ناشی می شود. آنها اغلب محتاط هستند و از اظهار نظر در مورد یک موضوع خاص و بحث های احتمالی اجتناب می کنند.

متوجه خواهید شد که یک زن بتا اغلب اوقات برای جلوگیری از درگیری پاسخ یا واکنشی ندارد. آنها اغلب روی صندلی عقب می نشینند و به انجام دستورات دیگران بسنده می کنند.

مملو از افکار داخلی اضطرابی هستند

به دلیل ماهیت منفعل خود، یک زن بتا اغلب افکار مضطرب دارد که به اندازه کافی خوب نیست. ماهیت شکننده آنها اغلب مورد بی مهری قرار می گیرد، به خصوص در مکان هایی که تسلط و قدرت بسیار ارزشمند است. او که طبیعت جسور و خشن یک زن آلفا را ندارد، اغلب مملو از شک و تردید و ترس از عدم تناسب با دوستان یا شریک عشقی خود است. زن بتا همچنین با وجود آگاهی از توانایی های خود نسبت به انتقاد حساس است.

گرم و صمیمی است

یک زن بتا به خاطر ماهیت دوستانه اش شناخته شده ، به همین دلیل است که او را یک بازیکن واقعی برای تیم می دانند. متوجه خواهید شد که بیشتر تلاش او برای حفظ هماهنگی گروه است.

اغلب تمایل به درخواست کمک دارد

طبیعت دوستانه یک زن بتا با میل شدید به دراز کردن دست کمک به سمت هر کسی که به او نیاز دارد همراه است. مهربانی یک زن بتا شامل افرادی که دوستان نزدیک یا اعضای خانواده اش نیستند هم می شود مانند کمک به یک فرد مسن برای عبور از خیابان یا کمک به شخصی در خانواده باشد.

۳. زن گاما چه ویژگی‌هایی دارد؟

زنان گاما به خاطر طبیعت منظم، سخت کوش و با اعتماد به نفس خود شهرت دارند. در هر کاری که انجام می دهد، برای تعادل ارزش قائل است و هدف گرا .

اگرچه گاهی اوقات اعتماد به نفس او بسیار زیاد می شود، اما می تواند مسری باشد و الهام بخش برای اطرافیان.

زنان را بیشتر بشناسید/ویژگی های شگفت انگیز زنان آلفا

مانند یک زن آلفا، او استقلال طبیعی دارد

زنان گاما دارای اعتماد به نفس سالمی هستند. این اعتماد به استقلال ترجمه می شود. او قادر است به تنهایی تصمیمات درستی بگیرد. آزادی او در جنبه های عاطفی شخصیتش نیز مشهود است. یک زن گاما هم با بودن در کنار دوستان و افراد دیگر و هم با خودش راحت است. درست مانند یک زن آلفا، او به اندازه کافی اعتماد به نفس دارد و نیازی اساسی به جلب رضایت دیگران ندارد.

منضبط است

زنان گاما با دانستن آنچه از زندگی می خواهند در دستیابی به اهداف خود منظم هستند. می توانید این را در نحوه زندگی یک زن گاما ببینید، چه در فضای کاری او باشد یا مطابق با برنامه شما. یک زن گاما به شیوه ای سازماندهی شده زندگی می کند، که برای سایر تیپ های شخصیتی بسیار غیر واقعی به نظر می رسد. با داشتن یک زندگی برنامه ریزی و سازماندهی شده، زن گاما بهترین احساس را دارد که چگونه می تواند بهترین زندگی خود را داشته باشد.

۴. زن امگا چه ویژگی‌هایی دارد؟

درست مانند یک زن بتا، زن امگا را می توان به عنوان یک تیپ شخصیتی درونگرا و شکننده دید. اما با وجود این ویژگی ها، یک زن امگا همچنان به خاطر ماهیت باهوش و رمانتیک خود متمایز است.

شخصیتی محجوب دارد

یکی از ویژگی های زن امگا، شخصیت خجالتی و محجوب است. او ترجیح می دهد به جای بیرون رفتن با دوستان یا گسترش دایره اجتماعی خود در شرکت بماند. او از قرار گرفتن در مرکز توجه اجتناب می کند.

آنها که بیشتر وقت خود را به تنهایی سپری می کنند، تمایل دارند در کتاب، فیلم و سایر فعالیت های انفرادی غرق شوند. این ویژگی  به آنها اجازه می دهد تا دوستی های معنادار بیشتری ایجاد کنند.

زیادی حساس هستند

یکی از خصوصیات منفی زنان امگا این است که گاهی اوقات بیش از حد حساس هستند. علیرغم ذات باهوش، او به سختی می تواند احساساتش را منطقی کند. زن امگا به آنچه دیگران در مورد او فکر می کنند اهمیت می دهد و می تواند زمان زیادی را برای ناامید شدن از آن تلف کند.

زنان را بیشتر بشناسید/ویژگی های شگفت انگیز زنان آلفا

 باهوش است

زنان امگا همچنین به دلیل هوش و ذکاوت خود، مانند زنان آلفا معروف هستند. به همین دلیل، مورد احترام دوستان و همکاران قرار می گیرند. برخی حتی  آنها را به عنوان افرادی که در حرفه انتخابی خود موفق شده اند توصیف کنند.

با این حال، انگیزه او برای کار سخت در زندگی ناشی از یافتن یک اشتیاق معنادار و ارزشمند است. او در هر کاری که انجام می دهد هوس چالش فکری دارد و کمتر از آن راضی نمی شود.

می تواند یک شریک عاشقانه عالی باشد

از آنجایی که یک زن امگا طرفدار کتاب خواندن و آثار ادبی مختلف است، به طور بالقوه می توانند شرکای عاشقانه خوبی باشند. علیرغم طبیعت خجالتی خود، آنها امیدوارند که آن شخص خاص را در زندگی خود بیابند که اشتیاق و تعهد عاشقانه مشابهی داشته باشد. جدای از اشتیاق برای تحریک فکری، زنان امگا نیز مشتاق ارتباط واقعی معنادار با افراد مهم زندگی خود هستند.

۵. زن دلتا چه ویژگی‌هایی دارد؟

زنان دلتا به خاطر فروتنی، خجالتی بودن و هوش خود معروف هستند. برخلاف سایر تیپ های شخصیتی، یک زن دلتا با وجود اختلاف نظر با افراد دیگر برای حفظ صلح، حاضر به سازش است.

مانند یک ماده آلفا، ماده های دلتا جاه طلبی های بالایی دارند، اما به ندرت می شنوید که در مورد آن صحبت کنند. آنها در برخورد با مسائل شخصی مشکل دارند اما زن دلتا همیشه مشکلات را با سرعت خودش حل می کند.

اغلب روابط اجتماعی خود را محدود می کند

مانند سایر تیپ های شخصیتی، یک زن دلتا کاملاً در اطراف افراد محفوظ می ماند. آنها ترجیح می دهند در خانه و شرکت خود بمانند تا اینکه شب را بیرون با دوستان بگذرانند.

یک زن دلتا طبیعت خجالتی خود را در اطراف غریبه ها حفظ می کند. اغلب، زنان دلتا در اصل زنان آلفا بودند که در نهایت تصمیم گرفتند به دلیل تجربیات بد گذشته، تعاملات اجتماعی خود را محدود کنند.

او آرامش را در یک دایره اجتماعی کوچکتر می یابد و به راحتی با تنها بودن خود زنده می ماند. او نیازی به جستجوی تایید و پذیرش دیگران احساس نمی کند.

به وضوح نیازهای خود را بیان می کند

زنان دلتا علیرغم محدود کردن ارتباطات اجتماعی خود، هدفشان ایجاد ارتباطات معنادار است. آنها آگاهند که باید از کلمات به خوبی استفاده کنند و برای برقراری ارتباط مؤثر با افراد دیگر باشند.

واقع بین هستند

یکی دیگر از ویژگی های قابل توجه یک زن دلتا دیدگاه واقع گرایانه او نسبت به زندگی است. او چیزها را آنطور که واقعا هستند می بیند، به همین دلیل گاهی اوقات ممکن است مردم آنها را بدبین خطاب کنند.

این موضوع ثابت می کند که یک زن دلتا ترجیح می دهد واقع بینانه زندگی کند به جای آنکه رویاهای شیرین بپردازد. او به زندگی نگاه عملی دارد و همیشه برای بدترین ها آماده می شود.

این به یک زن دلتا کمک می کند تا برای هر اتفاقی که ممکن است در زندگی رخ دهد آماده تر شود.

۶. زن سیگما چه ویژگی‌هایی دارد؟

بهترین راه برای توصیف یک زن سیگما، کسی است درست مانند یک زن آلفا که از نظر ظاهری بسیار ترسناک است، اما احتمال بیشتری برای همدلی و ارتباط عاطفی دارد.

مانند یک زن آلفا، او دارای شخصیتی ترسناک است

سطح اعتماد به نفس آنها، که بسیار شبیه به یک زن آلفا است، به همین دلیل است که بسیاری از افراد در ابتدا می توانند ترس یک زن سیگما را بگیرند. همانطور که قبلا ذکر شد، زنان سیگما دارای شخصیت هایی هستند که به طور طبیعی صرفاً با صحبت کردن یا راه رفتن در اتاق توجه را می طلبند. با این حال، هنگامی که تصمیم می گیرند از کانون توجه عقب نشینی کنند، نزدیک تر به نظر می رسند.

برخلاف زن آلفا، زنان سیگما از نظر عاطفی بیشتر به کسی وابسته می شوند و مستعد ایجاد ارتباط عاطفی با افراد هستند. در برخی موارد، زنان سیگما بیش از آنچه در ابتدا به نظر می رسید وابسته می شوند.

زنان را بیشتر بشناسید/ویژگی های شگفت انگیز زنان آلفا

هنگامی که یک زن سیگما به کسی نزدیک شود، جدایی از این شخص برای او دشوار خواهد بود. اغلب، احساس وابستگی بیش از حد به کسی به یک آفت تبدیل می شود، زیرا ممکن است مدت زیادی طول بکشد و این احساسات را در خود نگه دارد و برطرف کند.

فداکار و وفادار فقط برای عزیزان

زنان سیگما دوستان و شرکای عشقی خوبی پیدا می کنند زیرا می توانند وفادار و فداکار باشند. دوستی با یک زن سیگما به این معنی است که شما کسی را دارید که هر لحظه کنارتان باشد. زنان سیگما گاهی مرموزاند. آنها می توانند در هم آمیخته شوند و حتی زمانی که بخواهند گریزان شوند. بسیاری از مردم  این ویژگی را جذاب می دانند. با این حال، در برخی موارد، شخصیت گریزان یک زن سیگما او را کمتر قابل اعتماد نشان می دهد.

انتهای مطلب/م.ع

این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

بم خودرو

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x